Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ku przestrodze dla wszystkich - niechciane połączenia


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 3
  • 0

Ku przestrodze dla wszystkich - niechciane połączenia

Witajcie chciałem podzielić się sytuacją którą miałem dziś . Zacznę od początku a więc mam w Orange 5 numerów komórkowych na firmę , wiadomo te numery są dostępne w necie na stronie firmy itd..  ale nie o to tu chodzi . Dziś na jeden z numerów zadzwoniła pani z firmy Windykacyjnej  i prosiła by żona dała jej do telefonu moją mamę ...  mama 86 lat i z tego co wiem nie ma nic na sumieniu ale tu też nie o to chodzi ..  Zona zadała pani z firmy windykacyjnej pytanie tym bardziej że mama posiada telefon w PLAY i z Orange nie miała nic wspólnego skąd ma numer do żony   a żona ma inne nazwisko adres niż mama . Pani powiedziała że takie dane mają od firmy Wan...d i żeby żona  wyjaśniła sobie tam skąd maja  ten numer . Zadzwoniłem na infolinię by dowiedzieć się jak Orange chroni numery własnych abonentów i po za informacją bym zgłosił ten fakt na Policję nie dowiedziałem się w Orange nic więcej . Zadzwoniłem więc do firmy Wan...d  i w trakcie miłej rozmowy z człowiekiem  dowiedziałem się że ta firma ma kontakty i oprogramowanie oraz możliwości do weryfikacji i inwigilowania numerów na zasadzie kto i pod jakie numery wydzwania a ich programy to wyłapują i namierzają kto i gdzie i do kogo wydzwania i na podstawie algorytmów  dopasowują do telefonów ludzi których takie firmy jak windykacyjne itp szukają by wydzwaniać i denerwować osoby Bogu ducha winnych . Zastanawia mnie fakt  co z takim procederem Orange zamierza  zrobić bo w obecnej sytuacji na pewno nie przedłużę  umów które kończą mi się w lutym . Ta sytuacja  pokazuje że firma krzak ma takie możliwości inwigilacji to co można powiedzieć o poważniejszych  instytucjach ???  ja sobie nie życzę takiej inwigilacji bo o tym mówi konstytucja   poza tym jeszcze pani na infolinii zasugerowała mi że cytuję : No przecież pan podpisał regulamin sugerując mi że zgadzam się nawet na inwigilację  co stanowczo zaprzeczam są granice ... Ps. Proszę wszystkich kto czyta ten post niech się do tego odniesie  . Pozdrawiam 

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Ku przestrodze dla wszystkich - niechciane połączenia

Obecnie to już mnie nic nie dziwi, pewnie Pegasus stał się powszechny, to nie wina operatora, czyja to już nie na forum, @mario31  zmiana operatora nic nie da 😎


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Ku przestrodze dla wszystkich - niechciane połączenia

Wydaje mi się, że to akurat nie musi być wina Orange. Jeśli Twoje numery są "firmowe", to widnieją zapewne w CEiIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), więc de facto są ogólno dostępne. A jeśli dodatkowo widnieją na stronie firmy - to już w ogóle sprawa jest prosta.

 

Ja, kiedy założyłem działalność gospodarczą (jednoosobową) nie chciałem brać oddzielnie drugiego numeru, więc jako telefon firmowy wpisałem swoją prywatną komórkę (u innego operatora akurat). Dziś bardzo tego żałuję, bo ilość wszelkiego rodzaju tele-spamu wzrosła chyba dziesięciokrotnie…

 

Natomiast co do firmy windykacyjnej - jeśli Twoja Mama żadnych długów nie ma (warto sprawdzić, może coś przeoczyła, może o czymś zapomniała), zgłoś sprawę do UOKiK. A na początek na pewno myśli do firmy windykacyjnej pismo (ale nie maila: normalny list na papierze, za potwierdzeniem odbioru) - najlepiej, żeby Ci to jakiś znajomy prawnik napisał - że żądasz natychmiastowego usunięcia Twoich danych i zaprzestania nękania, w przeciwnym razie wkroczysz na drogę prawną etc.