Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem w telefonie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem w telefonie

Witam. Mam problem z internetem w telefonie, mianowicie chodzi o Ping (Latency).

Korzystam z usługi nielimitowanego LTE do 5mb/s i telefonu iPhone 5. Jakiś czas temu Ping przy włączonym LTE w telefonie wynosił 70-80 (znośnie), w tej chwili ciągle wynosi 130-160 również przy włączonym LTE. Ciężko cokolwiek zrobić z takim opóźnieniem a udostępniam internet na swój komputer. Ma ktoś na to jakąś rade lub służy pomocą ? Tylko proszę o nie pisanie komentarzy o treści "kup internet lub światłowód" ponieważ już takowy posiadam ale nie ma mnie w domu przez długi okres a potrzebny jest mi dostęp do internetu.

Z góry dziękuję za pomoc, Kacper.

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Problem z internetem w telefonie

A bez LTE jest lepiej?
czy problem zależy od lokalizacji?
problem jest względem konkretnej strony/usługi czy dla wszystkich?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem w telefonie

Bez LTE internet zwalnia do 64kb/s więc gorzej być nie może. Mieszkam w mieście Łapy, stosunkowo blisko masztu. Problem występuje w programach jak i na wszystkich miernikach prędkości internetu. Download jak i Upload są w normnie czyli około tego 5mb/s ale Ping to koszmar.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Problem z internetem w telefonie

Ping nie jest gwarantowany. Jak dobrze rozumiem, sytuacja wydarza się tylko przy nielimitowanym LTE do 5mbits. A jak masz pakiet z abonamentu też masz problemy?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem w telefonie

Przy zwykłym pakiecie mam tylko 1GB ma na miesiąć, tam Ping był ostatnio od 90-120 ale teraz nie mam jak sprawdzić, musiałbym poczekać do 10-tego


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Problem z internetem w telefonie

Radzę jeszcze ew. zrobić zgłoszenie do BOK przez stronę http://orange.pl/zasieg
Ale to może być częściowo związane z lejkiem.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z internetem w telefonie

O co chodzi z "lejkiem" ? I czy przełączenie na inną antenę coś mogłoby wnieść do tej sytuacji ? I czy ewentualnie kontakt przez strone w formie chat'u mógłby zastąpić telefon do BOK ?