Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Czyli na przyszłość dobrze wybrać dwie niezależne umowy na raty z urządzeniami, niż jedną wspólną.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie


@Pat723napisał(-a)

 nie ma możliwości wcześniejszej  spłaty tylko jednego z telefonow. 


W takim razie uwolniło Ci się nieco gotówki. Zabierz żonę na zakupy do jakiegoś elektromarketu i niech sobie wybierze jakiś ładny telefon.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Tak jeśli masz kilka urządzeń na jednym rachunku musisz spłacić je razem. Nie ma możliwości spłaty tylko jednego urządzenia.  Ale uwaga można to załatwić na przyszłość w taki oto sposób.  Na każde urządzenie poprosze osobny rachunek ratalny.  I wtedy  mamy możliwość spłat jednego urządzenia.  Opcja druga nie wiem jak to w orange jest ale u innego operatora wygląda to tak.

Mma 2 -3 urządzenia . Mam raty np 80zł .  Wpłacamy np 500zł i informujemy o takiej wpłacie. Rata zmienia się 80 na 30 zł.  Tylko trzeba to zgłosić ale nie wszędzie to działa.  Bo może okazać się że  dalej zostają raty 80zł  ale szybciej spłacimy całość bo zamiast 24 miesięcy po wpłacie 500 zł  zostanie nam 12 miesięcy spłaty, I nie wiem jak w orange z oddaniem kasy za wcześniejsza spłatę.  U innych miałem zawsze oddaną. 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Krek151 w Orange raczej zmieni się ilość rat niż wysokość po wpłacie większej kwoty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

To też dobre rozwiązanie bo jednak wcześniej spłacamy.  Pytanie czy za taką wcześniejsza spłatę też jest zwrot kasy. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie


@Krek151napisał(-a)

Pytanie czy za taką wcześniejsza spłatę też jest zwrot kasy. 

 


Dostaniesz 500 zł 🤣

Poważnie to nic, bo to raty bez oprocentowania, jedyny plus to, ze nie trzeba już raty spłacać 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

NIe ma rat bez oprocentowania. Wszystkie są oprocentowane. Jeśli mamy 0% to obsługa klienta jest płatna.  Dla przykładu:

 

24 miesiące  rata 47 zł  a na  12 miesięcy 90 zł.   NIby to samo a nie do końca. 

Jest modne  u operatorów dawanie  raty 0%  tak jak w sklepach bo cena urządzenia jest podniesiona o cenę obsługi kredytu na 12 /24 miesiące. 

 

Przykład:

Telefon 1000zł    12 rat po 83,33zł Plus 100zł obsługa   Wiec kiepsko bo nie da się powiedzieć klientowi że  raty 0%. 

ale można dać  telefon 1100zł  12 rat po 96,61zl  I tu można powiedzieć że raty 0%  bo cena obsługi kredytu została wliczona do telefonu. 

 

I tu uwaga: 

Jeśli ktoś chce kupić np pralkę i ma raty 0% np: za cenę 2500zł  i słyszy że wybór  12 rat po  208zł  lub 24 raty po 104,16zł  To niech bierze 24 raty.  Dlaczego?  Bo cena końcowa sie nie zmienia  a obsługa tego kredytu jest i tak obliczona na 24 raty.  Więc gdy  bedziemy brac na 12 rat to mają na tym jeszcze większy zarobek. Bo zostaje im prowizja z kolejnych 12 rat.  To samo jest u operatorów.  Nie wachajcie się  brać więcej rat w takich sytuacjach jak opisałem. Pracuje w tym to wiem . 

 

Anonim

Nie dotyczy

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Krek151  dlatego sprzęt bierze się na raty jak promocja jest, pokrywa różnice w cenie, inna sprawa, że jak ktoś gotówki nie ma, to na raty i tak weźmnie, fajnie że w temacie ekspertem jesteś, cześć forumowiczow skorzysta 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Raty są dobre, gdyby nie one na wiele rzeczy byśmy sobie nie pozwolili zwłaszcza gdy jest to duży wydatek i czasem niezbędny.  Mam z tym do czynienia i zawsze mówię klientowi  panie bierz pan 24 nie 12 bo to już wliczone jest na tyle rat( Raty 0%) .  Szefostwo natomiast karze zmuszać nas aby namówić klienta na to aby brał na 6 miesięcy i 12 miesięcy. Zawsze na mniejszą ilość rat  niż jest maksymalna możliwa.    Bo jak coś jest na 36 rat a klient spłaci w 6  to ile kasy zostanie za friko. Czasem damy 100zł bon ( na wykorzystanie w sklepie ) co jest pic na wodę. Dodam że nawet jesli klient bierze coś na maksymalną liczbę rat to i tak wychodzimy na plus. 

 

 Niestety ma to swoje konsekwencje.  Jak złapią cię na tym ,że namawiasz klienta do mniejszej ilości rat. Bo wiadomo to człowiek taki jak my. Gdyby miał kasę brał by za gotówkę.  Nie znamy jego stanu finansowego.  Może ledwo wiąże koniec z końcem i nie jest fer jeszcze go dopijać aby potem dac mu windykację lub komornika.   Dyscyplinarna z miejsca i finansowo stracisz z 500 zł.   Ale trafiają się klienci na 40000zł  max liczba rat  48 i decyduje się 12 rat  a bywa że mają 6 razy po 8000zl  a max 36 i uwaga 0% wiecie ile kasy zostaje.   Więc jeśli coś jest 0%  to zawsze na max rat chyba ze dostaniesz zwrot różnicy za wcześniejszą spłatę.