Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu podczas grania


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas grania

Temat przeniesiony z Sieć i dostępność usług do odpowiedniej kategorii oraz zostały dodane etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam.

Od kilku tygodniu jestem klientem Orange. Posiadam usługę Orange Love - 2 telefony + internet + telewizja. Na obu telefonach mam 5gb internetu + 100GB do wykorzystania ze wspólnej puli poza strefą domową. 
Kłopoty pojawiają się tylko podczas grania w gry multiplayer (typu Counter Strike). Gdy korzystam z internetu przez router wifi w strefie domowej, wszystko jest ok. Problem, gdy udostępniam internet z telefonu (hotspot) korzystając z tej puli 100GB. Połączenie zrywa się na kilka sekund, po czym ponownie można dołączyć do gry. Problem powtarza się notorycznie co kilka minut. Dodam, że w tym czasie można normalnie przeglądać strony www / oglądać youtube i połączenie jest ciągłe - nie ma żadnego przerwania. 


Co może być tego przyczyną ?

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Rozłączanie internetu podczas grania

Jaki masz apn w telefonie? Próbowałeś zmienić kanał wifi dla hotspotu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas grania

Nazwa: Orange Internet

APN: internetipv6

 

Jak można zmienić kanał wifi dla hotspotu ? W ustawieniach routera ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Rozłączanie internetu podczas grania

Spróbuj jeszcze zmienić apn na internet i protokół apn na ipv4.

A nie masz w ustawieniach opcji na zmianę? Niestety nie w każdym modelu jest takie coś.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas grania

Spróbuję dzisiaj przetestować te ustawienia. 

Poszukałem trochę w telefonie i faktycznie można w ustawieniach zaawansowanych zmienić kanał, spróbuję także zmienić tę opcję. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu podczas grania

Niestety problem nie ustąpił. Zauważyłem, że podczas korzystania z pakietu podstawowego z komórki (5GB), nie było takich problemów. Po wykorzystaniu 100% ze środków, automatycznie korzystam z tych 100GB poza strefą domową. Wtedy przerwania połączenia ponownie się pojawiają. Ktoś ma jakiś inny pomysł jak rozwiązać dany problem ?