Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zegarek dla biegacza z e-sim

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Zegarek dla biegacza z e-sim

Cześć. Chce kupić na urodziny bratu smartwatcha. Czy w przypadku zegarka jest tak samo jak z telefonami że musi być on od orange żeby działał na nim e-sim?czy mogę kupić skądkolwiek?i drugie pytanie jak ktoś ma jakieś doświadczenie to może podpowie jaki zegarek będzie najlepszy pod biegi i pływanie 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Zegarek dla biegacza z e-sim

na Fenix 7 i Fenix 7 Pro często są pokaźne obniżki. Poluj.

Funkcja solar na niewiele się przydaje, ale szkiełko sapphire jak najbardziej. Po dwóch latach ani jednej ryski, jak nowe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18446
  • 52730
  • 711

Zegarek dla biegacza z e-sim

@lilula jeżeli kupisz zegarek z dystrybucji Orange, to masz pewność, że eSIM będzie na nim działał. Z poza dystrybucji może działać, ale nie musi. Jest ryzyko.

Poradnik Orange na temat zegarków z eSIM-em:

https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/smartwatche-z-esim-poznaj-kilka-modeli/

Co do porady, jaki model wybrać, to nie podpowiem. Zegarka na ręku nie miałem już prawie 30 lat i nie zamierzam żadnego zakładać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Zegarek dla biegacza z e-sim

Generalnie wg, mnie najlepiej kupić zegarek tej samej marki co telefon, aby działały wszystkie funkcjonalności. Np Zegarek Samsunga nie połączy się z Iphone i Hauwei , Z innymi markami nie będą działały wszystkie funkcjonalności jak np. EKG. Oczywiście Polak potrafi i można to obejść ale...
Pamiętaj, karta esim jeśli zegarek jest odłączony od telefonu to potężny pożeracz baterii. Taki Samsung wytrzyma 5-7 godzin na LTE. Jest też droższy,.
Ja mam Samsunga Watch 4 używam do biegania i mi wystarczy, ale biegam raz lub dwa w tygodniu po 5-10 km i zawsze mam telefon więc esim nie używam.
Ale jeśli biegacz naprawdę dużo biega, pływa i zależy mu na dokładnych pomiarach to tylko Garmin.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Zegarek dla biegacza z e-sim


@lilulanapisał(-a)

jak ktoś ma jakieś doświadczenie to może podpowie jaki zegarek będzie najlepszy pod biegi i pływanie 


Nie kupuj pasjonatowi prezentu, bo sprawisz mu zawód, a sobie przykrość. Jestem biegaczem i dobrze, że mnie spytano przed próbą obdarowania, bo dostałem taki jaki wybrałem, a nie jaki mi wybrano.  Ja wybrałem Fenix 7, ale on nie ma e-sim (a nawet sim). Po prostu spytaj. Z innych porad - pomiar tętna nadgarstkowy nie nadaje się do treningu. Tylko pasek na pierś.

 

PS.

Dodam jeszcze, że wydaje mi się (o ile nie jestem niedouczony, co jest możliwe), że LTE nie jest zegarkowi potrzebne, wszak i tak zawsze się biega z telefonem, a telefon jest sparowany z zegarkiem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Zegarek dla biegacza z e-sim

Telefon ma Samsunga. Zegarek to właśnie myślałam nad garminem, ale właśnie tam nie ma e-sima bo też już przeglądałam. Ten e-sim to mój pomysł ale jeśli taki zegarek jak Garmin dla sportowca będzie najlepszy to może być i bez e-sim.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Zegarek dla biegacza z e-sim

na Fenix 7 i Fenix 7 Pro często są pokaźne obniżki. Poluj.

Funkcja solar na niewiele się przydaje, ale szkiełko sapphire jak najbardziej. Po dwóch latach ani jednej ryski, jak nowe.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

Zegarek dla biegacza z e-sim

Dzięki, a paski w tych zegarkach są ok. Bo mój brat ma dużą rękę i kiedys narzekał na pasek w zegarku.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5480
  • 184

Zegarek dla biegacza z e-sim


@pirenejnapisał(-a)

na Fenix 7 i Fenix 7 Pro często są pokaźne obniżki. Poluj.

Funkcja solar na niewiele się przydaje, ale szkiełko sapphire jak najbardziej. Po dwóch latach ani jednej ryski, jak nowe.


@pireneja można przez niego rozmawiać ? Chyba nie, ale pewności nie mam, a co z powiadomieniami np. sms-y dochodzą, powiadomienia z whatsup ?

Samsung będzie chyba bardziej wszechstronny, ale mniej dokładny.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Zegarek dla biegacza z e-sim

pokazuje powiadomienia z aplikacji, tych, którym na to pozwolisz. Pokazuje też kto dzwoni i wiem czy muszę odebrać, bez gmerania telefonu. Można sterować muzyką/radiem/podcastami z telefonu. Rozmawiać oczywiście się nie da, ale po co, jak masz telefon i słuchawki, i odzew przyciskiem na słuchawce? Trening to oczywiście trening a nie telefonowanie, bywają jednak sytuacje, w których wolisz odebrać.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 631
  • 14

Zegarek dla biegacza z e-sim

Całkiem niedawno zaliczyłem powrót z iOS na andka.

Jeśli chodzi o watcha, apple watch se 2 na aktywnej esimce wytrzymywał mi 2 dni, działał płynnie, obsługa była dość przyjazna. jedynym minusem była dość słaba jakość głośnika.

Z watch 6 47mm nie jestem zadowolony. nie działa tak płynnie, powiadomienia przychodzą z opóźnieniem. bateria padła mi raz w połowie pierwszego dnia. Do tego ma mniej aplikacji zegarkowych, przez co otrzymuję mniej powiadomień, na których mi zależy.

korzystam tylko dlatego, że to wspólny system i raczej to powinno być podstawowe kryterium wyboru, jeśli myślisz o modelach produkowanych przez producentów telefonów.