Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Dzień dobry, po zalogowaniu na konto Orange po lewej stronie widzę dwa kafelki. W jednym informacja o nadpłacie, a w drugim "Bieżące koszty do dzisiaj" i kwota. Czyli aktualnie nie muszę nic płacić i następna faktura przyjdzie pomniejszona o nadpłatę? Konto Orange jest bardzo niezrozumiałe i nie wiem jak mam interpretować obie kwoty. Ponadto przy przedłużaniu umowy miałem dostawać powiadomienia SMS z kwotą i nr konta w ramach przypomnienia i w zasadzie SMSy nie przychodzą, więc tak przyjmuję, że chyba nic nie muszę aktualnie płacić bo dostałbym SMS. Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości i wyjaśnić jak interpretować te kwoty?

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Bieżące koszty oznaczają, ile wyniesie twoja faktura "na czysto". Czyli wszystkie koszta na dzień dzisiejszy. Tu nie liczy się nadpłat.

Nadpłata zostanie pobrana w ramach rozliczenia tej faktury i kwota do zapłaty zostanie odpowiednio zmniejszona - o wartość nadpłaty 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Jestem programistą, nie kończyłem ekonomii 😄 Mógłbyś wyjaśnić prościej? Jeśli w bieżących kosztach mam kwotę np 50 zł i termin np "do 5 kwietnia", a jednocześnie w kafelku wyżej widnieje nadpłata np 5 zł, to znaczy, że nie muszę nic aktualnie płącić i czekać na nową fakturę, która zostanie pomniejszona o te 5 zł? Dobrze rozumiem?

Anonim

Nie dotyczy

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"


@Daniel_12napisał(-a)

Jestem programistą, nie kończyłem ekonomii 😄 Mógłbyś wyjaśnić prościej? Jeśli w bieżących kosztach mam kwotę np 50 zł i termin np "do 5 kwietnia", a jednocześnie w kafelku wyżej widnieje nadpłata np 5 zł, to znaczy, że nie muszę nic aktualnie płącić i czekać na nową fakturę, która zostanie pomniejszona o te 5 zł? Dobrze rozumiem?


Jeżeli masz bieżące koszty 50 złotych, a nadpłaty 5 złotych to faktura przyjdzie nie na kwotę 50 złotych, a 45 🙂 Do momentu wystawienia faktury nic nie musisz płacić. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

A jak mogę sprawdzić czy faktura jest opłacona? Rozumiem, że niezależnie od tego czy opłacę fakturę czy też nie, to w bieżących kosztach zawsze będzie widnieć jakaś kwota, tak? A gdzie sprawdzić dokładnie czy mam coś zapłacić czy nie?

Anonim

Nie dotyczy

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Będzie to wyglądało tak, jeśli masz opłacone faktury. Jeśli będziesz miał jakąkolwiek nieopłaconą, to będzie to wyraźnie pokazane wraz z terminem płatności oraz opcją zapłacenia online 🙂 

 

123456.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Ok, dzięki, wolałem się upewnić. 😄

Anonim

Nie dotyczy

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

Nie ma problemu, jak coś - pytaj - zawsze ktoś pomoże 😄 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nadpłata a "Bieżące koszty do dzisiaj"

@Daniel_12  jeśli nie masz to możesz włączyć sobie na koncie Mój Orange e-fakturę na maila i wtedy będziesz na bieżąco co miesiąc informowany za pośrednictwem poczty e-mail o kosztach do zapłaty, nadpłacie itp ,itd.