Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szukam poprawnych DNS dla LTE biurowy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 25
  • 0

Szukam poprawnych DNS dla LTE biurowy.

Temat przeniesiony z działu Sieć i dostępność usług ze względu na charakter zagadnienia - moderator Kinga

 

Witam;

 

Firma używała DNSów:
194.204.152.34

194.204.159.1

dla LTE firmowego (biurowego), niestety adresy te, po ostatniej awarii na BTSie w okolicy nie wiedzieć czemu (co ma piernik do wiatraka) przestały prawidłowo działać, strasznie "zamulone połączenie", niskie prędkości, problemy z ładowaniem stron, brak niektórych stron w sieci itp itd...

 

Obecnie jedziemy na DNS od google i działa to dobrze, jednak wolę użytkować serwery dostawcy - więc jakie sa poprawne adresy DNS dla LTE firmowego z VPN'em i zewnętrznym IP (jeśli są jakieś inne dla klientów biznesowych i zewnetrznego IP)

 

Niestety na routerze nie mam możliwości podglądu jakie otrzymuje od ISP.

 

Dzięki pozdrawiam.

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam poprawnych DNS dla LTE biurowy.

Orange poleca swoje adresy DNS, już wspominanie przez Cibie.

Moja firma korzysta głównie z DNS: 8.8.8.8 lub 8.8.4.4

Alternatywą jest jeszcze szybki serwer DNS 1.1.1.1

Więcej info na stronie: https://antyweb.pl/cloudflare-bezpieczny-dns-1-1-1-1/

Sprawdziłem u siebie, do jakich serwerów DNS łączy się internet LTE:

dns1: 194.204.159.1

dns2: 194.204.152.34

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam poprawnych DNS dla LTE biurowy.

Z tego co podajesz, masz wykupioną usługę VPN dla internetu LTE firmowego.

Adresy DNS może podać konsultant, jeśli zadzwonisz do BOK: 510 600 600

Ponieważ VPN jest usługą dodatkowo płatną, adres ip serwera DNS są zastrzeżone tylko do tej usługi. Teoretycznie powinny zostać przyznane dynamicznie i podobno są zmieniane co jakiś czas.

Ja bym w routerze przestawił na automatyczne otrzymywanie nr IP serwera DNS.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam poprawnych DNS dla LTE biurowy.

Znalazłem w necie jeszcze kilka nr IP serwerów DNS teoretycznie Orange (niestety podanych na innych forach), ale postanowiłem ich jednak nie umieszczać na forum.

Przekonał mnie do tego artykuł: https://cert.orange.pl/aktualnosci/warto-znac-swoje-dnsy

Ze względów bezpieczeństwa nie można jednak ufać niewiadomym serwerom DNS. Później mi się przypomniał atak na routery Orange, który miał miejsce kilka lat temu, gdzie był w routerze podmieniany nr IP serwerów DNS.

Jeżeli masz wykupioną usługę VPN, to dodatkowo masz podwyższone bezpieczeństwo swojego połączenia internetowego. Bez kontaktu z konsultantem Orange, nie wpisywał bym znalezionych nr IP serwerów DNS.