Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Witam.

 

Mam pytanie, jak to jest z tym ONT ?

 

Mam dwie umowy na Orange, jedna z ONT ( wymusiłem przy instalacji ) + Funbox 6 i na fakturze nie mam opłaty za wypożyczenie Funboxa ( umowa z listopada 2022 więc już była w cenniku ta opłata )

 

Czy to błąd systemu czy przy ONT nie ma opłaty za wypożyczenie ?

 

No i druga umowa gdzie się nie upierałem na ONT no i tutaj jest opłata za wypożyczenie 3,99

( umowa z 01.2023 )

 

Więc pytanie czy jest teraz jakaś opcja o wywalczenie ONT do tej drugiej umowy i czy to ma sens i czy to "wykasuje" opłate za Funboxa 6 ?

 

 

 

____________________

*Post wydzieliłem z tematu "[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT" - moderator Wojciech.

22 ODPOW. 22

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 456
  • 3915
  • 20

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Aż dziw, że go tej pierwszej umowy nie masz dopłaty. Nigdzie nie widziałam takiej zależności, że nie będzie doliczana jeśli jest konieczność ONT. 

 

Według mnie nawet jeśli jakiś uda ci się uzyskać ONT do tej drugiej umowy i tak nie zniesie to zapisanej w umowie opłaty. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Pierwsza umowa ze względów na pewne komplikacje była robiona przez tzw system awaryjny.

Może po prostu ktoś zapomniał wprowadzić na fakturę pozycję opłaty za wypożyczenie Funboxa ?

 

Czyli rozumiem że każdy kto ma w miarę nową umowę i posiada też ONT ma opłatę za Funboxa ?

 

Jeśli faktycznie ONT nie ma na to wpływu na opłatę za Funboxa to nie będę drążył sprawy bo realnie daję radę bez używania Funboxa mimo że opłatę za niego mam

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

@Onken ONT nie ma nic do opłaty za dzierżawę modemu. Prawdopodobnie wystąpił błąd..To prawdopodobne, że przy wpisywaniu ręcznym danych po prostu zapomniano o tej opłacie....Obie usługi są w różnych lokalizacjach?  Może ten zwolniony w systemie być jako przedłużenie umowy, wtedy jest zwolniony z dzierżawy (do pierwszej lojalki)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Są w bardzo zbliżonym do siebie miejscu.

Obie to był nowe umowy.

 

Najgorsze ze nowe warunki za przedłuzenie umowy będą wychodzić drozej niż stara za +10 zł

 

Teraz widzę że drożej jest i wypożyczenie ( 4,99 )  i doszła też opłata +5 zł za infrastrukturę innego właściciela "kabli"


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

@Onken Do istniejącej umowy nie otrzymasz teraz ONT (w trakcie trwania)-brak jest takiego procesu, jak mówią technicy, a brak opłaty to błąd ludzki przy wpisywaniu zamówienia. Może być naprawiony automatem (kiedy ktoś będzie weryfikował Twoje rachunki), ale nie musi.. i tego się trzymajmy


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Ok, więc rozumiem.

A kiedy jest możliwe "zdobycie" ONT ?

Przy nowym aneksie ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

@Onken Szczerze? Będzie trudno. Na dwoje babka wróżyła. Możesz wnioskować przy nowym aneksie, możesz zrobić zlecenie asysty monterskiej i w trakcie porozmawiać z technikiem (ale obie wersje są z góry skazane na niepowodzenie ze względu na proces). Technicy mi mówili, że nie ma jak rozpisać tego wydanego ONT w trybie reklamacyjnym, wiec nie będą ryzykować problemami...Może trafisz na inne podejście? Oficjalnie się da tylko przy zawieraniu nowej umowy i to wtedy, kiedy technik od razu założy...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

Takie samo info dostałem właśnie od doradcy biznesowego ( wręcz nawet powiedział że teraz wcale nie dają ONT ) a od technika dostałem info że nigdy nie mieli możliwości dołożenia później ONT...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56478
  • 667

Czy mogę otrzymać ONT do isniejącej umowy i usunie to opłatę za Funbox 6?

@Onken czyli jak widzisz mamy spójne informacje. Ja tylko dodam, że technik się troszkę minął z prawdą, bo nawet na tym forum było kilka głosów osób, które właśnie "załatwiły" ONT-a w trakcie trwania umowy 🙂 ,ale to mogło zostać uszczelnione od strony procesu u operatora i teraz jest zakaz...

Wiesz więc wszystko 🙂