Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

Witam. Mieszka w Banino na Pomorzu i pochodzi z Norwegii. Zamówiliśmy internet w Orange. Możliwe są tylko routery 4g. Orange ogranicza to do 150 GB miesięcznie maks. Osiągamy to bardzo szybko, ponieważ jesteśmy 4 osobami w domu, którzy wszyscy grają i oglądają wideo. Moja żona ma również własną firmę prowadzącą rozmowy na Skype / Zoom. Kiedy dzwonimy do działu obsługi klienta w Orange, mówi się nam, że nie można go zwiększyć do 300-500 lub 1000 GB miesięcznie. W Norwegii, skąd pochodzę, 1000 gb zwykle kosztuje tyle samo, co tutaj w Polsce. Z obsługi klienta Organge informują nas, że za 10 zł można kupić 10 GB. Niestety jest to rok 2020, a nie 2000. Jak Orange może to nazwać „nielimitowanym internetem”? też teraz prędkość, więc nie można oglądać wideo i korzystać z wielu urządzeń jednocześnie. Kiedy sprawdzę na T-mobile, możesz dostać 300 GB w tej samej cenie. Teraz żałuję, że ich nie wybrałem. Ale jesteśmy związani przez 24 miesiące z Orange. Jak mogę zwiększyć internet w domu? Doceń swoją odpowiedź. Dziękuję. Henrik.

 

_________________

* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy - moderator Kinga

 

 

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

@HenrikBanino jeżeli umowa byłą podpisywana poza salonem, to masz 14 dni na odstąpienie od umowy, skoro nie odpowiada Tobie taka oferta.

 

Z Twojego opisu wnioskuję, że jest to internet domowy 4G LTE, więc powinno być 250 GB (150 GB w strefie domowej + 100 GB do wykorzystania poza strefą domową). Jak skończy się pakiet 150 GB, to automatycznie powinien się włączyć pakiet 100 GB. Sprawdź, jakie warunki masz wpisane w umowie.

 

To jest obecnie największy pakiet. Poza dokupieniem 10 GB na miesiąc, można jeszcze dokupić nielimitowany transfer z prędkością do 5 Mbit/s. Innych opcji niestety nie ma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

A może, @ketrasaArtur , dać pomysł dla Szanownego Orange, żeby zrobiło te 1000 GB dla poniektórych indywidualnych w cenie 500 GB, zamiast pisać tak, jak piszesz. Niestety, takie czasy nadeszły, że nawet mnie te 250 GB wydają się śmieszne takie....


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

Skoro żona ma firmę to możesz kupić 999GB w Orange https://www.orange.pl/view/LTE-dla-firm-na-probe .

Niestety skoro już minęło 14 dni od umowy a była zawierana na odległość to już nic nie zrobisz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

@Ela12 tu masz racje, możesz dodać pomysł, aby Orange zwiększyło limit GB w strefie domowej dla użytkownika indywidualnego. Ja zagłosuję.

@Zeusek zapomniałem o internecie biznesowym. Nie korzystam z ofert dla biznesu, więc czasami uciekają te informacje. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

@ketrasaArtur , @Zeusek , a ja celowo napisałam: "indywidualnych w cenie 500 GB". Nie myślałam o "biznesach" żadnych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

@Ela12 w tym konkretnym przypadku jest możliwość podpisania umowy na internet biznesowy ze względu na prowadzenie działalności gospodarczej. Twoja propozycja dla użytkownika indywidualnego jak najbardziej zasadna.

 

@HenrikBanino trzeba by się dopytać w Orange, czy można migrować z oferty indywidualnej na biznesową. Jeżeli się uda, to będziesz miał większy limit transmisji danych na miesiąc.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

To proszę Cię milutko, @ketrasaArtur : wstaw taki pomysł w dziale 'Pomysły', bo ja nie umiem za to zabrać się.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

Wielkie dzięki za wiele dobrych odpowiedzi! Spróbujemy wywołać wersję biznesową, na którą odpowiedział użytkownik „Zeusek”, który ma 999 GB. W przeciwnym razie mam nadzieję, że Orange czyta tutaj i robi to, czego chcą klienci! (Przepraszam za zły polski, bo piszę za pośrednictwem Tłumacza Google). 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Mam router 4 g od Orange z maks. 150 GB miesięcznie. Czy można uzyskać więcej?

@HenrikBanino wszystko dobrze da się zrozumieć, więc nie widzę problemu. Zaznacz rozwiązanie @Zeusek, to jego propozycja internetu biznesowego najbardziej Tobie odpowiada 😀 👍