Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo wolny internet LTE Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Bardzo wolny internet LTE Orange

Witam, mam bardzo wolny internet. Często gdy coś pobieram mam od 100kb/s do 500kb/s. Rzadko kiedy pobieranie osiągnie 2 - 10 mb/s. Speed test pokazuje prędkość na poziomie 6mb/s, ping 18 ms i wysyłanie 2,80 mb/s. Z internetu korzystam tylko ja. Jak zresetuje router (ZTE LTE MF283+) to coś tam pomoże, ale po jakimś czasie znowu pobieranie 200kb/s. Miesięczny pakiet 250gb, nie został jeszcze wykorzystany. Mieszkam poza miastem, może to przez słaby zasięg. Proszę o pomoc co w tej sprawie zrobić. 

14 ODPOW. 14

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 13
  • 0

Bardzo wolny internet LTE Orange

Ile kresek zasięgu? W jakich godzinach spowalnia?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Bardzo wolny internet LTE Orange

No właśnie z tym zasięgiem to różnie. Teraz mam dwie kreski. W różnych miejscach kładłem router i max ile miałem to 4 na 5. No o 8 próbowałem coś pobrać to nie ma szans bo ciągle 300kb/s.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18324
  • 52406
  • 701

Bardzo wolny internet LTE Orange

@raydonki88 czy możesz podać lokalizacje i ewentualnie ulicę jeśli jest? Postaram się coś podpowiedzieć, co można w Twojej lokalizacji wyciągnąć z nadajnika.

Czasami przełączenie na mniej obciążone UMTS/3G pomaga, jak LTE jest przeciążone. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18324
  • 52406
  • 701

Bardzo wolny internet LTE Orange

@raydonki88 w Tojej lokalizacji mamy następujące nadajniki:

  • Sieradz, ul. Zakładników, ID 89034 - obsługa LTE 800, LTE 1800, LTE 2600, UMTS 900, UMTS 2100. LTE przeciążony na 800 i 1800. Najlepiej przełączyć się na 3G/UMTS, powinno poprawić jakość internetu i prędkość.
  • Sieradz, ul. Zachodnia, ID 1408 - obsługa LTE 800, LTE 1800, LTE 2600, UMTS 900, UMTS 2100. LTE przeciążony na 800 i 1800. Najlepiej przełączyć się na 3G/UMTS, powinno poprawić jakość internetu i prędkość.
  • Kobierzycko, ID 89038 - obsługa LTE 800, LTE 1800, LTE 2600, UMTS 900, UMTS 2100. Na tym nadajniku brak przeciążeń, ale nie wiem, czy złapiesz z niego sygnał.

Te dwa nadajniki z Sieradza są w bliskiej odległości i ciekawe, czy na wzajem się nie zakłócają, bo sygnał z obu nadajników równolegle leci i może być tak, że router się gubi, z którego nadajnika sygnał odbierać. Może to powodować przełączanie się routera między nadajnikami, a w efekcie niskie prędkości internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Bardzo wolny internet LTE Orange


@raydonki88napisał(-a)

No właśnie z tym zasięgiem to różnie. Teraz mam dwie kreski. W różnych miejscach kładłem router i max ile miałem to 4 na 5. No o 8 próbowałem coś pobrać to nie ma szans bo ciągle 300kb/s.

 


Słaby masz sygnał, stąd tak wolny internet po LTE, modem musisz ustawić w miejscu gdzie ma najlepszy sygnał ( na parapecie okna, przy twojej lokalizacji przydała by się antena LTE na zewnątrz, inna sprawa to obciążenie stacji bazowej, jeśli jest przeciążana to szybkość po LTE spada, nakładany jest też lejek techniczny, który ogranicza szybkość, akcent na klientów dużo pobierających czy wysyłających po LTE.

Jeszcze dodam, przy tak kiepskim sygnale LTE przydał by się modem LTE z możliwością podpięcia anteny zewnętrznej, ten twój modem LTE nie ma takiej opcji i sprawdza się w miejscach gdzie jest bardzo dobry sygnał LTE.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18324
  • 52406
  • 701

Bardzo wolny internet LTE Orange

@raydonki88 wejdź w ustawienia, ustawienia sieci. Tam powinna być opcja ustawienia na 3G.

Jak byś podesłał screeny,  to więcej dało by się podpowiedzieć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Bardzo wolny internet LTE Orange

I mam opcje Lte, wcdma i gsm. Chyba faktycznie będę musiał antenę zewnętrzną kupić. 


Screenshot_20200322_072505.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18324
  • 52406
  • 701

Bardzo wolny internet LTE Orange

@raydonki88 sprawdzane było wcdma?

Po zmianie dobrze jest uruchomić router.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Bardzo wolny internet LTE Orange

@ketrasaArturtak przed chwilą sprawdzałem i jest podobnie jak z LTE. Speed test pokazuje 4mb/s, a pobieram i jest 600kb/s. Zasięg sie poprawił o jedną kreske.


Bez tytułu.png