Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Mobilny Lte


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Internet Mobilny Lte

Witam. Mam problem z internetem który jest bardzo wolny w porównaniu do wcześniej waha się w granicach 2mb gdzie wczesniej było to 20-30mb lecz upload jest za to na bardzo dobrym poziomie 20mb.

Mieszkam we Wsi do nadajnika mam w lini prostej 1km lecz jest to nadajnik Lte 800. Modem to Huawei b525-s. Mam wszystkie kreski zasięgu na nim.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Pisałem dużo razy na czacie do orange ale tylko konczyło się zawsze na restarcie router który nic nie dawał.

Net.png

4 ODPOW. 4

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Internet Mobilny Lte

Dodam ze niedawno został postawiony 3 km od mojego miejsca zamieszkania nadajnik Play pasmach  LTE1800 LTE2100 LTE800 UMTS2100 UMTS900 i od tamtej pory internet znacznie zwolnił.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Internet Mobilny Lte

@Wearix raczej stawiam na duże obciążenie pasma LTE 800. Czy pomiary wykonywałeś o różnych porach?

 

Postawienie innego nadajnika, nawet obok nie powinno mieć wpływu. Dwóch różnych operatorów działa na innych częstotliwościach i nie może się zakłócać.

 

Taka przyczyna niskiej to według mnie duże obciążenie pasma LTE 800. Może więcej osób zaczeło korzystać z tego zakresu.

Próbowałeś się przełączyć na zakres 3G i sprawdzić jak wtedy działa internet?

Pasmo UMTS jest mniej obciążone, ale wolniejsze od LTE. Na takiej odległości może poprawić prędkość internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Internet Mobilny Lte

Zmieniłem na 3G lecz nie poprawiło to prędkości internetu. Tak pomiar wykonywałem w rożnych porach i czasem było nawet 7mb. Zapewne nic się nie da zrobić z tym 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Internet Mobilny Lte

@Wearix możesz ewentualnie zgłoszenie zrobić na infolinii lub czacie. Zawsze sygnał od użytkownika, może spowodować podjęcie decyzji przez operatora o rozbudowie obecnego nadajnika, bądź postawienie nowego w celu odciążenia obecnego.