Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Ktoś pisał na NO, że dostał jednorazowe ostrzeżenie za obfite korzystanie z sieci komórkowej chyba skandynawskiej. Ale tam są pewnie dużo większe pakiety, niż nasze 30 GB.

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.


@Anonimnapisał(-a)

Mnie najbardziej śmieszy, że u nas Orange zasłania się troską o innych klientów. 

 

Ale patrząc na oferty np. w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Danii itp. mamy internet LTE prawdziwie bez limitów, bez lejków.  

Tam innym starcza

 

U nas płaci się za pakiet 999GB, którego nie wykorzystasz bo "lejki techniczne", ktoś tu napisał ze wliczysz to w koszty i po co narzekasz? 

 

Taka wypowiedź to skandal. 

Jest umowa na pakiet danych, ta paczka została opłacona. Tym samym użytkownik powinien mieć techniczne prawo jej wykorzystania. W nosie mam innych klientów  (metafora oczywiście) - place za ściśle określony pakiet swoje pieniądze i chce go wykorzystać.  

Jednego dnia chce pobrać 200 GB, drugiego 10. To moja sprawa jak z tego korzystam. 

 

Po co oferujecie coś takiego, skoro jest to nie do wykorzystania? 

 

Nieważna jest cena. 

Skoro operator oferuje tyle i tyle za określoną kwotę, to ja płacąc za tą usługę mam prawo z niej korzystać. 

 

Prosty przykład - jadąc pociągiem mając opłacony bilet, mam prawo dojechać do celu w warunkach, jakie oferuje mi przewoźnik i na warunkach z umowy. Jeśli w umowie mam pakiet 999 GB, to musze mieć możliwość go wykorzystać bo za niego zapłaciłem. Skoro zapłaciłem za 999 GB a operator mi blokuje możliwość wykorzystania tego pakietu, winien zwrócić mi różnice w cenie niewykorzystanego pakietu, bo to z winy operatora zostało mi to zablokowane.

 

Jeśli sieć jest przeciążona to cóż - oferty biznesowe powinny mieć wyższy priorytet. 

 

Ale w Orange Polska wszystko na opak....

 


Piszesz jakbyś nie znał polskiego rynku, gro operatorów daje w umowie gruszki na wierzbie, reklamy jedno a połowa tylko w realu, trzeba by po sądach się spotykać, by dochodzić swych praw, choć nie wszystko da się wygrać, lejek techniczny dotyka wszystkich, jakby to był tylko krajowy kaprys, to dawno by go zniesiono, ale jest też obecny w Unii Europejskiej, co więc mamy zrobić odpowiedź? 

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

@Anonim No nie wiem 🙂 Mam znajomych w Szkocji i w Niemczech - tam internet mobilny bez limitu oznacza bez limitu. Nawet u nas w T-Mobile dla firm masz prawdziwie nielimitowaną mobilkę (znajomy ze szkoły ma firmę i korzystał z nich przez długi czas pobierając około 1 TB miesięcznie bez lejka). Można? Można. 

 

Ale skoro tak uważasz, że to jest w porządku - to idź do sklepu, kup kilogram wołowiny i niech sklep Ci powie, że tylko 500 gram możesz zjeść, bo dbają o środowisko - a cena jest dokładnie taka sama, jak za kilogram 🤣

 

Bo tak to mniej więcej wygląda. 

 

Z takim podejściem będą rżnąć klientów na kasę jak leci. Gdyby ta oferta była moim jedynym dostępem do internetu - sprawa z całą pewnością zakończyła by się w sądzie, a także w UKE. Bo nie można sprzedawać towaru, którego użycie jest ograniczone "widzimisie" operatora. To tak jak ja mam światło bez limitu i za zużycie ponad 2 TB operator by mnie przyciął, bo zapycham cały port 😄 Mam papier z jasno określonym brakiem limitu i nie można nic z tym zrobić. Tak samo z LTE - mam 999 GB i jakbym chciał, to mógłbym pobrać to jednego dnia. Bo za to zapłaciłem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

TM w Polsce nie oferuje ofert bez lejka. Ludzie na wykopie narzekają na odpowiedniki lejków w TM.

Niestety nie zapłaciłeś za pobranie 999GB jednego dnia. Widziały gały co brały.
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Jak najbardziej - TM oferuje dla firm oferty bez lejka. Tylko tam uczciwie informują - "do 20 Mbps/ do 60 Mbps". A w Orange 999 GB - i nie masz określonych parametrów ograniczeń. Tym samym użytkownik może rozumieć, że dostępność tego pakietu jest niczym nie ograniczona i może sobie go pobrać nawet jednego dnia. 

 

Zapłaciłem za pakiet 999 GB i to nie jest na zasadzie "Widziały gały co brały", tylko na zasadzie rozsądnego korzystania. Prowadząc firmę w dzisiejszych czasach, czasem trzeba przesłać 100 GB dziennie, czasem 50 GB (ja nie prowadzę firmy, ale znam ludzi którzy już prowadzą i wiem jakie są realia) - i skoro mam opłacony pakiet 999 GB, to operator nie ma prawa utrudniać mi możliwości korzystania z niego tylko dlatego, że innym "zwolni". To po co zatem ten pakiet? Żeby wprowadzać ludzi w błąd, okradać ich i dla ładnego marketingu? Patrzcie - 999 GB, bierzcie - i tak tego nie możecie wykorzystać, ale weźcie, bo sieć #1. 

 

No trochę kpina Piotrek, nie sądzisz? Ja nie neguję troski o innych klientów - ale skoro ktoś opłacił pewną paczkę transferu to może z niej dowolnie korzystać. Gdyby w ofercie były podane maksymalne prędkości oraz informacja o możliwym ograniczeniu owej, do np. 5 Mbps na jakiś czas przy pobieraniu ogromnej ilości danych (przy 5 Mbps da radę wykorzystać 999 GB) - to byłoby okej. A tak to nikt nic nie wie, nic nie wiadomo.... 

 

Konsultanci mówią, że żadnych lejków nie ma, umowa mówi trochę co innego - ale też nie jest to dokładnie sprecyzowane. Bo może być ograniczenie, może go nie być, nie ma konkretów na ten temat..... 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Oba regulaminy w Orange i TM mają przepisu o ograniczeniach. W obu firmach klienci narzekają. Tylko nie spotkałeś nikogo z TM narzekającego. Oczywiście mowa o ofercie SOHO, a nie dla klientów KORPO lub KLUCZ.
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Zapewniam Cię, że w T-Mobile dla Biznesu nikt nie limituje internetu LTE 🙂 
Stary, mam informacje z pierwszej ręki - nie potrzebuje nikogo z forum. Na prawdę. 

 

Bronisz Orange i próbujesz zarzucić konkurencji "blokowanie" tylko po to aby Orange wyglądało na "czyste", ale jeśli wybierzesz odpowiednią ofertę - nie będziesz miał lejków i limitów. Pogódź się z tym, że tutaj Orange daje ciała. Z resztą nie tylko tutaj, ale to nie wątek na takie coś. 

 

Przy ogromnym zużyciu MOŻE nastąpić ograniczenie prędkości, ale to jest rzadkość. Oferty biznesowe traktowane są priorytetowo, dlatego te lejki są włączane bardzo rzadko, wręcz prawie wcale. W Orange natomiast prawie zawsze. 

 

W Orange można zużyć 30-40 GB i dostać lejek - w T-Mobile zużyjesz 150-200 GB dziennie i nie masz lejka. Jest różnica, prawda? 

 

Punkty o ograniczeniach są w każdej usłudze - czy to mobilnej, czy stacjonarnej. Niemniej jednak ich stosowanie zależy tylko i wyłącznie od operatora. I można mieć swoją politykę, klienci mogą się z nią zgadzać lub nie - ale trzeba niestety być elastycznym. Bo klient raz straci zaufanie, to już go nie odzyska. 

 

____________

* Wpis został poddany edycji - Wiktor


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

W ofertach dla klientów SOHO jest to samo.
Anonim

Nie dotyczy

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Nie jest to samo, popatrz chociażby na stronę T-Mobile i podpytaj znajomych jak mają firmę i korzystają z usługi, a nie powtarzaj bzdur z wykopu czy innego ścieku, gdzie piszą dosłownie co im ślina na język przyniesie a potem ludzie powielają te banialuki. 


Widziałem na własne oczy - T-Mobile dla klientów nawet SOHO nie zakłada lejków. Jedynym ograniczeniem jest maksymalna prędkość transferu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uwaga! - Internet Biurowy 4G - ściema i oszustwo.

Zakłada.