Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga na połączenia z MALI +223

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

Uważajcie na połączenia z numerem +223, kierunkowy do Mali w zachodniej Afryce. Oddzwonienie na taki numer kosztować nas będzie 7,69 za minutę połączenia. Można trochę kaski stracić.

Ja dostałem połączenie z numeru: +233 373 41 44 00.

https://expressbydgoski.pl/223-dzwonia-do-ciebie-z-takiego-numeru-uwaga-nie-oddzwaniaj-stracisz-pien...

 

______________

* Wpis został przeniesiony z kategorii O społeczności - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Uwaga na połączenia z MALI +223

@ketrasaArturcze do mnie też ostatnio dzwonił numer z tego kierunkowego 223 od jakiegoś czasu mam aplikacje truCaller i w niej ten numer zablokowałem z kolei kolejny raz jak dzwonił to nawet nie dostałem powiadomienia ale w apce w histori była widocza próba połączenia.

Polecam zainstalować moim zdaniem przydatna aplikacja.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na połączenia z MALI +223

@ketrasaArtur  egzotyczne numery trzeba omijać, ja nawet takich połączeń nie tykam, szkoda że nie da się tego filtrować w telefonie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

@Anonim nie zamierzałem dzwonić, ale jak coś takiego dostanę, to lubię sprawdzić, do jakiego państwa ten kierunkowy należy. 

Dziś znajomi też podostawali takie połączenia.

Kiedyś się natknąłem na taką stronę:

https://www.operatorzy.pl/telekomunikacja/numeracja/miedzynarodowe-numery-kierunkowe-panstw

Kilka godzin mi zleciało Emotikon: Mrugający nie wiadomo kiedy Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Uwaga na połączenia z MALI +223

A ten numer już dawno operatorzy powinni zablokować a co wkopałeś się w niego ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

@Citi2017 Nie, ale wolę ostrzec innych. Nie wiem, czy Orange chętnie ograniczał zasięg swoich usług.

 

Ale Krzysiu podsunąłeś mi pomysł.

 

Przecież w MO są blokady na usługi premium. Można by było dołożyć blokady na numery kierunkowe. Tego sporo jest. Może w tedy warto wprowadzić blokady strefowe, tak jak są połączenia na poszczególne strefy. Zakładamy bana na Strefę 7 i nie martwimy się o połączenia za kilkanaście złotych od minuty. 

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na połączenia z MALI +223

@ketrasaArtur , jest siódma strefa? Doliczyłem u siebie 5. Blokady, blokady i jeszcze raz blokady. Można się nieźle naciąć.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

Poradnik na temat nieodebranych połączeń z nieznanymi numerami kierunkowymi:

https://www.orange.pl/omnibook/uwaga-na-nieodebrane-polaczenia

 

 

Dzięki @Anonim zapędziłem się. Ale proszę to traktować jako przykład Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

Jest jeszcze sposób na blokowanie połączeń międzynarodowych, niestety wszystkich, ale zawsze to zabezpieczy przed niechcianymi kosztami:

https://www.orange.pl/omnibook/pakiet-blokad

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na połączenia z MALI +223

@ketrasaArtur  ale te blokady są na postpaid, bo nałożyłem sporo na prepaid, jednak wychodzących za granicę tam nie ma, chyba że przeoczyłem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga na połączenia z MALI +223

Szczerze, jeszcze nie sprawdzałem, na razie szukam sensownego rozwiązania. 

Mnie najbardziej by interesowało, aby kraje ze strefy pierwszej były dostępne, a pozostałe zablokowane.

Jak wyjeżdżam za granicę do UE, to chcę korzystać z telefonu. Nie interesuje mnie całkowite blokowanie połączeń międzynarodowych.

Tu trochę FLEX ma przewagę, bo nic nie pójdzie, puki samemu się nie uaktywni.

Postaram się posprawdzać i przedstawić wyniki.