Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

Witam, mam Smart Plan LTE Wspólny (2 numery na Smart Plan LTE Dodatkowy), umowa do 21.12.2018, okres rozliczeniowy do 9. Chciałabym przenieść do nju, kiedy najwcześniej mogę to zrobić bez dodatkowych kosztów? Jeżeli przeniosę najpierw numer, który jest na Smart Plan LTE Głównym, to będzie dalej możliwe utrzymanie tych 2 numerów w Smart Plan LTE Dodatkowym?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38317
  • 1384

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

To radzę podpytać na forum nju lub na infolinii nju co do zasad migracji z Orange do nju. Kiedyś były limity że musiał być odstęp 40 dni między migracjami między Orange-abo a nju-abo (nie wiem czy takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje, ale też warto się upewnić bo nie wiem czy to jest nadal).

Tu też odniosę się do kwestii pozostawienia numerów dodatkowych bez głównego: na dziś nie ma obawy. Obowiązuje dodatkowa promocja https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/24542/0d55a6b6-547b-4a42-9aa2-38dc1fa9d440.pdf na numery dodatkowe (za 40zł dostaje się nolimity w kraju i 2,5GB na net). Na razie opcja jest bezterminowa, ale jest to dodatkowa promocja od lipca tego roku (więc może być odwołana w każdym czasie bo nie była obiecywana przy podpisywaniu umowy 2 lata temu).

Alternatywna opcja to zrobić to etapami:
1) na koniec umowy zlecić migrację z Orange-abo do Orange-na kartę.
2) z orange-na kartę do nju-na kartę można zmigrować smsem
3) z nju na kartę do nju-abo
Czasem między etapami 1i2 oraz 2i3 może być konieczność doładowania. To też może trwać bo umowa dostarczana jest kurierem więc kilka dni może nie być wiele usług na numerze.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2096
  • 5855
  • 196

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

Już możesz wybierając opcję przeniesienia z dniem końca promocji. Nie polecam zostawiać tych dodatkowych numerów bez zrobienia z nimi czegokolwiek. Zasada działania dodatkowych jest taka że korzystają z tego co ma numer główny tj. minuty internet itd. brak głównego oznacza brak minut ( choć coś tam zmieniono ostatnio z tymi dodatkowymi, chyba dostają minuty do końca okresu rozliczeniowego), abonament na nich będzie po 40 zł na każdym. Więc albo przenosisz wszystko, albo odnawiasz umowy na planach dodatkowych lub migrujesz z nimi na kartę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

Czyli dopiero 21.12 mogę je przenieść? Jeżeli to zrobię np 11.12 (ostatni okres rozliczeniowy), to zostanie naliczona jakaś dodatkowa opłata? W takim razie mogę np przenieść numer z głównego do nju, a te 2 z dodatkowego na kartę w orange?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2096
  • 5855
  • 196

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

Zlecić w nju i podpisać umowę możesz już, lecz zaznacz że przeniesienie numeru z Orange ma nastąpić na koniec promocji. Dodatkowe numery możesz już zlecić przeniesienie na kartę.Wszystko powinno zmigrować 10.01 2019. na koniec okresu rozliczeniowego.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38317
  • 1384

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

A w nju ma być oferta na kartę czy na abonament?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

Oferta na abonament. Planuję po przeniesieniu numeru głównego na abonament do nju, dołączyć jeszcze jeden, jako dodatkowy (można tylko jeden dołączyć), ale to można zrobić dopiero po całkowitym przeniesieniu numeru pierwszego. Natomiast trzeci numer planuję przenieść na kartę do nju.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38317
  • 1384

Przeniesienie 3 numerów z Orange do nju

To radzę podpytać na forum nju lub na infolinii nju co do zasad migracji z Orange do nju. Kiedyś były limity że musiał być odstęp 40 dni między migracjami między Orange-abo a nju-abo (nie wiem czy takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje, ale też warto się upewnić bo nie wiem czy to jest nadal).

Tu też odniosę się do kwestii pozostawienia numerów dodatkowych bez głównego: na dziś nie ma obawy. Obowiązuje dodatkowa promocja https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/24542/0d55a6b6-547b-4a42-9aa2-38dc1fa9d440.pdf na numery dodatkowe (za 40zł dostaje się nolimity w kraju i 2,5GB na net). Na razie opcja jest bezterminowa, ale jest to dodatkowa promocja od lipca tego roku (więc może być odwołana w każdym czasie bo nie była obiecywana przy podpisywaniu umowy 2 lata temu).

Alternatywna opcja to zrobić to etapami:
1) na koniec umowy zlecić migrację z Orange-abo do Orange-na kartę.
2) z orange-na kartę do nju-na kartę można zmigrować smsem
3) z nju na kartę do nju-abo
Czasem między etapami 1i2 oraz 2i3 może być konieczność doładowania. To też może trwać bo umowa dostarczana jest kurierem więc kilka dni może nie być wiele usług na numerze.