Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet LOVE znowu nie działa

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE znowu nie działa

Jak w temacie. Problem już był, wywaliło mnie na prawie miesiąc. Rzekomym powodem była umowa sporządzona na VDSL do 80mb a infrastruktura nie jest przewidziana dla tej usługi. Działało i żarło jak chciało ponad 2 lata aż ktoś wpadł na pomysł że nie powinno. Więc odpięli. Potem bajkopisarze opowiadały farmazony o krasnoludkach innych stworach a przepychanki trwały miesiąc. Na koniec okazało się że problemem jest aneks do umowy który słownie zmniejsza prędkość i parametry sieci z VDSL 80 do DSL 20..... Co ciekawe technik miał dostarczyć mi ta umowę 14go kwietnia a próbował dostarczyć ten aneks półtora tygodnia temu. Wielce był obrażony że nie chcę mu podpisać tego.... Nie wiedział że dzięki uprzejmości osób ze społeczności tego forum problem ten dało się załatwić dużo wcześniej. Wszystko było ok do wczoraj rano. Wszystko zdechło a ja mam już serdecznie dość całego Orange. Przepychanki i dyskusje z maxem czy jak mu tam przestały mnie już dawno bawić tak jak i straszenie mnie kosztami za wizytę technika którego de facto nie chce widzieć na oczy. Masakra jakaś i obłęd. Jedyne co muszę to dotrwać do listopada i wywalić to wszystko za okno. Korzystanie z hotspota w Plus GSM weszło mi w krew i na telefonach w domu dawno wifi powyłączane. Szkoda nerwów. Strach zacząć rachunki z konta online płacić bo nie wiadomo kiedy i czemu zostanie zerwane połączenie....

 

_______________

Post edytowany, netykieta - Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53543
  • 622

Pakiet LOVE znowu nie działa

@AnonimZ tego co pamiętam VDSL działał (siłą woli i w zakresie dudów dialektycznych) na parametrach granicznych na linii grubo powyżej dystansu maksymalnego. Siec zmienia sie dynamicznie i tu widać znów nastąpiła jakaś znacząca zmiana w infrastrukturze lokalnej (deszcze niespokojne, awaria kabli itp) co zaowocowało zakłóceniem delikatnej równowagi. Błąd ewidentnie jest po stronie operatora, gdyż usługa została zainstalowana na nieco naciąganych parametrach. Zawalił system, gdyż ADSL by działał..ale zaproponowali VDSL i są problemy. Jedynym rozwiązaniem jest niestety zejście na wolniejszą technologię usługi i działania ze strony operatora, by załatwić sprawę "pokojowo i ugodowo". No i byle do końca umowy...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52794
  • 713

Pakiet LOVE znowu nie działa

@Anonim skoro są takie problemy z internetem, a masz alternatywę, to może nie warto czekać do listopada, tylko zerwać umowę przed terminem, ale wcześniej trzeba dowiedzieć się, haka będzie kara że przedterminowe rozwiązanie umowy. W moim przypadku była niższa, niż opłacenie abonamentu do końca umowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Pakiet LOVE znowu nie działa

Proponuję skontaktować się z pomocą techniczną pod nr. 510 100 100  następnie poprodic  Maksa o połączenie z działem technicznym. Tam zgłosić problem i poprosić o asystę technika. Jeżeli technik stwierdzi faktycznie problem po stronie Orange uszkodzenie będzie usunięte za darmo jeżeli okaże się że problem jest po stronie urzytkownika w rety asysta jest doliczona do rachunku za usługi Orange.

 

Pozdrawiam

 

_____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 565
  • 1809
  • 2

Pakiet LOVE znowu nie działa

Infolinia jest płatna czat na koncie Orange darmo i tą metodę polecam czyli konto na stronie operatora i pisanie na czacie szybko łatwo i darmo i też jest Max ale nie kosztuje

 

Zapomniałem na użytkowników konta Orange czeka wiele niespodzianek a za pierwsze logowanie na koncie rabat -10 zł na fakturę jak dobrze kojarzę 🙂

 

Pozdrawiam WAS 🙂 

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Pakiet LOVE znowu nie działa

Oczywiście masz rację. Ale postaw się po stronie osoby której nie działa usługa. Taka osoba jest zazwyczaj zdenerwowana i nie ma sił na pisanie. Dużo łatwiej jest zadzwonić na numer 510 100 100 i  porozmawiać z drugim człowiekiem. Co też 90% klientów Orane robi. Są to podstawy psychologii człowieka. Dla tego infolinia czynna jest całą dobę, żeby klient w każdej chwili mógł zadzwonić i zgłosić problem. A co najważniejsze porozmawiać z drugim człowiekiem i się mu wyżalić. Gdzie zawsze będzie wysłuchany, a problem jak najszybciej rozwiązany. 

 

Pozdrawiam  

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE znowu nie działa

@ketrasaArtur kara za rozwiązanie na dzień dzisiejszy to prawie 2 tyś zł..... 

Co konsultant to inny problem ale rozwiązania żadnego. Raz wysłuchuję fanaberii o gigantycznej naprawie infrastruktury a raz że technik się zjawi. Raz że błędy w umowie a raz że starczy resetować łącze. I wszystko w jednym temacie - znowu nie działa. Podsumowując ten rok od stycznia usługa działała poprawnie może w 20procentach. Co ciekawe po ponad dwóch latach opłacania dodatkowego pakietu CANAL+ ten pojawił się kilka dni temu po to aby po kilku godzinach zniknąć i wywalić ciężki do wyłączenia komunikat : SKONSULTUJ SIĘ Z DOSTAWCĄ USŁUG..... Ale to mnie nalicza się 2 tyś kary za przedterminowe zerwanie umowy...

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52794
  • 713

Pakiet LOVE znowu nie działa

@Anonim najgorsze jest to, że z powodu nieprawidłowo działającej usług nie da się rozwiązać umowy z winy operatora. Bo usługa fatalnie, ale działa. Musiałby być całkowity brak możliwości świadczenia usługi, wtedy będzie można rozwiązać umowę bez konsekwencji. Trudno coś sensownego Tobie doradzić, nadal zostaje infolinią i czat. Może by spróbować napisać list tradycyjny na adres w Skierniewicach, opisując całą sytuację i zaznaczyć rozwiązanie umowy z powodu fatalnie działającej usługi oraz anulowaniem kary za przedterminowe rozwiązanie umowy. Szkoda mi, że ze strony operatora brak sensownej pomocy, a Ty płacisz i się męczysz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53543
  • 622

Pakiet LOVE znowu nie działa

@AnonimZ tego co pamiętam VDSL działał (siłą woli i w zakresie dudów dialektycznych) na parametrach granicznych na linii grubo powyżej dystansu maksymalnego. Siec zmienia sie dynamicznie i tu widać znów nastąpiła jakaś znacząca zmiana w infrastrukturze lokalnej (deszcze niespokojne, awaria kabli itp) co zaowocowało zakłóceniem delikatnej równowagi. Błąd ewidentnie jest po stronie operatora, gdyż usługa została zainstalowana na nieco naciąganych parametrach. Zawalił system, gdyż ADSL by działał..ale zaproponowali VDSL i są problemy. Jedynym rozwiązaniem jest niestety zejście na wolniejszą technologię usługi i działania ze strony operatora, by załatwić sprawę "pokojowo i ugodowo". No i byle do końca umowy...

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE znowu nie działa

@ryba168  nie ma juz bonusu za pierwsze logowanie.