Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Od pewnego czasu mam problem z wykonywaniem połączeń i zdarza się to coraz częściej. Otóż próbuję nawiązać połączenie z dowolnym numerem, pierwsza próba i od razu sygnał zajętości z drugiej strony, po chwili druga próba i dodzwaniam się normalnie a osoba, z którą chcę rozmawiać nie miała zajętego telefonu (czasem też dostaje sms, że próbowałem się do niej dodzwonić). Sam telefon był ostatnio przywracany do ustawień fabrycznych więc raczej jest ok a operator nie jest w stanie zweryfikować tej sytuacji. Czy problem może leżeć po stronie karty sim jeśli normalnie loguje się do sieci i jest zasięg (problem występuje niezależnie od siły sygnału)? Może jakieś inne sugestie? 

 

 

________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2256
  • 12592
  • 58

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

@mspider86  przełożyłbym sim kartę do innego telefonu, to wykluczy usterkę w obecnym telefonie, jeśli nadal będzie to samo, to pozostaje wymiana karty sim, one miewają takie awarie.

Tak na już, dodaj przed numerem komórkowym krajowym +48 , czasem to pomaga 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2661
  • 10944
  • 103

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Hej @mspider86  tak jak pisze @IreneuszCD zrób próbę, włóż swoją kartę do innego telefonu i sprawdź czy można się dodzwonić na numery, które są zajęte jeśli tak to masz uszkodzony telefon 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2256
  • 12592
  • 58

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

@mspider86  często Play miewa takie problemy z połączeniami, stacjonarna wersja też, więc wtedy to nie usterka u ciebie, a w sieci Play, nie do naprawienia przez Orange, ale oni to po czasie naprawiają.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Nie mam innego telefonu aktualnie, chyba taniej i prościej będzie wymienić kartę sim od razu. Jeśli nie pomoże - jest opcja że telefon uszkodzony w taki sposób, że jego całkowite wyczyszczenie nie pomaga?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Akurat dziś dzwoniłem pod nr z sieci Orange i to samo.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2661
  • 10944
  • 103

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Spróbuj wymienić kartę sim jak to nie pomoże to będzie telefon. Podesle linka jak zweryfikowac karte sim lub telefon: https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-karty-sim-i-telefonu#

🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.

Telefon nawet jeśli był resetowany do ustawień fabrycznych? Może być coś sprzętowo?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2256
  • 12592
  • 58

Problem z połączeniem - sygnał zajętości. Dopiero za drugim razem udaje się połączyć.


@mspider86napisał(-a)

Nie mam innego telefonu aktualnie, chyba taniej i prościej będzie wymienić kartę sim od razu. Jeśli nie pomoże - jest opcja że telefon uszkodzony w taki sposób, że jego całkowite wyczyszczenie nie pomaga?


Jest taka możliwość, ale 100% pewność będzie, jak sim kartę sprawdzisz w innym telefonie.

Co do wymiany sim karty, to można samemu to zrobić, Samodzielna wymiana karty SIM | Orange Polska koszt 15 zł, kupujesz starter za 5zł i musisz mieć na koncie Mój Orange jeszcze 10zł 😉

W salonie firmowym powinno być za darmo, salon partnerski policzy więcej niż 15zł.