Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP za granicą


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

VoIP za granicą

@marcin0216 

To trochę skomplikowane, bo używam tego w tej chwili na czterech telefonach, w tym dwa na starych androidach na wbudowanej aplikacji telefonu (z tych dwóch jeden uparcie nie dzwoni przy wyłączonym ekranie, ale oba są w stanie odbierać i normalnie można rozmawiać, sporadycznie ale korzystam z tej możliwości; te telefony jednak nie mają SIM i są połączone zawsze przez LAN, SIP jest na nich cały czas zalogowany). Ponadto mam mizudroid na Huawei P20 lite (to jest android 9), i ten nie jest stale zalogowany bo to mój główny telefon (wiem, wiem, co poradzę jak go lubię), ale kiedy sprwadzam to się loguje i mogę dzwonić. Odbierać na nim nie chcę i nie próbowałem tego testować. Owszem, z konfiguracją było trochę przebojów, ale jak raz to ogarnąłem to jest OK. Pamiętam że bardziej z początku podobał mi się PortSIP, ale z nim na tym telefonie było tyle problemów, że ostatecznie z niego zrezygnowałem.

Natomiast na iPhone PortSIP okazał się strzałem w 10, zadziałał od pierwszego kopa i w sumie nawet nie ma co wybrzydzać. Tylko znowu: ten telefon nie jest na stałe zalogowany do SIP. Po odpaleniu klienta loguje się błyskawicznie (bez tego dziwnego opóźnienia które jest na wbudowanych klientach starego androida) i połączenia wychodzące są realizowane w sposób całkowicie zadowalający (tzn. nie trzeba się za każdym razem boksować z konfiguracją, po prostu działa).

Co do specyficznych ustawień mizudroid na tym Huawei, to w Caller ID mam wpisany numer telefonu z prefiksem krajowym, w outbound proxy neofon.tp.pl, reszta typowo. Ale tak ja napisałem, jakoś intensywnie akurat tego telefonu nie testowałem, więc nie wiem czy byłoby stabilnie na dłuższą metę. Wszystkie inne ustawienia mam na wartościach domyślnych albo "oczywistych".


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

VoIP za granicą

To nie wiem, trzeba sie jak zwykle pomeczyc. Na iPhonie tez minelo sporo czasu zanim poprawnie poustawialem porty. Dali ciala z pozbyciem sie orange voipa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

VoIP za granicą

No niestety nie zestawia połączeń jak trzeba. Loguje się, ale łącze jest głuche. Na szczęście obywam się na razie bez tego. Natomiast ciekawostka jest z Flex: przez WiFi calling mogę dzwonić, ale nie mogę odbierać (jeśli nie wykupię pakietu). Acha, i karty dodatkowe do numeru które zostały w Polsce działają cały czas (te do transmisji danych).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

VoIP za granicą

Nie specjalnie się orientuje w technologii VoIP, ale można spróbować zrobić serwer VPN we własnej sieci w Polsce, a następnie się połączyć z nim. Z punktu widzenia operatora, połączenie będzie wychodzić z sieci z domu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

VoIP za granicą

VPN nie pomoże, bo logowanie przechodzi, nic nie jest blokowane przy zestawianiu połączenia. Wydaje mi się że opóźnienia są za duże i coś się wykrzacza. Jeszcze poprobuje, ale mam ciekawsze zajęcia więc na wiele nie liczę.