Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Plan Mobilny i limit transferu danych

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Plan Mobilny i limit transferu danych

Chciałem się dowiedzieć, jak użytkownicy NO odczytują zapis limitu transmisji danych w kraju i UE w Planie Mobilnym. Dla przykładu Plan Mobilny 45, zapis jest podobny w pozostałych planach z różnicą co do wielkości limitu.

plan_mobilny.jpg

 

 

Chodzi mi, jaka prędkość będzie po wykorzystaniu limitu transmisji danych w kraju i w UE.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Plan Mobilny i limit transferu danych

@ketrasaArtur uważam, że powinni rozszerzyć zapis, tak jak np ma Play "Korzystanie z limitu GB w roamingu UE pomniejszy podstawowy pakiet krajowy. Sprawdź szczegóły, w tym politykę uczciwego korzystania na www.play.pl/roaming ." To by dużo tłumaczyło i nie robiło żadnych niedomówień.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32450
  • 36854
  • 1371

Plan Mobilny i limit transferu danych

Zapisy "roamingu jak w domu" będą zawsze nie jednoznaczne. Trzeba czytać szczegóły w pdf.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Plan Mobilny i limit transferu danych

Odczytując taką informacje przy wyborze oferty, ja odbieram, że po wykorzystaniu limitu w kraju jak i w UE prędkość mi spadnie do 16 kb/s, co jest nie do końca prawdą. Z tym wiążą się dodatkowe opłaty, więc uważam, że ten zapis wprowadza w błąd.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Plan Mobilny i limit transferu danych

@ketrasaArtur w roamingu 4,77GB i stop, a te 16kb/s to tyczy sie internetu po wykorzystanio 7GB w kraju. Ja tak to bym odczytywal 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Plan Mobilny i limit transferu danych

Ja ten tekst czytam bez nawiasów "7GB z pełną prędkością, później ograniczenie prędkości do 16kb/s"

Pakiet roamingowy jest pakietem niestandardowym, więc biorę to pod uwagę, sprawdzam dostępny na stronie regulamin i cennik, jeśli chodzi o przekroczenie. Gdyby każdy operator musiał pisać o wszystkich kosztach w samej krótkiej prezentacji oferty, to nie byłaby ona krótka 😉  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Plan Mobilny i limit transferu danych

@byczyn_86 w roamingu wykorzystasz pakiet i prędkość wcale nie zwalnia. Potem są już naliczane standardowe opłaty. Nie ma żadnego stop. Ograniczenie prędkości jest tylko do pakietu krajowego.

 

@SarahLynn czytając bez nawiasów widać dokładnie, że zapis dotyczy pakietu krajowego.

Nie chcę, aby operator w prezentacji pisał o kosztach pakietu roamingowego, ale uważam, że dołożenie zapisu o ograniczeniu prędkości wprowadza w błąd. Lepiej, jak by tego zapisu wcale nie było.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Plan Mobilny i limit transferu danych

@ketrasaArtur stop w sensie ze nie ma dalej pakietu🙂 czyli ze tak jak piszesz pozniej naliczja oplaty


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Plan Mobilny i limit transferu danych

@byczyn_86 w roamingu nie ma ograniczenia. Wykorzystasz pakiet, a następnie są naliczane opłaty i dalej internet śmiga Ci z pełną prędkością. Później po powrocie do kraju małe rozczarowanie. Dlatego uważam, że zapis powinien dokładniej być sprecyzowany lub usunięta informacja o ograniczeniu.

Ja wiem z doświadczenia, a nowy użytkownik podpisując umowę i nie czytając regulaminu możne być rozczarowany.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Plan Mobilny i limit transferu danych

Po tym jak wprowadzono "Pakiet Limit Premium" to ja już do żadnego nazewnictwa nie mam zaufania, co do tego co autorzy mieli na myśli 😉

A w tym zapisie równie dobrze warto skupić się na drobnym "w tym". Już parę dni (tygodni?) temu było to rozważane, że te "w tym" to wcale nie musi znaczyć w roamingu tego co by się wydawało!

I tylko do końca nie wiadomo, czy te regulaminy piszą "analfabeci" językowi czy wręcz przeciwnie - geniusze, którzy wykorzystują nieprecyzyjność języka?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Plan Mobilny i limit transferu danych

@ketrasaArtur uważam, że powinni rozszerzyć zapis, tak jak np ma Play "Korzystanie z limitu GB w roamingu UE pomniejszy podstawowy pakiet krajowy. Sprawdź szczegóły, w tym politykę uczciwego korzystania na www.play.pl/roaming ." To by dużo tłumaczyło i nie robiło żadnych niedomówień.