Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

Witam. Mam kartę telefoniczną Orange z pakietami internetu. Używałem jej w telefonie jako routerwifi jedna raz w tygodniu rozłączało neta, a chata daleko, trzeba dojechać, żeby restartować. Włożyłem ją więc do nowo zakupionego routera ZyXel lte3311. I tu jest problem. Łapie internet, ale po 2-3h rozłącza i jedyna opcja to restart routera, co jest kłopotliwe bo potrzebuje mieć zdalny dostęp. Teraz pytanie czy to wadliwy router ponieważ po włożeniu karty powinno działać od razu, czy może trzeba coś konfigurować dodatkowo o czym nie wiem? Czy może zwykłe karty nie działają z routerami?

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

@Buddyguy_pl karty SIM działają z routerami. Zrywanie może mieć inny powód. Może być wadliwa karta SIM. Słaby zasięg też może powodować zrywanie połączenia, ale router powinien poradzić sobie z ponownym wystartowaniem. Osobiście bym wymienił najpierw kartę SIM samodzielnie:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

lub wykonał próby na innej karcie SIM.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 284
  • 1060
  • 6

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

Nie wymuszasz czasem agregacji pasm? Jeżeli tak to, operatorzy celowo blokują stałą agregację. Inna sprawa, może router ma opcję WatchDog? Jeżeli tak, to możesz włączyć. 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 6959
  • 51

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

Jesteś w stanie wykluczyć problem z urządzeniem? Zweryfikuj czy masz opcję autoconnect. Workaround jest taki że możesz użysz OpenWrt i obrazu MiFi gdzie masz opcję restartu w przypadku gdy ping nie odpowiada po x próbach. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

Sprawdze tego watchdog, a wymuszona agregacja pasma to się jakoś też wyłącza?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 6959
  • 51

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB


@Buddyguy_plnapisał(-a)

a wymuszona agregacja pasma to się jakoś też wyłącza?


Zobacz na 151 stronie: Book.book (setuprouter.com)

 

tolek_0-1718786067416.png

 

edit: chyba się pospieszyłem bo to akurat nie to, ale może instrukcja okaże się pomocna. 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 284
  • 1060
  • 6

Rozłącza internet na routerze z karty telefonicznej z pakietami GB

@Buddyguy_pl  Ogólnie z agregacją pasm to była sugestia.  Operatorzy faktycznie blokują sesję, która trwa kilka dni a nie godzin, więc na tym bym się nie skupiał.

Sprawdź opcję Watchdog. Działa to, tak że  router pinguje sobie bramę i jak jest nieosiągalna, to robi reboot. Tak mają np urządzania ZTE.