Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Reklamacja została oficjalnie napisana i wysłana. czekam na oficjalną odpowiedz od Orange.

Szukamy prawnego rozwiązania tej sytuacji, chcemy wypowiedzieć umowę, chyba że Orange zrobi coś z tymi notorycznie nakładanymi lejkami.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Sugerujesz że coś dzieje się bez prawnie. Niestety zasoby muszą być dzielone z innymi.

Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Nikogo na forum chyba nie było komu by coś zmienili z lejkiem. Pisać to sobie można, tylko szkoda czasu.

Lepiej kontrolować, żeby lejek się nie pojawił i do tego przydałaby się instrukcja.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Nie sugeruję że coś się dzieje bezprawnie, masz racje Orange ma prawo ograniczać szybkość internetu, ma prawo ograniczać transfery, ma prawo dać wirtualne 1000GB, ma prawo uniemożliwić wykorzystanie limitu GB. Oczywiście w imię... wyższych celów dobra wspólnego. Orange zgodnie z prawem może wszystko no bo to duża korporacja, a my ??? My mamo prawo do niezadowolenia, że przy podpisywaniu umowy, nikt nie wspomina o nakładaniu lejków i ograniczeniu prędkości internetu do takiego, że uniemożliwia to korzystanie z niego. Piotrekk85 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Lejek ograniczanie prędkości internetu przez Orange.

Gdy mamy umowę na internet mobilny 1000GB ile realnie możemy pobrać z pełną prędkością? Kiedy Orange nałoży ograniczenia lejek. Jak bardzo Orange ogranicza prędkość internetu mobilnego klientom? Po wielu rozmowach telefonicznych, reklamacjach na piśmie, odpowiedziach na piśmie... Zapraszam do poniższego opisu, jest to temat którego doświadczyłem na własnej skórze.

Po ok. 10 dniach dostałem na piśmie (listownie) odpowiedź na złożoną e-mailem reklamację.

No cóż ta jak można było przypuszczać Orange informuje, iż zgodnie z ich wewnętrznym regulaminem, mogą komu chcą i jak chcą ograniczać prędkość internetu jeśli intensywnie z niego korzystamy. Co oznacza intensywnie korzystamy? Tutaj Orange oficjalnie mi napisało cytuję: "Informacje, o tym po wykorzystaniu jakiej ilości danych, są włączane lejki nie są udostępniane"  Co to oznacza w praktyce ? Że Orange każdemu może założyć lejek do 5 Mb/s w każdym momencie bez podania przyczyny. Teraz ja mam pytanie czy uczciwym jest dawanie oferty 1000 GB teoretycznie "bez ograniczeń"gdy przy średnim dziennym zużyciu ok.10 GB możemy mieć założony lejek ograniczający prędkość internetu mobilnego LTE Orange do 5Mb/s ? Czyli wynika z tego, iż realnie możemy pobrać do 300GB z normalną prędkością (z rozbiciem do 10GB dziennie, bo jak przekroczymy 10GB dziennie to istnieje ryzyko, że już na następy dzień dostaniemy lejek) a reszta ze względu na niską wydolność sieci mobilnej LTE Orane, zostanie nam ograniczona nawet do tak małej prędkości jak 5Mb/s (moje własne podejrzenie odnośnie niskiej jakości wydajności mobilnej sieci Orange, bo nie podejrzewam, że robią to poprostu złośliwie). Skoro Orange ma niską wydolność/przepustowość własnej sieci mobilnej LTE i nie jest w stanie zapewnić klientom pobrania 1000GB danych z pełną prędkością to dlaczego oferują takie umowy, czemu tym kuszą klientów ??? Czy mam prawo w tej sytuacji czuć się oszukanym, rozczarowanym i negatywnie nastawionym do sieci mobilnej LTE Orange, która teoretycznie obiecuje 1000 GB danych, ale w praktyce z pełną prędkością pozwala mi wykorzystać tylko ok. 1/3 tego ??? Czy to uczciwe, czy klienci powinni być tak traktowani, czy powinniśmy to tolerować i nic o ty nie mówić-nie pisać. Niech każdy sam sobie odpowie, czy taka oferta jest atrakcyjna, czy chcecie być w ten sposób bez wyjaśnienia i podania przyczyny, ale zgodnie z polityką i prawem korporacyjnym Orange ograniczani ?

No cóż dla mnie jest to nieakceptowalne wolę ofertę firm konkurencyjnych, które dają mniejsze pakiety internetu 100-200-500GB, ale realnie można je wykorzystać z pełną prędkością, kiedy i jak się chce.

Dlatego jeszcze kilka miesięcy do końca umowy wytrzymam i kończę moją "przygodę" z Orange. Chciał bym wcześniej zakończyć tę "przygodę", ale Orange podsumowało moją korespondencję pisemną, iż w przypadku rozwiązania wcześniej umowy będę im musiał zapłacić prawie 1300 zł... No taka sytuacja:) Pozdrawiam wszystkich czytających i chętnie odpiszę na wszystkie komentarze, zarówno zwykłych użytkowników forum, jak i tych niezwykłych zawsze i wszędzie broniących firmy Orange;)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Lejki nie są zakładane bez podania przyczyny. Przyczyna widnieje w regulaminie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Witam niezwykłego i niezłomnego obrońcę Orange Piotrekk85

.

Oczywiście masz racje, że Orange nie zwalnia internetu i nie zakłada lejków do 5Mb/s swoim klientom bez przyczyny i jest to napisane w regulaminie. Wynika to z ograniczenia i braków technicznego rozbudowania infrastruktury ilościowo-jakościowej nadajników/odbiorników co wpływa na ograniczenie przepustowości sieci mobilnej LTE Orange. Tak jak napisałem wyżej (zapraszam do ponownego uważnego przeczytania), Orange nie mogąc zapewnić wszystkim użytkownikom pełnej prędkości sieci mobilnej LTE "wybranym" według własnej wewnętrznej interpretacji, ogranicza niektórym prędkość do 5Mb/s. Piorekk85 (pytanie retoryczne) czy jak w umowie Orange da ci 1000GB bez ograniczeń (tak mamią reklamy, tak słyszysz przy podpisywaniu umowy), ale realnie notorycznie będzie odgraniczało prędkość twojego łącza bo... korzystasz intensywnie z internetu to będziesz zadowolony ??? Oczywiście drobnym druczkiem są wypisane ograniczenia ale... no właśnie są ograniczenia, ale na umowie i w regulaminie nie ma podanych konkretów, ile możesz wykorzystać, kiedy założą ci lejek. Teraz cytuje oficjalnie to co Orange pisze (pismo które dostałem): "Mając na celu ochronę zasobów sieci ich sprawiedliwe rozdzielenie wszystkim użytkownikom. Wprowadzony został lejek techniczny, który jest stosowany wobec użytkowników wyjątkowo intensywnie korzystających z internetu mobilnego w sposób ograniczający jakość i dostępność internetu dla innych użytkowniku danej lokalizacji.

Piotrekk85 jako znawcę tematu i wybitnego "niezwykłego" forumowicza Orange proszę o wyjaśnienie: Co oznacza użytkownik wyjątkowo intensywnie korzystający z internetu ??? Czyli ile razy dziennie moge kozystać z internetu ? Ile mogę pobrać danych zanim Orange założy mi lejek. Gdzie są konkretnie w regulaminie Orange opisane limity pobierania, częstotliwość korzystania z internetu, po przekroczeniu których jest zakładany lejek ?

Z niecierpliwością czekam na twoje info zwrotne. Pomóż nam wszystkim zrozumieć i uwierzyć w to, iż jest to konkretnie zapisane i opisane a nie jest tylko samowolną i dowolną interpretacja firmy Orange umożliwiającą "zgodnie z prawem" dowolne założenie każdemu w dowolnym momencie lejka z ograniczeniem prędkości internetu mobilnego LTE do 5M/s.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Algorytmy są wielopoziome i po części w ramach tzw "automatycznie podejmowanych decyzji". Po wejściu RODO masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec decyzji i by wykorzystanie danych przeanalizował ręcznie pracownik co podejrzewam w toku reklamacji nastąpiło.

Radzę napisać do UKE z prośbą o interwencję. Rzecznik konsumentów odpada bo było na firmę. Może wtedy ktoś z zewnątrz rozjaśni Ci lepiej sytuację. https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm

To nie jest tak, że wystarczy zużyć ileś GB i lejek będzie, ja używam po ok 10GB dziennie i lejka nie mam. Ważny jest też rodzaj usług - szczególnie peer2peer często powoduje lejki z moich nieoficjalnych informacji. Kolejna kwestia to ilość jednoczesnych połączeń z internetem z jednej karty sim - im mniej tym lepiej. Kolejna kwestia to udział w ruchu na całym nadajniku - ale nie na poziomie BTS tylko eNodeB. I oczywiście nieprawdziwe są informacje z pewnego forum że są nadajniki że nagle trzech klientów jest zalogowanych. Nie ma takich stacji - no chyba że są jakieś sytuacje pogodowe np długi brak prądu itp. Więcej konkretów nie znam.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Piotrekk85 z tego co piszesz to nie znasz limitów po przekroczeniu których zakładany jest lejek. Zatem chyba zdajesz sobie sprawę, iż w regulaminie Orange nie ma nigdzie wyznaczonych limitów intensywności korzystania z internetu. Sformułowanie ze strony Orange (które cytuję jako oficjalne):  "Mając na celu ochronę zasobów sieci ich sprawiedliwe rozdzielenie wszystkim użytkownikom. Wprowadzony został lejek techniczny, który jest stosowany wobec użytkowników wyjątkowo intensywnie korzystających z internetu mobilnego w sposób ograniczający jakość i dostępność internetu dla innych użytkowniku danej lokalizacji”; Oznacza, że z firma Orange ze względu na niewystarczającą przepustowość i/lub samą ilość odbiorników/nadajników internetu mobilnego LTE, może zgodnie z ich wewnętrznym regulaminem, w każdej chwili komu chcą i jak chcą, ograniczać prędkość internetu mobilnego LTE do 5Mb/s. Zatem lepiej za często nie korzystać z internetu za dużo nie pobierać bo w przeciwnym razie Orange może w każdej chwili nam założyć lejek i zamiast pełnej prędkości do 150Mb/s będziemy mogli mieć ograniczenie do 5Mb/s… Zatem taka rada dla wszystkich użytkowników internetu mobilnego LTE Orange, nie korzystajcie zbyt często z internetu mobilnego Orange LTE to będziecie mieli przynajmniej jakakolwiek szansę na prędkość do 150 Mb/s a jak będziecie korzystali za często, to możecie się spodziewać ograniczenia do 5Mb/s. Jak macie ofertę 1000GB internetu „bez limitu” to czytając ten wątek na forum już wiecie że limity są !!! A czy duże te limity ??? W mojej subiektywnej ocenie, czego doświadczyłem osobiście, bardzo duże bo mam często ograniczoną prędkość do 5Mb/s. Zatem w mojej sytuacji z pełną prędkością do 150 Mb/s mogę wykorzystać ok. 300GB danych, później mogę się spodziewać ograniczenia do 5Mb/s… czyli realnie przy dziennym użytkowaniu internetu mogę pobrać połowę tego co teoretycznie mam na umowie… A nadal płacę co miesiąc 100%... No cóż Orange robi to zgodnie z prawem bo mają w umowie/regulaminie, że mogą mnie, nas wszystkich ograniczać, kiedy i jak chcą według tylko sobie znanych zasad.  Tylko szkoda, że przy podpisywaniu umowy nikt nas o tym oficjalnie i jednoznacznie nie informuje, a słyszy się tylko górnolotne hasła 1000GB bez limitu… A limity są niemiłosierne zamiast prędkości do 150Mb/s internetu mobilny LTE Orange jest odgórnie celowo spowolniony przez operatora Orange nawet do 5Mb/s. A co najgorsze nit nie wie ile może wykorzystać GB ile razy dziennie skorzystać z internetu bo w regulaminie/umowie nie jest to napisane i w praktyce Orange Ogranicza prędkość internetu mobilnego LTE, komu chce, kiedy chce i jak chce do nawet 5Mb/s


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36323
  • 1367

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Nie ma takich limitów bezwzględnych.

Poza tym biorąc umowę na firmę polskie prawo zakłada że jesteś profesjonalistą. A to zakłada, że wiesz jak funkcjonuje sieć komórkowa.