Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

co to za numer

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

co to za numer

MAM TAKI PROBLEM DOSTAŁEM DZIŚ TAKIEGO SMS O TREŚCI  ZOBACZ OD NUMERU 92505 I ZABRAŁO MI 30,75 ZŁ Z ABONAMENTU MOŻNA TO JAKOŚĆ COFNĄĆ 

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

co to za numer

Jeśli to było jakieś oszustwo, to zgłoś sprawę z treścią smsa na BOK. http://orange.pl/kontakt

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

co to za numer

Sprecyzujmy: dostałeś i za sam ten fakt ściągnęło Ci te 30 zł? Czy jednak kliknąłeś w to, co tam było (skoro "zobacz", to pewnie był jakiś link do tego, co można "zobaczyć")?

 

Jeśli kliknąłeś - to rzeczywiście chyba nic zrobić się nie da.

 

Ale jeśli nie - jeśli ściągnęło Ci pieniądze za przychodzący SMS, to wydaje mi się, że możesz się wykłócać. bo żeby dostawać płatne SMSy najpierw musisz w jakiejś formie wyrazić na to zgodę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

co to za numer

Numery od 9 są płatne za wysyłanie. Ale Orange ostatnio czasami zwraca opłaty jeśli była to próba oszustwa.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

co to za numer

Nie rozumiem: czy to znaczy, że mogę dostać SMS, którego nie zamawiałem - i być zmuszony do zapłacenia za niego?!

 

To jakieś żarty?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

co to za numer

W sieci jest wiele przykładów na to. Np. Dostajesz smsa z bramki sms o treści: Aktywowałeś usługę XXX. Koszt 30,50 zł za sms. Jeśli chcesz ją wyłączyć, wyślij ANULUJ na 9YYYY. 

 

Jest podany koszt sms, ale intencja jest zupełnie inna. Podejrzewam, że o coś takiego chodzi. Orange ostatnio zadeklarowało publicznie zwrot opłat za wysłanie smsa premium w takich sytuacjach. Liczę, że obietnica jest spełniana.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

co to za numer

To, o czym piszesz, to jest po prostu oszustwo - ale jednak mieszczące się w tym, co napisałem: jeśli takiego SMSa "oleję" i skasuję, to żadnych pieniędzy nie tracę. Dopiero jeśli odpowiem, wysyłając "ANULUJ" na podany numer, to płacę.

 

Dlatego też pytam - czy autor pytania cokolwiek zrobił (kliknął link, wysłał odpowiedź…), czy tylko dostał tego SMSa. Bo jeśli tylko dostał (i nie wyrażał wcześniej zgody na otrzymywanie płatnych wiadomości), to za to skasować go nie mają prawa.

Anonim

Nie dotyczy

co to za numer

Wystarczy wpisać w Google ten numer i mamy coś takiego 92505


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

co to za numer

Warto najpierw sprawdzić kto dzwonił na stronach które to oferują za darmo, np. https://ktodzwonil.info.pl/
Często się okazuje, że numer wydzwania do większej ilości osób. Dość szybko można ustalić, czy to spam, czy jednak coś ważnego.