Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

Witam serdecznie 

Od tygodnia dekoder nie widzi sygnału satelity. Zgłosiłam uszkodzenie dekodera i wtedy dekoder został wymieniony. Teraz podłączam nowy dekoder i jest tak samo. A dodam tylko że miernik sygnału sat wskazuje że sygnał jest przy antenie jak i przy dekoderze. Co mam zrobić? 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

@Kama4 Jaki to miernik ?

Prosty, analogowy ze wskazówką nie jest wiarygodnym narzędziem.

Jeżeli dekoder został wymieniony na nowy i dalej nie widzi sygnału, to prawdopodobnie antena trochę odjechała, być może na innego satelitę.

Czy telewizor ma wejście SAT ? Podłącz kabel do niego i spróbuj wyszukać kanały na satelicie HotBird 13E. Sprawdź wtedy poziom sygnału na poszczególnych muxach.

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

Nie zgodzę się że prosty miernik nie jest wiarygodnym narzędziem, na pewno jest lepszy niż mierzenie  siły sygnału oraz jakości tunerem.

@Kama4napisała, że sygnał jest - wnioskuję że siła sygnału jest, a co z jakością ?

Jeśli jest taka możliwość pożyczyć dekoder od sąsiada/znajomego wpiąć go w instalację i wtedy sprawdzić jaka jest siła/jakość sygnału na poszczególnych transponderach nie muxach (mux odnosi się do DVB-T).

Na prawidłowy odbiór sygnału z transpondera ma wpływ poza dobrym wycelowaniem czaszy także skos konwertera, jakość zarobienia wtyków F, kabel koncentryczny. Bardzo możliwe jest, że sam konwerter uległ awarii, wiatr lekko obrócił czaszę [azymut, horyzont] i to wystarczy żeby odbierać nieprawidłowy sygnał. Możesz też posiłkować się darmową apk. na androida np SatFinder w celu zweryfikowania poprawności ustawienia anteny..

Anonim

Nie dotyczy

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

Ostatnio były burze, może jakieś przepięcie poszło, konwerter bym podmienił, tak na koniec, instalatora sat wezwać, sprawdzi co popsute i ewentualnie poprawi ustawienie anteny, te mierniki za kilka zł z Allegro to zgrubne ustawienie anteny, dokładnie to się ustawia profesjonalnym miernikiem, tyle ode mnie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

@blackg Piszesz, że analogowy miernik jest lepszy niż tuner, a w drugim zdaniu sugerujesz użycie tunera. Analogowy miernik w żaden sposób nie umożliwia wyboru częstotliwości badanego sygnału. Skąd wiem czy sygnał ukazany na mierniku pochodzi z satelity 13E, 10E, a może 9E, 7E ?

Druga sprawa jest taka, że słowa mux użyłem poprawnie.  Muxy/multiplexy mogą być naziemne(DVB-T terrestrial), w kablu(DVB-C cable) i na satelicie(DVB-S satellite). Multipleks to kilka wejść(kilka programów) na jednym wyjściu(jedna częstotliwość o określonej szerokości kanału).

Anonim

Nie dotyczy

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

Dodam jeszcze, jak autor byłby obcykany w technologi Satelitarnej, toby nie pisał na Forum, porady raczej niewiele mu dadzą, instalatora vs anteny satelitarne i tunery wezwać i tyle w temacie.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

@BORAXZasugerowałem inną możliwość [łatwiejszą] dla użytkownika, skoro z miernikiem nie wychodzi. Logiczne myśląc skoro sygnał był wcześniej odbierany z HB 13E i jakiś sygnał jest, a brak wizji to samoczynne ustawienie czaszy na innego satelitę jest oczywiście  prawdopodobne, lecz z małą szansą. Co do muxa napisałeś "Sprawdź wtedy poziom sygnału na poszczególnych muxach." tylko że sam Mux nie nadaje sygnału lecz transponder.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telewizja satelitarna - dekoder nie widzi sygnału satelity

@blackg, a to akurat słuszna uwaga. Sygnał nadaje transponder.