Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

Witam!

Jak jest z kwestią przełączania z poszczególnych trybów? Przy założeniu że będę prowadzić rozmowę telefoniczą lub streamować (np. rozmowa via Whatsapp)

 

1) Czy z VoLTE płynnie przechodzi/przełącza do 3G w przypadku braku tego pierwszego?

2) Czy z WiFi Calling płynnie przechodzi do LTE?

2) Czy z LTE płynnie przechodzi do WiFi Calling jeśli znajde się z zasięgu sieci WiFi?

3) Czy z WiFi Calling płynnie przechodzi do 3G w przypadku braku LTE?

4) Czy w przypadku zwykłej rozmowy tel w 3G i pojawieniu się zasięgu LTE, telefon sam wróci do LTE, czy dopiero po zakończeniu rozmowy?

5) Czy w przypadku rozmowy (internetowej) na Whatsapp w 3G i pojawieniu się zasięgu LTE, telefon sam - podczas rozmowy - wróci do LTE, czy dopiero po zakończeniu rozmowy?

6) Czy coś "się naprawiło" w kwestii HD Voice jak dzwonimy przez WiFi Calling/VoLTE poza sieć Orange?

 

Jestem w Plusie i na większość powyższych można odpisać "NIE" albo "nie dotyczy" - dla użytkownika iPhone'a.

 

Za kilka mies. będę stać przed dylematem czy migrować do TM czy Orange 🙂

W Orange mam juz usługę światłowodu a więc i oferta będzie nieco ciekawsza. Dodatkowo w samej (gołej) ofercie są nieco lepsze warunki niż u w/w operatora - np. pakiet rozmów międzynarodowych i roamingowych. Jednak powyższe zapytania są dla mnie ważne, wszak sama cena nie jest wyznacznikiem zadowolenia.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE


@krzemnapisał(-a)

Plus ma taką przypadłość że rozmawiając na WhatsApp (LTE) i przejeżdżając przez jakieś dziury, czy też wchodząc d miejsca gdzie nie ma LTE, spada do 3G i potem za Chiny Ludowe telefon nie wróci do LTE przy aktywnym połączeniu na WhatsApp.


Od jakiegoś czasu, w Orange działa już powrót do LTE. Nawet chwalili się na blogu:

 

"..odpaliliśmy mechanizm Redirection, który przekierowuje aktywnych użytkowników sieci 3G na sieć 4G, nawet w trakcie transmisji danych. Wcześniej to także działało, ale tylko po zakończeniu transmisji." 

 

Więcej info tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wyciskamy-siec-mobilna-czesc-2/

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

1) Prawdopodobnie tak.

2) Zdecydowanie nie, połączenie jest zrywane. To dotyczy każdej sieci.

2 🙂 )Zdecydowanie nie, połączenie dalej jest trzymane w LTE.

3)Zdecydowanie nie, połączenie jest zrywane. To dotyczy każdej sieci

4) U mnie przełącza się po zakończeniu rozmowy.

5) Rozmowa internetowa są to dane niczym nie różniące się od np. filmu na YT. Moim zdaniem telefon będzie się przełączać niezależnie od trwającej rozmowy.

6) Tego nie wiem, ja po prostu używam i się nie zastanawiam 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE


@BORAXnapisał(-a)

2) Zdecydowanie nie, połączenie jest zrywane. To dotyczy każdej sieci.

2 🙂 )Zdecydowanie nie, połączenie dalej jest trzymane w LTE.

Zdecydowanie nie masz racji 😉

 

A z HD Voice do obcych sieci jest zdecydowanie lepiej. Chociaż wciąż nie jest to 100% rozmów. Ale już blisko tej liczby.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

Ad 5

 

Często używam połączenia internetowego do rozmów (WhatsApp). Jak wiadomo taka rozmowa to jest ciągły stream - nie tak jak przeglądanie www czy youtube. Tu nie ma żadnego buforowania, sekunda braku zasięgu = zerwane połączenie. Plus ma taką przypadłość że rozmawiając na WhatsApp (LTE) i przejeżdżając przez jakieś dziury, czy też wchodząc do miejsca gdzie nie ma LTE, spada do 3G i potem za Chiny Ludowe telefon nie wróci do LTE przy aktywnym połączeniu na WhatsApp - nawet jak jestem przy BTSie. Strasznie to irytujące bowiem 3G w Plusie to  w wielu miejscach prędkość starych modemów i o ile chwilowy spadek do 3G jest czymś naturalnym, pod warunkiem ze telefon wróci do najszybszego trybu transmisji jak tylko LTE "pokaże się w zasięgu", to w powyższym przypadku widząc 3G wiem, że dalej będzie już tylko dramat. Nie wspomnę o ewentualnym przeglądaniu stronki czy podczas jazdy korzystając z map...Jedynym rozwiązaniem jest rozłączenie się z rozmowy, odczekanie aż sieć "przerzuci" mnie na LTE i ponowne zainicjowanie połączenia. Jak na dzisiejsze wyścigi z 5G ready, powyższa recepta to chyba jakaś groteska...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE


@krzemnapisał(-a)

Plus ma taką przypadłość że rozmawiając na WhatsApp (LTE) i przejeżdżając przez jakieś dziury, czy też wchodząc d miejsca gdzie nie ma LTE, spada do 3G i potem za Chiny Ludowe telefon nie wróci do LTE przy aktywnym połączeniu na WhatsApp.


Od jakiegoś czasu, w Orange działa już powrót do LTE. Nawet chwalili się na blogu:

 

"..odpaliliśmy mechanizm Redirection, który przekierowuje aktywnych użytkowników sieci 3G na sieć 4G, nawet w trakcie transmisji danych. Wcześniej to także działało, ale tylko po zakończeniu transmisji." 

 

Więcej info tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wyciskamy-siec-mobilna-czesc-2/


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

@Duke  rozwiń 🙂 Mi zawsze zrywało po wyjściu z mieszkania na iPhone. To chyba naturalny objaw, czyż nie ? 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 518
  • 14

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

@BORAX Absolutnie nie 🙂

 

Może na klatce schodowej masz szczątkowe LTE lub tylko 3G? Przy dobrym zasięgu zawsze działał handover w obie strony VoWiFI <-> VoLTE. I tak było od momentu wdrożenia usług przez Orange. Nawet w FAQu na stronie https://www.orange.pl/view/wificalling  o tym wspominają:

 

" W przypadku, gdy znajdziemy się na granicy dostępu do sygnału WiFi a:
- istnieje w tym miejscu sieć LTE Orange, nastąpi przełączenie do sieci komórkowej Orange bez przerywania połączenia.
- nie będzie wokół sieci LTE Orange, bądź będzie jedynie zasięg 2G/3G, połączenie WiFi Calling zostanie przerwane"


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

@Duke O widzisz, to muszę zaobserwować 🙂 U mnie na klatce czasem jest to LTE, a czasem nie ma. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE


@Dukenapisał(-a)
jakiegoś czasu, w Orange działa już powrót do LTE. Nawet chwalili się na blogu:

O.... o taką odpowiedź mi chodziło! Na dodatek pozytywną 🙂

To ważne kryterium dla mnie. Niestety, 3G spotykam czasami w sklepach, na klatkach schodowych lub dziurach przejeżdżając przez wsie. Rozłączanie się po to aby czekać "aż powróci LTE" było do zaakceptowania ale tylko do pewnego czasu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przełączanie się pomiędzy trybami LTE/3G/WiFi Calling/VoLTE

Postanowiłem sobie sprawdzić zakupując prepaida. Oto moje spostrzeżenia:

 

- faktycznie rozmowa internetowa rozpoczęta w 3G, przy zasięgu LTE wraca do trybu szybszego, ale po jakimś czasie, nie od razu

 

- bez włączonej opcji VoLTE telefon zdecydowanie szybciej (zarówno podczas rozmowy tradycyjnej jak i idle) przechodzi do 3G, nawet jak zasięg LTE jest (słaby bo słaby ale jest)

 

- po włączeniu VoLTE/WiFi Calling w iPhone telefon trzyma się LTE dosłownie do upadłego! Bez względu na to czy korzystam z internetu, czy z rozmów via LTE czy chodzę z nieaktywnym telefonem w miejscu gdzie mam zasięg na granicy LTE - przy tym trybie nie mogę w domu "sprowokować" telefonu do zmiany na 3G

 

- telefon ani razu nie wybrał (zwłaszcza jak VoLTE było wyłączone) pasma B20, spadał od razu z B3 na UMTS

 

- powyższe testy powtórzyłem również z nowo zakupioną kartą TM - wyniki podobne minus testy z użyciem VoLTE/WiFi Calling którego tam nie uświadczysz w prepaidach