Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odkupienie telefonu z przedłużenia umowy


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Odkupienie telefonu z przedłużenia umowy

Witam, mam możliwość odkupienia telefonu od osoby która otrzymała go z przedłużenia umowy. Wszystko wygląda w porządku, tylko na karcie gwarancyjnej jest taki zapis "Uwaga: Karta gwarancyjna jest tylko ważna z dokumentem FD2017xxxxx". Podejrzewam, że jest to faktura i tutaj moje pytanie, z racji że sprzedający nie może mi wysłać oryginału faktury czy w przypadku gwarancji skan faktury będzie wystarczający?

 

Drugie pytanie czy telefon (Huawei NOVA) kupiony w orange na przedłużenie umowy w lutym 2017 będzie miał simlocka?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32380
  • 36494
  • 1369

Odkupienie telefonu z przedłużenia umowy

1) to zależy od serwisu - najlepiej skonsultuj się z infolinią producenta bo to gwarant czyli producent decyduje
2) aparat nie powinien mieć simlocka, ale są różne sytuacje które mogą spowodować że może mieć - najlepiej warto potwierdzić to u sprzedawcy

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Odkupienie telefonu z przedłużenia umowy

Czy telefon posiada blokadę simlock, sprawdzisz w 100% umieszczając kartę innego operatora niż Orange. W przypadku aktywnej blokady, telefon poprosi o kod odblokowujący sieć lub będzie komunikat o blokadzie. Od pewnego czasu telefony są dystrybuowane bez simlocka, lecz może się zdarzyć sytuacja, że niektóre sztuki mogą mieć starsze oprogramowanie, jeszcze  blokadą.

 

Jeżeli obawiasz się, że kopia faktury sprzętowej nie będzie akceptowana, Właściciel telefonu może skontaktować się z BOK, bezpłatnie wystawimy duplikat faktury, lub wskażemy salon, w którym taki duplikat można uzyskać.

Liczę, że powyższe informacje okażą się pomocne 🙂