Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprzedaż numerów


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Sprzedaż numerów

@PARANOJA  @Mariusz-M Do mnie też tak dzwonią. Nie uważam jednak, aby bez naszej wiedzy Orange udostępniało bazę numerów telefonów. Rozpowszechnianie danych bez naszej wiedzy jest karalne, więc na pewno Orange nie wykona takiego ruchu.

Owszem, są partnerzy Orange, którym my sami po przez zgody marketingowe udostępniamy numer(y) telefonu. Jeśli nawet nie wyraziliśmy zgody marketingowej, to numer przez telemarketerów jest zdobywany w inny sposób.

 

Nie znam mechanizmów, ale jeśli jak podałem w jednym z postów, zestaw numerów można wyszukać w Google, to wystarczy napisać odpowiedni sktypt, uruchomić usługę VoIP i obdzwaniać w koło numery. To jest rozważanie czysto teoretyczne i proszę potraktować jako przykład, ale realne do wykonania. Na pewno są bardziej zaawansowane systemy wywoływania połączeń.

 

Nasz numer telefonu też przecież jest obsługiwany przez systemy informatyczne.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Sprzedaż numerów

@ketrasaArtur  ORANGE to ludzie. A człowiek to ułomna jednostka 😜 podatna na różne sytuacje 😂

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Sprzedaż numerów

No wlaśnie. To jest nielegalne i karalne. I jeszcze to RODO. Ludzie powariowali, zdrapują nazwiska z domofonów, dzieci w przedszkolach po numerach wywołują, a Orange jak sprzedawał numery tak sprzedaje dalej.

Dziękuję za dyskusję. Dotarło to bardziej do mnie, że godząc sie na korzystanie z osiagniec nowych technologii, jednoczesnie godzimy sie na zwiazane z tym niedogodnosci. Niech i tak bedzie. Pozdrawiam 🙂