Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z umową - błąd na korzyść klienta?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

problem z umową - błąd na korzyść klienta?

Po prawie miesiącu od podpisania umowy (przedłużenie) wraz z nowym telefonem (na raty) proacownik sklepu skontaktował się ze mną twierdząc, że podał błedną cenę telefonu (twierdzą, że zamiast 500 zł, wart on jest 700 zł). Teraz żąda zwrotu telefonu do sklepu lub podpisania zmiany warunków umowy z wyższymi opłatami. Wszystko na razie odbywa się na łączach telefonicznych, żadnych nowych dokumentów nie otrzymałam zmieniających warunki umowy. Ponadto jestem teraz w innym mieście niż salon, w którym przedużalam umowę.

Moje pytanie dotyczy tego, czy po zawarciu umowy, wyrażeniu obu stron na jej warunki, orange może się z niej wycofać? Jeśli tak, to na jakiej podstawie?

 

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

problem z umową - błąd na korzyść klienta?

@Basia91 skontaktuj sie z BOK https://www.orange.pl/view/kontakt# zloz reklamacje. Jesli nie pomoze to kontaktowalbym sie z UOKiK https://www.uokik.gov.pl/kontakt.php

W sklepie jak jest na towarze bledna (nizsza) cena to sprzedawca ma obowiązek sprzedac po tej cenie. W tym przypadku moim zdaniem powinno byc tak samo. Masz faktury, paragody, umowa podpisana przez obie strony jest wazna - Ty jestes "czysta". 

Anonim

Nie dotyczy

problem z umową - błąd na korzyść klienta?

@Basia91  pracownik się pomylił i jeśli nie odkręci tego, to z jego kieszeni ta różnica w cenie będzie pobrania, trudny temat jest, ja bym to wyjaśnił w salonie, tam gdzie umowa była zawierają, bok Orange nie ma nic do tego. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

problem z umową - błąd na korzyść klienta?

@Anonim Wyjasnianie w salonie bedzie polegalo na tym zeby wiecej zaplacic nie ze swojej winy. Faktycznie trudna sytuacja ale dla  pracownika salonu. @Basia91 podpisala umowe zgadzajac sie z przedstawionymi warunkami i Jej rola tutaj sie konczy. Moim zdaniem nie musi sie teraz na nic zgadzac. Tylko i wylacznie dobra wola. A salon Orange powinien w takiej sytuacji miec w zanadrzu jakis rabat specjalny zeby byl wilk syty i owca cala.