Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

Witam,

 

Proszę o pomoc z rozwiązaniem umowy OL w pakiecie z tv, internetem domowym 4G i abonamentem komórkowym. Mam kilka numerów w Orange i powoli chciałbym się wycofywać z tej firmy i zostawić tylko internet domowy 4G. I teraz właśnie mam problem ponieważ okazuje się że nie mogę zmienić na pakiet OL tylko z internetem i abonamentem komórkowym, który bym chciał ale z innym numerem. Już raz miałem sytuację z OL gdzie straciłem swój numer i nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła. Teraz mam umowę na czas nieokreślony i nie wiem co zrobić, bo chcę rozwiązać umowę OL ale nie chcę stracić swojego numeru. Nie wiem, czy w czymś to pomoże ale chciałem spróbować Orange Flex. 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm jak przenosiłem numer do innego operatora, to nie zaznaczałem w wypowiedzeniu, że chcę przenieść numer do oferty na kartę. Podobno tak się da, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że po zakończeniu umowy numer ma być przeniesiony do oferty na kartę. Nie chciałem ryzykować i wybrałem przeniesienie do konkurencji. Później wróciłem do Orange. W tej chwili nie pamiętam, kiedy dokładnie było rozwiązanie umowy OL, jakieś 4 lata temu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm najlepiej będzie, jak numer, który chcesz zachować przeniesiesz do konkurencji, proponuję fiolet. Trzeba się liczyć, że jak jedna z usług zostanie zabrana z OL, to umowa zostaje rozwiązana na cały OL. Jeżeli chcesz zachować internet domowy 4G LTE, to będzie trzeba podpisać nową umowę, a numer który zostanie przeniesiony do konkurencji, można później przenieść do Orange FLEX.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

A jeśli przeniosę numer do konkurencji to na kartę pre-paid i później wrócić sobie do Orange tylko Flex. A jak już przeniosę to wtedy wszystko w umowie co było w pakiecie Love staje się odrębne i muszę to wypowiadać ? A może być jakaś kara za przeniesienie numeru ?? I czy fioletowi nie będą robić z tym problemów, że jest ważna umowa. Okres rozliczeniowy mi przypada na każdy 24 lub 25 dzien miesiąc, więc którego dnia to najlepiej zrobić ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm jeżeli umowa jest już na czas nieokreślony, to nie ma znaczenia, kiedy rozwiążesz umowę. Po prostu przenosisz numer do konkurencji. Rozerwanie usług w OL jest równoznaczne z zakończeniem umowy. Numer możesz przenosić tak jak się Tobie podoba, to ustawa zezwala na takie zmiany. Operator nie ma prawa nic blokować, chyba, że będą niespójne dane między operatorami, wtedy może zatrzymać przenoszenie numeru. Przenosisz do oferty na kartę, a następnie w aplikacji FLEX składasz wniosek o przeniesienie numeru do Orange FLEX. Czas oczekiwania na przeniesienie od konkurencji około 4 dni. Kartę SIM FLEX możesz odebrać w salonie lub zamówić kurierem. Promenuję wziąć kilka starterów FLEX z salonu. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

A co z internetem domowym 4g i telewizją ? One zostaną na moim koncie abonenta i będę musiał je wypowiedzieć ? A jak z płatnością za OL po przejściu do fioletu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm ja jak miałem OL, to numer na którym mi zależało, przeniosłem do konkurencji. Na wszelki wypadek umowę wypowiedziałem w salonie.

Płatność zawsze jest realizowana na miesiąc z góry. Jeżeli umowa zostanie rozwiązana przed cyklem rozliczeniowym, to różnica w nadpłacie będzie do zwrotu. Jak umowa zostanie rozwiązana po cyklu rozliczeniowym, to będzie trzeba dopłacić za okres proporcjonalny.

Po zabraniu jednej z usług z OL, cała umowa musi być rozwiązana i na nowo podpisana z tymi usługami, które Ciebie interesują.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

Dopiero po przenosinach karty sim wypowiedziałeś umowę, czy jak to było ? A ten numer wypowiadałeś w orange, który przeniosłeś ? Możesz mi po kolei napisać jak to zrobiłeś? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm u konkurencji złożyłem wniosek o przeniesienie numeru i za kilka minut poszedłem do salonu Orange złożyć wypowiedzenie na pakiet OL. Z tym, że u mnie jeszcze trwała umowa na czas określony, więc wypowiedzenie jak i przeniesienie numeru było z dniem końca umowy. 

Najciekawsza sprawa jest taka, że podobno nie można przenosić numeru DATA, czyli numeru, na którym działa internet domowy LTE. Ja wniosek o przeniesienie złożyłem na oba numery i oba przeszły bez problemu. Oczywiście wszystko na bieżąco pilotowałem, sprawdzając postęp przenoszenia u jednego, jak i u drugiego operatora. W moim przypadku przenoszenie przebiegło bezproblemowo, jak i wypowiedzenie umowy, chodź podobno wypowiedzenie zbędne. Wolałem, aby wszystko było dobrze załatwione.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

A w tym wypowiedzeniu w Orange wypowiadałeś też ten numer i zaznaczałeś że chcesz na kartę przejśc ?? W którym roku wypowiadałeś to Orange ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozwiązanie umowy Orange Love z internetem 4G, tv oraz numerem komórkowym który chcę zachować

@jurekacm jak przenosiłem numer do innego operatora, to nie zaznaczałem w wypowiedzeniu, że chcę przenieść numer do oferty na kartę. Podobno tak się da, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że po zakończeniu umowy numer ma być przeniesiony do oferty na kartę. Nie chciałem ryzykować i wybrałem przeniesienie do konkurencji. Później wróciłem do Orange. W tej chwili nie pamiętam, kiedy dokładnie było rozwiązanie umowy OL, jakieś 4 lata temu.