Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chomik, Orange i płatności...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Chomik, Orange i płatności...

Zdarza mi się korzystać z zasobów Chomikuj.pl a za te usługi trzeba czasami płacić. Do tej pory myślałem, że płacę sms-em premium:

Chomik_sms.jpg

 

bo po wyborze odpowiedniej opcji podaję swój numer telefonu na który dostaję sms'a (na jakiegoś 11-cyfrowego numer "809009.....") z prośbą o potwierdzenie - wtedy odsyłam na ten numer sms o treści "TAK".

Ale po zablokowaniu płatności elektronicznych okazało się, że to nie przechodzi - musiałem odblokować i wtedy przeszło i dostałem info o zakupie usługi a w nim m.in:

 

Płatność: Orange Direct Billing
Łączna cena: 14.65zł
Reklamacje: pomoc@chomikuj.pl rozpatrywane są w ciągu 14 dni.
Transfer uruchamiany jest w chwili wpisania w odpowiednim miejscu na stronie Serwisu otrzymanego
kodu i kliknięcia przycisku zatwierdzenia (płatne poprzez SMS) lub zaksięgowania wpłaty Użytkownika na koncie Administratora (pozostałe formy płatności).

 

Info jest nieco mylące - żadnego kodu nie musiałem wpisywać. Po odpisaniu tego sms na podany numer transakcja była już ukończona a na moim koncie pojawiła się zakupiona ilość transferu.

Podsumowując - potwierdzam sms-em ale płacę przez Direct Billing. Bardzo sprytne i oczywiście wszystko dla wygody klienta. Operator i usługodawca (w tym przypadku Chomik) robią z nami co chcą i jak chcą...

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Chomik, Orange i płatności...

@bluesmanniak , a czy musisz korzystać z Chomika? Są inne, bezpieczniejsze transfery. Każdy chce zarobić.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Chomik, Orange i płatności...

@Anonim, ty nie zmieniaj tematu! Czy ty musisz te kwiatki tak hodować? Są inne, smaczniejsze roślinki Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Chomik, Orange i płatności...

Sms to też w opcji direct billing.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Chomik, Orange i płatności...

No właśnie dlatego opisałem ten przypadek, żeby ludzie się nie zdziwili (tak jak ja się zdziwiłem), że blokada na Premium nie jest ustawiona a jest odmowa dokonania transakcji. A tu okazuje się, że niespodzianka - to idzie po direct billing! Kiedyś inaczej było...

 

A przy okazji - może wiesz, co to za numery "809009......"? Co to za standard?!

Anonim

Nie dotyczy

Chomik, Orange i płatności...


@bluesmanniaknapisał(-a)

@Anonim, ty nie zmieniaj tematu! Czy ty musisz te kwiatki tak hodować? Są inne, smaczniejsze roślinki Emotikon: Mrugający


@bluesmanniak , ja nie "latam" z kwiatka na kwiatek, i nie odwracaj kota ogonem Emotikon: MrugającyEmotikon: Język

Próbowałem też zaspokoić Twoją ciekawość co do 809...itd. W Orange niejednoznaczny cennik, Vectra i ten Aero już bliższe prawdy. Wygląda więc na numer specjalny SMS i może MMS w skróconej formie do 6-iu cyfr...bezpłatnie. Zobacz tabelki:

format numerów.PNGvectra.PNGAero.PNG


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Chomik, Orange i płatności...

Mogę tylko potwierdzić, że za tego sms'a dodatkowo nie płacę.