Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki telefon dla osoby 60+?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2097
  • 7697
  • 31

Jaki telefon dla osoby 60+?

Nieco już poważniej, dodam jeszcze, że dla osoby nieporadnej, czy starszej, czy nieobznajomionej, nie jest najlepszym wyborem telefon jak najtańszy, bo "lepszego nie potrzeba". Potrzebny jest taki, który szybko reaguje, nie tnie się i nie wiesza. Bo osoba niewprawna, pukając palcem i nie widząc reakcji, puka jeszcze raz, i jeszcze raz, i dodusza, przez co powoduje reakcje apek nieprzewidziane i jeszcze bardziej się gubi. Jest to obserwacja rzeczywista zachowań użytkownika teraz 80+, obdarowanego kilka lat temu tanim Redmi za 600zł.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Jaki telefon dla osoby 60+?

@pirenej - cytuję - "porzuć te mity o 60 plus i klawiszach i kup współczesny solidny smartfon, przez który pogawędzisz z mamą przez messengera, czy czy tam whatsappa, czy tam jeszcze przez co zechcesz."

A ja Ci powiadam, że "solidny smartfon" to ciemna jaskinia, napakowana do granic możliwości całkowicie niepotrzebnymi dla starszej osoby funkcjami, która potrzebuje telefonu, do którego ma od lat zaufanie - czyli telefonu z klasyczną klawiaturą z prostymi, funkcjonalnymi klawiszami, przypisanymi do określonych celów - a nie ścieżkami ślizgowymi dla naszych palców .. i nigdy niewiadomym, końcowym celem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10054
  • 86

Jaki telefon dla osoby 60+?

Cześć @qpklowiren 

@qpklowirena Twojej mamie jaki by odpowiadał telefon z klawiaturą, telefon z klapką czy telefon dotykowy (smartfon)? Przesyłam Ci linka do poradnika Orange Telefon dla seniora – który model wybrać? https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/telefon-dla-seniora-ktory-model-wybrac/   W tym linku masz porównanie telefonu komórkowego dla seniora z klawiaturą (z klapką) z telefonem  dotykowym.  @qpklowiren trzeba pamiętać o tym aby telefon posiadał technologie VoLTE jest ona bardzo ważna ze względu na wyłączenie sieci 3G. Wyłączenie sieci 3G rozpocznie się we wrześniu 2023 roku  okolicach Piły i Sieradza a także w II kwartale 2024 roku w okolicach Słupska i Koszalina.
O tym w tym linku https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/siec-3g-i-jej-wylaczenie-co-warto-wiedziec/ a także w tym  https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wylaczymy-3g-w-okolicach-slupska-i-koszalina/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2098
  • 11811
  • 54

Jaki telefon dla osoby 60+?

@musbron1945 z jednej strony masz rację, taka stara Nokia jest intuicyjna i prosta, nic się niechcianego nie kliknie, mało funkcji.

Tak z drugiej strony, jak się spersonalizuje telefon, to na wierzchu będzie to co niezbędne, mama ogarnia moją Motorole Edge 30 Neo, ma 80 lat i daje radę 😉

Więc nie ma bariery że się nie da, obsługowo smartfony są łatwiejsze w obsłudze, niż te nowe z klawiaturą.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8566
  • 65

Jaki telefon dla osoby 60+?

@musbron1945 Da się smartfona dostosować do potrzeb osoby starszej. Można powiększać czcionki, zwiększać kontrast, wydawać polecenia głosowe. Nie wiem jak w Androidzie (pewnie tak samo) ale popatrz ile opcji ułatwień dostępu oferuje iOS.IMG_0156.jpegIMG_0157.jpeg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Jaki telefon dla osoby 60+?

IreneuszCD - nie wszyscy zapewne mają zdolności Twojej mamy - ja chyba nie .. bo zwykła Nokia 3.1 doprowadza mnie do szewskiej pasji ze swoimi zawiłościami, w dojściu do zamierzonego celu .. 👺


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2098
  • 11811
  • 54

Jaki telefon dla osoby 60+?

Przecież ta Nokia ma proste menu 🤔

Mam tylko dzwoni, ale jak trzeba, to zdjęcie też zrobi.

Nawet lustrzanką Nikon D7000 zdjęcia robiła, bo chciałem by mnie też było na wycieczce widać 😃


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

Jaki telefon dla osoby 60+?

IreneuszCD - cytuję - Przecież ta Nokia ma proste menu - koniec cytatu

~~

Według Ciebie zapewne tak, ale .. zapewniam, że telefony z klawiaturą klasyczną miewają o wiele jeszcze prostsze. 😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2098
  • 11811
  • 54

Jaki telefon dla osoby 60+?

@musbron1945 te niby proste telefony z klawiaturą, nie są proste w obsłudze, kiedyś tak było, bardzo dawno, jak Androida nie było, ja chwaliłem sobie fińskie Nokie, teraz to masz Nokie ale chińskie i daleko im do oryginału, tak funkcjonalnie, jak i wykonaniem.

Tak więc napiszę jeszcze raz, obecnie smartfon jest prostszy w obsłudze, oczywiście nie każdy, Motorolę są ok, iPhone też, Xiaomi nie polecę bo nakładka z błędami.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2097
  • 7697
  • 31

Jaki telefon dla osoby 60+?

Te telefony z klawiszami menu mają może proste, ale każdy inne. A android (czy iOS, jak ktoś się upiera), zawsze wygląda tak samo. I klawisze się nie wycierają ani nie wypadają. No i jaka udręka coś pomóc seniorowi na takim klawiszowcu. Raz mnie to spotkało, wiąłem nokię do ręki, próbuję nawigować, a ona nic! Dłuższą chwilę mi zajęło zanim się zorientowałem, że mazanie paluchem po ekranie nic nie da. Aż się senior zdziwił, co ja za fachowiec.