Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z telewizja,tnie obraz


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

problem z telewizja,tnie obraz

czesc,mam problem z telewizja ,sygnal mam na 100% a jakosc obrazu na 80% i obraz mi tnie,raz mam obraz a po kilku sekundach obrazu i dzwieku nie mam i tak w kolko,mieszkam w siedliskach kolo bobowowej ,wojewodztwo malopolskie kod pocztowy 38-324,moze to z waszej winy?

22 ODPOW. 22

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

problem z telewizja,tnie obraz

TV sat rozumiem , a czy te ; przycinki ; masz na wszystkich kanałach?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 91
  • 143
  • 1

problem z telewizja,tnie obraz

na wszyskich;)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

problem z telewizja,tnie obraz

Ja bym sprawdził połączenia kablowe przy dekoderze i przy konwerterze  czy nie są lużne / nadpalone żyły w  Fce  , następnie lekko skręcić konwerter w odwrotną stronę do ruch zegara . Może też być że konwerter zaczyna padać , no że jakaś przeszkoda przed anteną się pojawiła.

Anonim

Nie dotyczy

problem z telewizja,tnie obraz


@tomkill3napisał(-a)

czesc,mam problem z telewizja ,sygnal mam na 100% a jakosc obrazu na 80% i obraz mi tnie,raz mam obraz a po kilku sekundach obrazu i dzwieku nie mam i tak w kolko,mieszkam w siedliskach kolo bobowowej ,wojewodztwo malopolskie kod pocztowy 38-324,moze to z waszej winy?


Dziś jest spory wiatr, może mocowanie anteny się obluzowało i dlatego masz utraty sygnału, siła 100% a jakość 80% to dobry sygnał, ale jak antena ma trochę luzu na mocowaniu to sygnał skacze, wtedy są utraty obrazu i dżwięku, montera wezwij, bez wiedzy możesz pogorszyć tylko ustawienie anteny tylko.

Anonim

Nie dotyczy

problem z telewizja,tnie obraz


@balbina12napisał(-a)

Ja bym sprawdził połączenia kablowe przy dekoderze i przy konwerterze  czy nie są lużne / nadpalone żyły w  Fce  , następnie lekko skręcić konwerter w odwrotną stronę do ruch zegara . Może też być że konwerter zaczyna padać , no że jakaś przeszkoda przed anteną się pojawiła.


Jeśli to antena sat to nie ma żył a drut miedziany w oplocie ekranującym, bywa że kabel marny sat i gdzieś pęknie w otulinie, nie nadpali się na pewno 😉

Co do skręcenia konwertera, zależy od lokalizacji, czasem jest to minimalna korekta, czasem żadna, tą operację tak jak i ustawianie anteny robi się z miernikiem, dekoder/tuner ma bardzo dużą bezwładność wskazań sygnału, nie da się na tym ustawić dokładnie anteny sat.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

problem z telewizja,tnie obraz

Dla mnie żyła w koncentryku może być również drutem ,  chyba mało widziałeś usterek mi. z powodu nacieku wody została upalona żyła miedziana w fce  , przepraszam drut . Do korekty ustawienia konwertera nie potrzeba żadnego miernika wystarczy trochę cierpliwości , czy ja pisałem o ustawieniu anteny?

Anonim

Nie dotyczy

problem z telewizja,tnie obraz

@balbina12 kiedyś żyłem z instalowania anten sat i telewizyjnych, ale to kiepski zarobek i czasem dachy strome, odpuściłem to, skoro piszesz że masz doświadczenie to spok, nie będę dyskutować, zresztą to nie temat i forum na takie dyskusje, ja odpuszczam temat i dyskusję, nie chciałem ci dopiec, tak to niefortunnie tylko napisane 😉


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

problem z telewizja,tnie obraz

A można wiedzieć jaki masz modem internetowy do telewizji satelitarnej 

Anonim

Nie dotyczy

problem z telewizja,tnie obraz

Do telewizji satelitarnej mam własny tuner VU+ UNO 4K SE 1xDUAL DVB-S2X FBC z Allegro, oglądam   Cyfrowy Polsat z modułu CI i niekodowane z HB i Astra, telewizji kablowej nie mam bo we własnym domku mieszkam.