Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wangiri fraud

Anonim

Nie dotyczy

Wangiri fraud

Witam. Ostatnio moja ciocia mieszkająca za granicą miała problem aby dodzwonić się na numeru w Orange. Po 2 sygnałach połączenie było przerywane, przy czym na wyświetlaczu osoby do której dzwoniła nie było żadnej informacji. Skontaktowałam się z BOK, przyjęli ode mnie zgłoszenie techniczne. W międzyczasie problem sam ustąpił. Dostałam odpowiedź która mnie trochę zaskoczyła:

 

IMG_20220316_211842.jpg

 

Link że zrzutu ekranu  

 

Ogólnie z takimi połączeniami się nie raz spotkałam ale zwykle to były bardziej egzotyczne kraje niż Włochy. Zastanawia mnie też fakt, że w trakcie rozpatrywania zgłoszenia problem ustąpił. Czy to było samoistne czy jednak ktoś zrobił, że zaczęło znowu działać. Wychodzi na to, że losowa osoba może tak zostać zablokowana. I o ile dla nas nie był to problem bo mamy kontakt przez Whatsapp może komuś np w kontaktach biznesowych namieszać. Spotkał się ktoś z Was z taką blokadą?

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19180
  • 55372
  • 749

Wangiri fraud

@Anonim podejrzewam, że to może być blokada w przypadku częstego wybierania numeru Orange. Minął czas blokady i można było ponownie dzwonić. Taka blokada pewnie została założona w wewnętrznym systemie Orange. W przypadku połączeń biznesowych sytuacja może wyglądać inaczej.

 

U kolegi jest taka sytuacja, że po dwóch sygnałach dzwonienia następuje cisza, po czym kolega odbiera połączenie i można bez problemów prowadzić rozmowę. Dodam, że na jego numer dziennie przychodzi około 200 połączeń krajowych.

Anonim

Nie dotyczy

Wangiri fraud

@ketrasaArtur ten konkretny numer nie wykonuje takich typowych ,, strzałek" jak są opisane w artykule. Ot normalne rodzinne kontakty. Głównie na jeden numeru (mojej babci) co jakiś czas na numery innych osób ale na pewno nic namolnego. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19180
  • 55372
  • 749

Wangiri fraud

@Anonim ale pewnie systemy Orange wykryły nadużycie i teraz go pilnują.

Podobne sytuacje pojawiały się na NO, gdzie numer był blokowany z powodu korzystania niezgodnego z regulaminem. Może to być przypadkowo generowany ruch w sieci powtarzany cyklicznie. Po analizie systemy Orange odpowiednio działają blokując połączenia. Dla tego mogła nastąpić opisana przez Ciebie sytuacja.

Anonim

Nie dotyczy

Wangiri fraud

@ketrasaArtur dobrze kojarzę o czym piszesz. Blokada numeru z powodu generowania sztucznego ruchu. Za czasów pracy na reklamacjach sporo trochę tego było. Przerobiłam również w  praktyce, sama tak raz jedne numer ubiłam. Pracowałam wtedy na wyspie. Jednym z moich zadań było dzwonienie do LEADów które dostałam - zapraszałam osoby do wizyty w celu przedłużenia umowy. Czyli następujące po sobie krótkie rozmowy w niewielkich odstępach czasu.. Ogólnie był do tego numer służbowy na abonament, ale wynikły z nim jakieś problemy. I czasowo dostałam prepaid który właśnie tak załatwiłam. Wtedy zresztą numer blokowany jest całkowite a tu dodzwonić się nie mógł tylko do Orange. 

 

Na numerze o którym pisze na pewno taki nie był generowany. Ani takie sygnały o których mowa w artykule.  W sumie cieszę się, że działa. Mam nadzieję, że juz więcej nie uznają za fraud.