Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet na próbę - regulamin i zasady

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Internet na próbę - regulamin i zasady

Hej,

Mam kilka pytań odnośnie oferty "internetu na próbę":

1. Jeżeli wyrazimy zgodę na wcześniejsze uruchomienie usługi to w przypadku rezygnacji do 14 dni, zostaniemy obciążeni jakąkolwiek opłatą jeżeli oferta zakłada 0zł za 1-szy miesiąc i obniżoną opłatę aktywacyjną w wysokości 49,99zł? Mają prawo potrącić za aktywację w cenie bez promocji?

2. Nie wyrażenie zgody oznaczy że rezygnując (w 14 dni) w zasadzie nie zdążymy doświadczyć internetu? 🙂 Tutaj chyba nie mają prawa niczego potrącić?

3. Jaki jest okres wypowiedzenia dla tej oferty i dlaczego nie ma takich informacji w podlinkowanym regulaminie (Regulamin promocji Światłowód 3/19)?

4. Czy pozostając na tej ofercie powiedzmy przeszło 1 miesiąc, możemy przeskoczyć na umowy na czas określony, zachowując jej warunki promocyjne (niższy abonament dla 24 msc)? Chyba nie musimy płacić ponownie aktywacji? (wiem, niezbyt logiczne ale nic mnie już nie zdziwi)

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet na próbę - regulamin i zasady

@qwak

Ad1) w przypadku rezygnacji przed upływem 14 dni opłatę aktywacyjną będzie trzeba uiścić niezależnie od wyrażenia zgody. Jeżeli wyrazisz zgodę na uruchomienie usługi przed upływem 14 dni i zrezygnujesz przed upływem, to może zostać naliczona opłata proporcjonalna w wysokości 1/30 wysokości abonamentu razy ilość dni w których korzystałeś z internetu.

 

Ad2) Będzie pewnie doliczona opłata aktywacyjna, nie powinna być naliczona opłata proporcjonalna, bo nie było korzystania z usługi. 

 

Ad3) Jeżeli umowę na świadczenie usługi podpisujesz poza siedzibą operatora, telefonicznie lub internetowo, to do 14 dni masz czas na odstąpienie od usługi. W tym czasie pismo z odstąpieniem oraz sprzęt musi zostać dostarczony operatorowi. Jak odsyłałem operatorowi, to starałem się wysłać nie później niż 9 dni od podpisania umowy.

 

Ad4) warunki promocji wybierasz w momencie podpisania umowy. W okresie oznaczonym jest trudniej zmienić warunki umowy, chyba, że na wyższą prędkość, ale czas oznaczony może być liczony od początku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet na próbę - regulamin i zasady

@qwak

Ad1) w przypadku rezygnacji przed upływem 14 dni opłatę aktywacyjną będzie trzeba uiścić niezależnie od wyrażenia zgody. Jeżeli wyrazisz zgodę na uruchomienie usługi przed upływem 14 dni i zrezygnujesz przed upływem, to może zostać naliczona opłata proporcjonalna w wysokości 1/30 wysokości abonamentu razy ilość dni w których korzystałeś z internetu.

 

Ad2) Będzie pewnie doliczona opłata aktywacyjna, nie powinna być naliczona opłata proporcjonalna, bo nie było korzystania z usługi. 

 

Ad3) Jeżeli umowę na świadczenie usługi podpisujesz poza siedzibą operatora, telefonicznie lub internetowo, to do 14 dni masz czas na odstąpienie od usługi. W tym czasie pismo z odstąpieniem oraz sprzęt musi zostać dostarczony operatorowi. Jak odsyłałem operatorowi, to starałem się wysłać nie później niż 9 dni od podpisania umowy.

 

Ad4) warunki promocji wybierasz w momencie podpisania umowy. W okresie oznaczonym jest trudniej zmienić warunki umowy, chyba, że na wyższą prędkość, ale czas oznaczony może być liczony od początku.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Internet na próbę - regulamin i zasady

@ketrasaArtur 

1. Opłata aktywacyjna z cennika promocyjnego czy standardowego?

3. Tutaj chodziło mi o okres wypowiedzenia umowy która została zawarta co najmniej 15 dni temu.

 

Pytanie dodatkowe:

5. Czy w ofercie Love Mini, mając już nr tel w Orange na kartę, można podpiąc właśnie pod niego tą ofertę (zamiast nowego numeru, który standardowo wydaje operator)?

6. Zakładając, że odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca to czy wypowiadając umowę (na czas nieoznaczony), operator przywróci nam z powrotem możliwość korzystania z naszego nr w ofercie na kartę?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet na próbę - regulamin i zasady

@qwak 

Ad1) Zależy jaką umowę podpiszesz, czy na warunkach promocyjnych, czy standardowych.

Ad3) Jeżeli w umowie jest zawarte, że np. masz możliwość wypowiedzenia umowy przypuśćmy do 30 dni bez konsekwencji, to możesz wypowiedzieć. Standard jest 14 dni przy podpisaniu poza siedzibą operatora i po tym okresie też można wypowiedzieć, ale już może zostać naliczona kara, za wcześniejsze zerwanie umowy. Sprawdź jakie warunki odstąpienia masz zapisane w umowie.

Ad5) Nie posiadam takich informacji.

Ad6) Po rezygnacji za abonamentu nie zawsze numery komórkowe wracają do oferty na kartę. Przy wypowiedzeniu zawsze trzeba wyraźnie zaznaczyć, że numer komórkowy ma być przeniesiony do oferty na kartę. Inaczej może zostać wyłączony i trudniej będzie go odzyskać. Po wyłączeniu numeru po roku czasu numer przepada bezpowrotnie i już w żaden sposób się go nie odzyska.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Internet na próbę - regulamin i zasady

@ketrasaArtur 

Ad 3. W umowie na czas nieokreślony jest kara za jej wypowiedzenie? To jaki jest sens takiej umowy.

Ad 5 i 6. Ok, rozumiem.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet na próbę - regulamin i zasady

@qwak może coś nie zrozumiałem. Umowę na czas nieokreślony rozwiązujesz z miesięcznym wypowiedzeniem. To co pisałem w punkcie trzecim dotyczy umowy na czas określony.