Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porty od 10 000 do 20 000 w danych mobilnych?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 26
  • 0

Porty od 10 000 do 20 000 w danych mobilnych?

Mam pytanko, jakie IP FB3 posiadasz: IPv4 czy IPv6?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Porty od 10 000 do 20 000 w danych mobilnych?

@Dociekliwy 

IPv4 oczywiście. Nie ma wystarczająco dobrej dokumentacji funkcjonowania IPv6 w kontekście usług świadczonych na FB, żebym ryzykował konfigurowanie IPv6. Jedna z rzeczy które przy IPv6 powinna nie być potrzebna to właśnie przekierowanie/otwieranie portów. Nie zdziwiłbym się gdyby otwieranie portów przy IPv6 nie było w ogóle w menu FB dostępne, ale nie wiem tego na pewno.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 26
  • 0

Porty od 10 000 do 20 000 w danych mobilnych?

Ja niestety jestem na IPv6. Tak uruchomił to serwisant z Orange. Może to jest źródłem problemów. Od wczoraj mam drugi telefon (Galaxy A12) ten przy połączeniu ma Audio w jedną stronę, to znaczy dźwięk wychodzi z niego, przelatuje przez WiFi i idzie przez internet, wchodzi na centralę telefoniczną i pędzi do innej komórki już po GSM. Czyli wyjście z routera działa, problem jest z wejściem. Czyli muszę otworzyć porty na firewall-u. Próbuję otworzyć cały ruch na tych portach, ale pisze, że to nie wystarczy, że trzeba dodatkowo przekierować porty przez NAT. A w ustawieniach NAT po wpisaniu wymaganych portów pisze:

"Uwaga! Upewnij się, że zapora sieciowa nie filtruje tych portów." Muszę coś więcej poczytać o tym.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Porty od 10 000 do 20 000 w danych mobilnych?

@Dociekliwy 

No właśnie nie bardzo jest co poczytać (oficjalnej dokumentacji brak), jeśli jesteś na IPv6 to właściwie zostaje Ci metoda prób i błędów. W teorii przy tym protokole nic takiego nie powinno być potrzebne, ale  w praktyce (wszystkie wpisy które tu na NO widziałem) jedynym działającym rozwiązaniem było zawsze: "przejdź na IPv4".

Jesteś pewien że musisz mieć IPv6? Wymuszenie IPv4 na FB jest łatwe, ale jeśli w LAN masz wszystko pod IPv6, to faktycznie niekoniecznie ośmieliłbym się to doradzać.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182