Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie odnośnie lejków OFnK. Czy dalej są lejki techniczne?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 194
  • 648
  • 0

Pytanie odnośnie lejków OFnK. Czy dalej są lejki techniczne?

Czy obecnie lejki w ofertach na kartę nadal są nakładane? Jeśli tak to czy nadal na podstawie automatycznego skryptu który sugeruje się % nie mającymi wiele wspólnego z wydajnością (jak na odludziu korzystają głównie 2-3 karty to zawsze będą miały lejek tech nawet jeśli mieś będą pobierać 25-40GB)?

Jeśli nie to czy są progi zużycia i odpowiadające im stopnie lejków?

Komórki używają 4G, 4G LTE oraz mogą 5G (zarówno na 2100 jak i w paśmie C).

Czy lejek dotyczy tak samo abo/subskrypcji/kart (chodzi tylko o Orange lub sub flex, nju nie wchodzi w grę). Czy ewentualny lejek preferuje SIM/esim? 

Sprawa dotyczy 4-5 nr. Jakie macie doświadczenia i/lub wiedzę w tym temacie?

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18693
  • 53538
  • 731

Pytanie odnośnie lejków OFnK

@Pit2024 już dawno nie miałem nałożonego lejka technicznego. Pewnie nadal są, ale i limity są wyższe.

Zużycie transmisji danych na poziomie 40 GB miesięcznie, to w moim przypadku tyle pobiera radio internetowe.

Co do ograniczeń, to pewnie bardziej zwracana jest uwaga na komunikację M2M, czyli małe paczki transmisji danych, które bardziej destabilizują sieć niż duże pakiety, dlatego jest oferta IoT.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Pytanie odnośnie lejków OFnK. Czy dalej są lejki techniczne?

@Pit2024 we FLEX nie mam problemów, nie zaobserwowałem nigdy lejka technicznego, na kartę kilka razy, ale nie w tym roku, pewnie zwiększyli limity pobranych/ wysłanych GB 😉