Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming Unia dodatkowe koszty

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Tak dorada mi to przekazał, ale nie dał mi odpowiedzi co mam zrobić, żeby uniknąć dalszego naliczania. Zostałam bez żadnej informacji, więc nie wiem czy mogę dzwonić, odbierać telefony bo 1 listopada mi orange powie, że to przecież zostało dobrze naliczone i mam zapłacić. Wtedy kwota nie będzie 130 zł tylko dużo więcej. NIe rozumiem, jak dorada może nie mieć wglądu w takie informacje skoro są one już widoczne w aplikacji i zostawić klienta bez żadnej odpowiedzi. Tak się nie robi! 


Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10928
  • 64

Roaming Unia dodatkowe koszty

Wszelakie informacje znajdziesz tutaj: https://www.orange.pl/view/roaming

Najlepiej w telefonie ustawić na stałe operatora zagranicznego z którym się łączysz. Zrobisz to w ustawieniach telefonu i sieciach komórkowych. Jak będziesz się łączyć z operatorem Vodafone Omnitel, czy Wind, to będziesz cały czas w pierwszej strefie i opłaty będą jak w Unii. Lista operatorów jest w linku powyżej, w dokumentach na dole. Wszystko zależne jest od operatora z którym jest połączony telefon.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Dzięki, przejrzałam tą zakładkę już wzdłuż i szerz.  Żadnych informacji nie znalazłam, które uzasadniałyby naliczenia. Wszędzie jest na stronie orange napisane, że połączenia odebrane są bezpłatne. Pewnie sprawa się wyjaśni dopiero przy fakturze jak będę mieć dopłatę 1000zł i wtedy zmienię operatora. Dziękuję za pomoc jednak 


Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10928
  • 64

Roaming Unia dodatkowe koszty

Połączenie musiało być z operatorem z piątej strefy. To jest moim zdaniem odpowiedź. Zmiana operatora w tym przypadku nic nie zmieni, bo finał byłby taki sam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Roaming Unia dodatkowe koszty

A korzystasz z sieci wifi na miejscu?

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Roaming Unia dodatkowe koszty

Rzeczywiście, doradca powinien przekazać Ci sugestie, które padły na forum (zmiana sposobu wybierania operatora na reczny).

 

Po otrzymaniu faktury, możesz zgłosić reklamację dotyczącą opłat. Natomiast już teraz, w opisanej przez Ciebie sytuacji, warto zgłosić zgłoszenie techniczne.

Opłaty za usługi w roamingu pobierane są w oparciu o dane przekazywane przez operatora zagranicznego. Możliwe, że w którymś miejscu doszło do jakiegos błędu. Przekazanie zgłoszenia technicznego ma szansę na zarówno namierzanie takiego błędu, jak i jeśli błędu nie ma, na szybsze poinformowanie Cię, z jaką siecią się łączyłes.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Tak korzystam, ale tylko w mieszkaniu w którym się zatrzymałam. Korzystam również z transmisji danych dostępnych, ale nie przekroczyłam ich limitu 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty



@Jarek tak zrobię zgłoszę błąd. Dziękuję 




Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Roaming Unia dodatkowe koszty

A korzystasz z wifi calling?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Nie mam wyłączoną tą usługę