Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada IMEI


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Blokada IMEI

Podpinam się pod temat. Ja spóźniam się 10 dni tak wszytkie faktory opłacane po jakim czasie mogą zablokować urządzenie?

 

_______

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55445
  • 750

Blokada IMEI

@bubi421 jeśli 10 dni się spóźnisz, to jeszcze nie powinno być blokady na urządzenie. Wszystko zależy też od Twojej historii w Orange. Podejrzewam, że przy nieopłaconej drugiej fakturze w terminie urządzenie może już być zablokowane. Lepiej nie ryzykować pilnować opłat terminowo. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Blokada IMEI

W tym tygodniu opłacę, tak to wszytko opłacane żadnych spóźnień powyżej miesiąca


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55445
  • 750

Blokada IMEI

@bubi421 ja najczęściej opłacam przynajmniej jedną fakturę do przodu, więc jak wystąpi nieprzewidziany poślizg, to problemów nie ma. Jeżeli płatności dokonasz w poniedziałek rano, to zaksięgowanie może być pewnie dopiero w środę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5828
  • 23717
  • 199

Blokada IMEI


@bubi421napisał(-a)

Podpinam się pod temat. Ja spóźniam się 10 dni tak wszytkie faktory opłacane po jakim czasie mogą zablokować urządzenie?


Legalnie mogą zablokować natychmiast po upływie terminu płatności.

O to pytasz?

Czy o to jak to w praktyce działa? Jeśli o to drugie, to nie mam pojęcia, nigdy nic na raty nie kupuję.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55445
  • 750

Blokada IMEI

@bubi421 nawet jeśli urządzenie zostanie zablokowane z powodu zaległości, to istnieje możliwość w miarę szybkiego odblokowania IMEI. Dokonaj płatności, zrób skan potwierdzenia płatności i uruchom czat. Tylko w czacie najszybciej masz możliwość dołączenia dowodu wpłaty i trzeba napisać prośbę o odblokowanie IMEI. Utrudnienie - takie sprawy da się załatwić tylko w godzinach pracy konsultantów na czacie, czyli dni robocze od godziny 8-mej.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Blokada IMEI

Cześć @bubi421 

Znalazłem na stronie Orange na temat  Raty za sprzęt w pkt 5  pytanie Jak mogę zdjąć windykacyjna blokadę numeru IMEI urządzenia?  https://www.orange.pl/omnibook/raty-za-sprzet#   takie informacje:

  • Nie możesz samodzielnie odblokować urządzenia.
  • Odblokujemy je automatycznie, bez dodatkowych opłat po spłacie zaległych należności.
  • Blokadę numeru IMEI zdejmiemy w ciągu 24 godzin, po tym jak zaksięgujemy wpłatę na naszym koncie.
  • Kontakt z nami nie przyspieszy odblokowania.

Więcej informacji znajdziesz w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂