Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak obecny Abonent może wymienić modem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

Czy mogę wymienić Huawei 315b na nowy router? Bo na tym mój Internet to tragedia i myślę nad wypowiedzeniem umowy 

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

@angor18 najlepszym rozwiazaniem bedzie kontakt z BOK https://www.orange.pl/view/kontakt i zapytanie o mozliwosc wymiany routera do istniejacej umowy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53197
  • 617

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

@angor18 od jak dawna masz umowę? Modemy się kupuje więc wymiana nie wchodzi w grę. Płaciłeś raty w fakturach za modem czy nabyłeś od razu w salonie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

Racja @agat13 🙂 chodziło mi o mozliwosc zakupu jakiegos innego modelu do intniejacej umowy. @angor18 jesli kara za zerwanie umowy miala by byc duza to moze lepiej zainwestowac te pieniadze w zakup nowego modemu? Jakiegos wyzszego modelu z agregacja kilku pasm np huawei b818


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

Klientem jestem jakieś 6 lat. Nie pamiętam ale router chyba za 1zl

 

Kary nie ma. Po prostu miesięczne wypowiedzenie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

@angor18 po takim czasie juz nic nie wskórasz. Zostaje tylko zawarcie nowej umowy z nowym - lepszym sprzetem albo zakup sprzetu na wolnym rynku. Moim zdaniem warto zadzwonic do BOK lub isc do salonu  i wysłuchac jaką maja propozycje i jaki modem zaproponuja. Decyzja nalezy do Ciebie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

Zobaczę co jutro w salonie zaoferują


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53197
  • 617

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

@byczyn_86  teraz vz kolei ma rację. 6-letni modem to archaizm. Koniecznie wymień na lepszy, nowszy model, ale wcześniej zrób analizę zasięgu i agregacji pasm na Twoim adresie na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

Popytaj, przeanalizuj i daj znac jak poszlo.😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Jak obecny Abonent może wymienić modem?

@angor18 nie piszesz, z jakiej lokalizacji nadajnik korzystasz. Huawei b315, to już dość stary sprzęt i działa tylko na jednym paśmie bez agregacji. Za niewielkie pieniądze można kupić już Huawei b525 lub b535. Posiadają agregację dwóch pasm, więc już zdecydowanie by poprawiło osiągi o ile nadajnik pozwala. Jak dysponujesz większą gotówką, to polecam Huawei b818. Agreguje 4 pasma, ale i cena w okolicach 1k.

Proponuję również rozeznać osiągi innych operatorów. Wystarczy zakupić startery za 5 PLN, gdzie najczęściej po aktywacji jest około 6 GB transmisji danych, co pozwoli się zorientować w możliwościach konkurencji. Testy proponuję wykonywać wieczorem, kiedy jest największe obciążenie, aby później nie być rozczarowanym.

 

Tu kilka screenów z osiągów mojej b315:

Screenshot_2021-01-05-00-45-34-013_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

 

Screenshot_2021-01-05-00-46-07-485_net.fireprobe.android.jpg

 

Screenshot_2021-01-05-00-46-22-332_net.fireprobe.android.jpg