Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Czy jest możliwość wymuszenia użycia synchronizacji ADSL2/2+ przy pakiecie do 6Mbps? DLM automatycznie ustawia G.DMT choć na G.DMT występują problemy z wariowaniem marginesu SNR, a na synchronizacji ADSL2+ problem nie występuje. Kilkakrotnie prosiłem o naprawę, ale skończyło się na tym, że coś tam robiono przy kablach, a za kilka dni problem wracał. Zauważyłem, że gdy monterzy coś działali i na kilkanaście godzin miałem włączony ADSL2+ "dramatycznie" wzrósł SNR (z 12 do 22 dB), a tłumienie spadło z 37,5 do 28-32 dB. (Przy synchronizacji routera 7456 Mb/s)

Za kilka dni kończy mi się umowa, więc mam pytanie czy w tym temacie da się coś zdziałać.

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Ty nic nie zmienisz. Jedyna opcja to kierowanie zgłoszeń technicznych do BOK przez mój Orange/infolinia. O ile to będzie możliwe i nie zagrażało jakimś innym celom, to może się uda. Ale zwróć uwagę, że neo to nie łącze dedykowane i z jednego kabla korzystają też inni.
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Jak się umowa kończy i jest inny dostawca internetu to zrezygnować po co się męczyć.

Ja tego nie widzę co router pokazuje, ale z opisu i wartości tłumienia można odnieść wrażenie, że z linią bądź routerem bo tego nie można wykluczyć (nie wiadomo jaki to router) jest źle. Nic nie wiadomo o ilości błędów na linii. SNR nie może skakać jedynie płynnie się zmieniać chyba, że są zakłócenia lub sam router to powoduje. Przy tłumieniu 30db i modulacji adsl2+ i właściwego poziomu sygnału to synchronizacja powinna być 12tyś. co tam technicy robili to nie wiadomo.

Akurat teraz miałem przypadek u klienta (na linii była ponoszona prędkość), zniknęła modulacja G.DMT, a wcześniej była tylko ta modulacja.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

@RobertR9999
Widzę ze muszę sie włączyć jak zawsze gdy na pytania techniczne odpowiedzi są "mętne"
Po pierwsze: neo to jest łącze dedykowane bo każdy ma swoją parę miedzianą na ostatniej mili i w szafie ONU 3 różne osoby mogą być podłączone do 3 różnych kart ADSL2, ADSL2+ i VDSL2. Wszystko zależy od dostępności.
W twoim przypadku jeżeli masz neo do 6Mbit to chyba jest to coś oldschoolowego bo nie widziałem takiej oferty od dawna.
Po drugie: można zmienić to na ADSL2+ i co powinieneś zrobić to po pierwsze poprosić o to zgłaszając to na infolinii technicznej. Możesz również poprosić o tzw. skrocienie pętli abonenckiej, czasem da sie to zrobić i będziesz miał lepsze parametry.
Po trzecie: gdybym był Orange to spytalbym "po co mam marnować czas pracy moich techników których mam ograniczona ilość bez powodu, czytaj: bez zysku finansowego?"

Przy parametrach które podałeś twoja linia powinna 10Mbit pociągnąć na luzie, wiec najlepszym sposobem na zmuszenie Orange do ADSL2+ jest podpisanie umowy na większa prędkośc ponieważ 6Mbit to granica ADSL2 (niekoniecznie teoretyczna ale biznesowa, przy wyższej zawsze włączają ADSL2+). Wtedy albo zmienią ci port na szybszy albo przekonfigurują istniejący.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Uargumentowałem to tym, że na ADSL2+ nie ma problemów i tłumienie jest niższe. Sprawdzili, i od 2 dni jestem pod ADSL2+. Od dnia 14.04.2017 nie byłem świadkiem zerwania synchronizacji. Prędkość 7456 Mbps, tłumienie 32,5 dB, SNR zmienne w zakresie 14-18 dB (zależnie od pory dnia).

 

Niedługo kończy mi się umowa, więc mam pytanie o poradę:

Na mojej linii bardziej opłaca się do 10 Mbit, czy do 20 Mbit? Kalkulator DSL (url: http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php ) pokazuje maks 13 Mbit, ale według mnie próg tolerancji jest trochę większy.

 

W mojej okolicy nie ma innych opcji niż Neostrada (jest, ale radiówka, której nienawidzę), więc przy tym zostaję.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Na takiej linii powinno być pełne 10 na pewno 9 czyli synchro 12000 mniej, więcej. Powinno samo się podnieść, trzeba poczekać oczywiście jak linia ma cały czas dobre parametry. Tylko wtedy prędkość wzrośnie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Technicy dzisiaj coś robili z liniami i tłumienie linii spadło do 31.5 na ADSL2+. Mam SNR falujący w granicach 15-18. Czy ta linia mogłaby uciągnąć 14-16 Mbit według was?

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 6Mb/s i synchronizacja ADSL2/2+

Najpierw niech uciągnie tyle ile ja napisałem.