Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z 4G/5G


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z 4G/5G

Witam.

 

Od pewnego czasu mam problem z łączeniem się z internetem. Jak było w Opolu tylko 4G to nie było problemu. Miałem zawsze pełny zasięg w telefonie. Odkąd jest 5G to są problemy. 5G ciągle zrywa bo jestem na pograniczu zasiegu według mapki. W 4G zasięg spadł do 1 kreski w pomieszczeniu i do 2 na zewnątrz budynku a dzwoniąc przęłącza mnie z LTE na H+ czyli pewnie 3G.

 

Czemu tak się dzieje skoro szybciej nie było z tym problemu? Da się jakoś to poprawić?

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z 4G/5G

@someone1989 to może być spowodowane, że na częstotliwości 2100 MHz jest jednocześnie LTE 4G oraz 5G dzielone dynamicznie. Może to powodować zakłócenia i nieprawidłowe działanie, szczególnie na granicy zasięgu. Proponuję na sztywno ustawić samo LTE, a jak mniej się korzysta z internetu, to ustawić 3G do rozmów.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z 4G/5G

Tylko dlaczego przez to mają klienci mieć gorszą jakość usług to się powinno nadawać do rozwiązania umowy z orange z ich winny skoro na LTE miałem pełny zasięg a teraz mam 1 kreskę i przełącza na 3G. Co do 5G nie mam zastrzeżeń, wiedziałem że jestem na granicy, więc pewnie nie będzie działać komfortowo, ale dlaczego zostałem pozbawiony komfortowego korzystania z 4G? Niech w takim razie wyłącza te 5G i niech będzie normalnie działające 4G. Próbowałem ustawić na sztywno LTE właśnie by nie spadało do 3G to internet jakby co chwilę rozłączało.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problem z 4G/5G

@someone1989 , Skąd wiesz że masz 5G w Twojej okolicy?

Rozmowy przełącza na 3G i to jest normalne, bo zapewne Twój telefon nie obsługuje VoLTE czyli rozmów na 4G. Tak rozmawia większość abonentów na 3G.

Jakie masz urządzenie i z jakiej oferty korzystasz (abo i taryfa) ??

5G nie ma tutaj nic do rzeczy. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z 4G/5G

@Ron 

 

Wiem z dwóch powodów. Uno to mapka duo to jak przejdę 100-200 metrów od domu już mam neta 5g.

 

Nie wiem czy honor 10 oraz xioami mi 10 lite 5g nie wspierają VoLTE. Wiem, że jakiś czas temu cały czas pisało na honorze LTE a teraz często pisze 3G. Nie tylko przy rozmowach, ale przy tym najczęściej.

 

Urządzenia wymieniłem a taryfy to flex lub play internet na honorze a na xiaomi abo 75 zł pod 5G.

 

PS. Jak korzystam z internetu play na honorze ciągle mam LTE. Tylko jak korzystam z orange to się raz pojawia LTE raz 3G. Prędkości na orange nie przekraczają 10mb/s a w play skaczą miedzy 80-170.

 

Wziąłem sobie na testy ten internet play bo była promocja 100GB dla nowych klientów i prędkości LTE są bardzo dobre orange nie ma podejścia nawet. Orange jeszcze na początku roku tutaj też miał ok 60-80mb/s. Teraz porażka. Jedynie 5G daje radę, ale w domu mi zrzuca na LTE.