Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?

Witam

 

Chciałem zapytać, czy istnieje możliwość zdjęcia kodu PIN z karty SIM do internetu mobilnego w pakiecie LOVE? Otóż posiadam laptopa z wbudowanym modemem, działającym pod Windows 10 oraz Ubuntu, w Ubuntu wystarczyło podać raz kod PIN i system go zapamiętał i kiedy trzeba sam się łączy z internetem, zaś w Windows za każdym razem muszę podawać kod PIN bo system nie może go zapamiętać. I tutaj jest kwestia czy istnieje możliwość zdjęcia kodu PIN z tej karty, lub jeśli ktoś wie jak to  czy da się zrobić aby Windows zapamiętał kod PIN, bo uciążliwym jest ciągłe jego podawanie za każdym razem gdy budzę lub włączam laptopa.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?

Zdjęcie z obecnej niestety nie wchodzi w grę. Możesz wymienić kartę sim na taką bezpinową. Info też tu https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Abonament/thread-id/2783/page/4#U52010


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?

No nic, tak jak czytam to ani nie ma możliwości zdjęcia tego kodu PIN, ani nie ma możliwości by system zapamiętał ten kod. Więc zostaje wymienić kartę. Szkoda tylko że operator wymaga opłaty za zdjęcie narzucenia użytkownikowi pewnego upośledzenia w użytkowaniu swoich usług, bo nie oszukujmy się, denerwujące jest bardzo kiedy za każdym razem po otworzeniu laptopa trzeba ręcznie się połączyć z siecią i podać kod PIN, a niestety komputera nie mam możliwości ciągle używać pod Linuxem gdzie tego utrudnienia nie posiadam.

 

To dzięki za odpowiedź 😜


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?

Ale wiesz, że tym samym wyłączasz bezpieczeństwo. Np. przy kradzieży karty sim operator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania z karty sim do czasu zgłoszenia np. zlecenia blokady kradzieżowej. Każdy kij ma dwa końce.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Kod PIN karty SIM - co zrobić, by za każdym razem go nie podawać na Windows 10?

Tak, wiem doskonale że "tracę" na bezpieczeństwie, ale na szczęście o kartę SIM w laptopie nie muszę się martwić, bo po 1. laptopa nie zostawiam nigdy nawet na minutę samego, zawsze jest przy mnie, 2. kto by chciał kraść urządzenie wyglądające jak stare konstrukcje IBM z lat 90? Dla mnie najważniejsze jest pozbyć się tego utrudnienia jakim jest ciągłe wpisywanie kodu PIN po otworzeniu sprzętu.