Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Witam,

Mam od 29.01.2018 pakiet Orange love czyli dwa nr, jeden rozmowy bez limitu itd, drugi do internetu domowego 250GB za 80zł. 14.11.2018 dobrałem jeszcze jeden abonament komórkowy za 40 zł na który dostałem rabat 20zł. Czyli w sumie teraz 100zł. Żadnego sprzętu.

 

Umowa na orange love kończy się 29.01.2020. Ten dodatkowy nr jest do 14.11.2020. W najbliższym czasie chciałbym wypowiedzieć umowy tak żeby nie zapłacić kary i jednocześnie zachować dotychczasowy rabat 20zł.

 

Rozumiem, że po 29.01.2020 orange love przejdzie na czas nieokreślony i nie zmieni się kompletnie nic (dalej będę płacił 100zł) poza tym, że z miesiąca na miesiąc mogę wypowiedzieć umowę?

 

Nie wiem jak się ma data końca umowy do daty końca okresu rozliczeniowego więc teraz mogę się mylić. Czas wypowiedzenia to jeden pełny okres rozliczeniowy (ja mam od 6 dnia do 5 dnia miesiąca). Na dodatkowy nr umowę powinienem wypowiedzieć między 6.09.2020 a 5.10.2020. Abym miał rabat 20zł na dodatkowy nr muszę mieć do końca pakiet orange love, czyli umowę wypowiedzieć między 6.10.2020 a 5.11.2020 czy mogę już odpowiednio miesiąc wcześniej czyli razem z tamtym dodatkowym nr?

 

Poza tym od 6.11.2020 do 14.11.2020 będzie niepełny okres rozliczeniowy, czy zapłacę proporcjonalnie mniej?

 

Docelowo oba numery prawdopodobnie będą przenoszone do innej sieci, jak to najlepiej zrobić żeby ich nie stracić przy wypowiedzeniu umowy i nie ponosić jakichś dodatkowych opłat.

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Love przejdzie na czs nieokreślony a abo powinien pozostać ten sam. Wypowiedzenie to miesięczny okres że skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. Nie składasz rezygnacji na Love tylko prxenosisz numer który jest w Love a internet automatycznie się wyłączy w dniu przeniesienia numeru.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Jeżeli wypowiesz umowy, to niestety rabat 20 PLN stracisz.

 

Z tego co pamiętam, jeżeli nic nie zrobisz z pakietem OL, to powinien on przejść na kolejne 6 m-cy w stałej cenie. Jak wypowiesz umowę i przejdziesz na czas nieokreślony, to stracisz zniżkę 20 PLN, ale cena na czas nieokreślony też się zmieni.

 

Opłata za różnicę wynikającą trwania umowy i okresu rozliczeniowego zapłacisz proporcjonalnie. Najpierw policzone zostanie z góry za cały okres, następnie przyjdzie faktura korygująca, gdzie uwzględniona będzie nadpłata. W tedy kontakt z BOK i nadpłatę zwrócą na podane konto.

 

W przypadku przenoszenia numerów, najlepiej złożyć wniosek u nowego operatora z terminem na koniec umowy.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

OL z internetem LTE nie przedłuża się na 6 mc tylko na czs nieokreślony.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Tak, faktycznie @Arti_Kn_Pl , to jest internet domowy, nie stacjonarny.

Przepraszam za pomyłkę


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

@ketrasaArtur  cena abonamentu na czas nieokreślony pozostanie ta sama o ile nie było jakiś specjalnych zniżek utrzymaniowych itp. Autor pisze ze płaci 80 więc raczej nie było.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

No tak tylko jak załóżmy dostaną wypowiedzenie przed 5.10.2020 (muszą dostać papier do tego dnia). Miesięczny okres ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego będzie od 6.10.2020 do 5.11.2020. Czyli 5.11.2020 to koniec okresu rozliczeniowego i wypowiedzenie dochodzi do skutku w tym dniu? Co z tym, że umowa jest do 14.11.2020?

 

Co do przeniesienia rozumiem, że zamiast wypowiadać umowę idę do innego operatora i przenoszę nr i to poskutkuje wyłączeniem również tego nr na którym jest internet 250GB? Kiedy to zrobić? Nie będę musiał płacić jeszcze 80zł a nr już będzie w innej sieci?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Umowa do 14.11.2020 roku, wypowiedzenie należy złożyć nie później niż  14.10.2020 r. Faktura zatonie  naliczona do dnia 5.12.2020 r. Następnie po zakończeniu okresu rozliczeniowego przyjdzie faktura korygująca, gdzie zostanie naliczona opłata od 5.11.2020 do 14.11.2020, wiec za okres od 15.11.2020 do 5.12.2020 będzie nadpłata. Tą nadpłatę można zwrócić na konto dzwoniąc do BOK.

Umowa kończy się nie z dniem końca okresu rozliczeniowego, tylko z dniem okresu oznaczonego, czyli Twoja umowa kończy się 14.11.2020r.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Ok, teraz rozumiem, przynajmniej miesiąc wcześniej od daty końca umowy wypowiedzenie a później ewentualnie trzeba się ubiegać o zwrot. A zamiast tego mogę iść do innego operatora i przenieść nr. Także powinienem to zrobić do 14.10.2020?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy


Co do przeniesienia rozumiem, że zamiast wypowiadać umowę idę do innego operatora i przenoszę nr i to poskutkuje wyłączeniem również tego nr na którym jest internet 250GB? Kiedy to zrobić? Nie będę musiał płacić jeszcze 80zł a nr już będzie w innej sieci?


Ja miałem trochę inną sytuację, bo w trakcie trwania umowy ujednoliciłem wszystkie okresy końca umowy. Po prostu je przedłużyłem w trakcie trwania na 24 m-ce.

Miałem numer OL, Internet Domowy i numer Plan Mobilny. Plan mobilny przedłużyłem na kolejne 24 m-ce (dostałem połączenia międzynarodowe, na tym mi zależało), na pozostałe numery złożyłem wniosek o przeniesienie. W Orange powiedzieli mi, że numer z internetem domowym nie może być przeniesiony do innego operatora, więc na wszelki wypadek dodatkowo złożyłem wypowiedzenie na koniec okresu oznaczonego. Wszystko przeszło bez najmniejszych kłopotów. Zatrzymałem numer z dawnego OL + numer Internetowy.

 

W Twoim przypadku złożył bym wniosek o przeniesienie z końcem okresu oznaczonego i dodatkowo na minimum 30 dni wypowiedzenie na numer internetowy.