Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange i telemarketing firm trzecich


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Orange i telemarketing firm trzecich

Witam,

Piszę w dość oklepanej sprawie telemarketingu i próbie uwolnienia się od natrętnych telefonów (zabiegi medyczne, wystawa garnków itp.)...

Przy podpisywaniu umowy, zgody jakie miałem zaznaczone to:

 

Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. adresów e-mail lub numerów telefonów w celach obsługowych.

Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej.

Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym.

 

Z których powinienem zrezygnować, aby z Orange przestał przekazywać moje dane?

Ktoś powie - a skąd pewność, że winny jest operator? Tłumaczę poniżej mój punkt widzenia...

Klientem Orange jestem od dawna. Obecnie korzystam z Orange Love, w ramach tego mam m.in. 4 numery telefonów.

Jeden stacjonarny i dwa komórkowe (mój i matki) mam od kilkunastu lat. Ok, przez tyle czasu gdzieś przez nieuwagę można je było "udostępnić" w różnych miejscach i ponosić teraz tego skutki. Nie zaprzeczam. Natomiast trzeci nr komórkowy mam od roku. Korzysta z niego mój ojciec. Generalnie telefon służy mu tylko do dzwonienia po rodzinie i bardziej traktuje go jako zło konieczne. Problem w tym, że na WSZYSTKIE numery dzwonią do nas ci natręci - o zbliżonych porach i nie rzadko o podobnych jeśli nie takich samych numerach. Skąd więc nr telefonu ojca też jest na celowniku tych pijawek?

Gdyby jego numer był wolny od telemarketerów, to nie obwiniałbym operatora, a tak? Każe mi to przypuszczać, że nasze numery wypływają z jednego źródła...

 

Jakieś sugestie co mogę z tym zrobić?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Orange i telemarketing firm trzecich

Te zgody nie wpływają na przekazywanie numeru do firm trzecich. Widocznie z innych źródeł uzyskały Twój numer.
Anonim

Nie dotyczy

Orange i telemarketing firm trzecich

@Luis  mam prepaid w Orange, wszelkie zgody na reklamy i udostępnianie numeru na nie, czasami i tak nękają mnie spamerzy, ale są mniej uciążliwi od innych firm, obstawiam że numery nie wypływają, dzwonią po kolei > automat, jak numer działa, to następnym razem już ci zadzwonią z reklamą.

Anonim

Nie dotyczy

Orange i telemarketing firm trzecich

@Luis  czasami wystarczy odebrać telefon, automat zarejestruje numer, lub oddzwonić i już w spisie reklamujących różne usługi jesteś, miałem podobną wpadkę, ale filtr aktywowałem i numer od razu jest rozłączany, 224968600 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Orange i telemarketing firm trzecich

W teorii nie wpływają, a w praktyce... Powtórzę, gdyby nie przykład z numerem ojca nie wiedziałbym gdzie jest źródło, a tak? Przecież to nie może być zbieg okoliczności...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Orange i telemarketing firm trzecich

Bawiłem się w czarne listy, na dłuższą metę i tak to nic nie daje. Za tydzień/dwa dzwonią z bliźniaczego numeru i tyle po filtrowaniu.

Anonim

Nie dotyczy

Orange i telemarketing firm trzecich

@Luis  na to nie ma lekarstwa, jedna firma udostępnia numery innej, tak poza tym mają kilka numerów, ba często zmieniają te swoje, trzeba by ustawić że tylko numery ze spisu telefonu są odbierane, reszta odrzucana i nie na pocztę głosową.