Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

Mam pakiet 3GB (w ramach Love). MO pokazuje sprytnie, że mam 13GB i dopiero w szczegółach widać, że to jednak 3GB oraz pakiety (dodatkowo płatne!) po 5GB. Natomiast Internet roaming pokazuje mi 5,3GB, czyli więcej niż internet krajowy. Czy to się trzyma kupy? 

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2069
  • 5703
  • 192

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

Bez tytułu.pngTak poprawnie, zgodnie z cennikiem usług roamingowych  od 01.01.2020


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

Powoli, powoli...

Mam (wg. MO) 5,3GB - takiej opcji w tabelce nie ma.

Mam (wg. umowy) 3GB internetu krajowego - czy limit roamingowy może być wyższy niż krajowy?!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2069
  • 5703
  • 192

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

Tak masz więcej  w roamingu niż w kraju 🙂

z cennika:

Rabaty obniżające kwotę abonamentu obniżają Państwa Limit GB (np. rabat 5 zł z VAT obniży Limit GB o 0,53 GB),
a tak sprawdzisz ile masz
Mogą Państwo sprawdzić ile GB pozostało z Limitu GB do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE na numer 8095.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)

Tak masz więcej  w roamingu niż w kraju 🙂


I myślisz, że mogę wykorzystać te 5GB za granicą bez obaw o dodatkowe koszty? 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18906
  • 54127
  • 746

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

@bluesmanniak limit GB w roamingu zakeży od wysokości abonamentu. W Twoim przypadku wychodzi, że masz więcej GB w roamingu niż w kraju.

Za granicą zawsze mi liczyło tylko z pakietu roamingowego. Krajowy był nieruszony.

Pamiętaj tylko, że w roamingu nie ma lejka. Po skończeniu pakietu GB będzie naliczana opłata za kolejne GB transmisji danych.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...


@ketrasaArturnapisał(-a)

@bluesmanniak limit GB w roamingu zakeży od wysokości abonamentu. W Twoim przypadku wychodzi, że masz więcej GB w roamingu niż w kraju.

Za granicą zawsze mi liczyło tylko z pakietu roamingowego. Krajowy był nieruszony.

 


Kiedy mnie zawsze uczyli, że jest związek jednego z drugim i jeśli wykorzystam za dużo krajowego to na roamingowy może już zabraknąć. Np. poniższa tabelka (ze strony:https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/internet-mobilny-za-granica-jak-dziala/ ) to sugeruje ale może coś się zmieniło? No trochę mnie to niepokoi...

Ile zapłacisz za korzystanie z internetu w Unii Europejskiej w ofercie na abonament?

Zgodnie z nowymi zasadami unijnymi – Roam Like At Home – opłaty za internet w roamingu muszą odzwierciedlać opłaty krajowe. Połączenia z internetem są jednak limitowane. Wielkość limitów uzależniona jest od wybranego abonamentu. Mając ofertę na abonament, można liczyć, że w ramach comiesięcznego pakietu internetowego część jest do wykorzystania na terenie UE. Przykładowo:

  • Orange Plan Mobilny 35 – 3 GB w kraju, w tym 3 GB w EU;
  • Orange Plan Mobilny 45 – 7 GB w kraju, w tym 4,77 GB w EU;
  • Orange Plan Mobilny 55 – 15 GB, w tym 5,82 GB w EU;
  • Orange Plan Mobilny 75 – 30 GB, w tym 7,94 GB w EU.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2069
  • 5703
  • 192

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

Masz starą ofertę Love - obecna oferta daje 7GB internetu w PL.
Możesz przecież sprawdzić ile masz danych w roamingu wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE na numer 8095

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18906
  • 54127
  • 746

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...

@bluesmanniak spotkałem się z taką informacją jak podajesz, nawet konsultanci tak zapewniają na infolinii, że pakiet roamingowy jest równo z pakietem krajowym pobierany za granicą. Tak podaje teoria.

W praktyce, nawet jak byłem w styczniu na Litwie, to skorzystałem z internetu w roamingu. Został tylko pomniejszony pakiet GB roamingowy, krajowy pakiet GB pozostał bez zmian. Dopiero jak przekroczyłem granicę polską i dalej korzystałem, z internetu, pomniejszany był tylko pakiet krajowy.

W tamtym roku również często wyjeżdżałem za granicę i zawsze w roamingu pobierany był pakiet BG roamingowy. Z krajowego pakietu GB nigdy mi nic nie pobrało w roamingu.

Mam abonament Plan Mobilny 35 PLN.

 

Sprawdzałem również pakiet Rozmowy i SMS-y + GB za 25 PLN. Tam też jest pakiet krajowy i roamingowy GB. Za granicą pobierało mi tylko GB z pakietu roamingowego. Z krajowego pakietu GB nie pobrało mi nigdy za granicą.

 

Teoria swoje, praktyka pokazuje co innego. Osobiście mi jest na rękę, że w roamingu pakiet GB krajowy jest nienaruszony Emotikon: Mrugający


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Wielkość internetu w roamingu a w kraju pokazywana przez MO...


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
Masz starą ofertę Love - obecna oferta daje 7GB internetu w PL.
Możesz przecież sprawdzić ile masz danych w roamingu wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE na numer 8095

No tyle to ja przecież wiem i pisałem ile mi pokazuje - 5,3GB. Tyle, że jak pisze @ketrasaArtur teoria mówi co innego a praktyka... sie okaże, jak niedługo wyjadę i poroaminguję 🙂