Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Mam światłowód 300, funbox 3.0, cały czas pingi 2-3 ms, i maks prędkość. Stwierdziłem, że dokupię telewizję, dostałem Samsunga ICU 100. Podłączyłem (brawo za problem z HDCP 2.2), i internet w zasadzie padł. Wyłączam dekoder, internet śmiga jak szalony. Włączam dekoder, internet pada. Pingi na 50-60 i więcej ms, prędkość do 30-50. A podobno kanał HD miał zajmować maks 8, czyli 2-3% łącza, a zajmuje 80%. 

 

To jest normalne, u Was też tak jest? Czy można coś zmienić, czy po prostu oddać i wrócić do satelitarnej tv? Całe szczęście zawierałem przez telefon, więc mam 14 dni na zwrot. 

11 ODPOW. 11

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Jak łączysz Funboxa z telewizorem?

 

Ja przez WiFi - i nie mam żadnych problemów, można jednocześnie oglądać TV i śmigać po sieci, SpeddTest pokazuje ping rzędu 3 ms i prędkość +- 300 / 30.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Funboxa mam w innym pokoju, nie używam wifi funboxa. Kabel ethernetowy idzie do routera w drugim pokoju i stąd do Samsunga. Hmmm, czyżby funboxa miał jakiś soft, który blokuje prędkość na bezpośrednim podłączeniu Samsunga? I może dlatego wariuje, bo blokuje jakby całą sieć? Zapnę go bezpośrednio i sprawdzę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Dokładnie tak jest, dzięki za nakierowanie. Samsung nie może być podpięty po prostu do sieci, musi być bezpośrednio do Funboxa, inaczej zamula całą sieć. Czyli jak dla mnie, muszę zwrócić, szkoda, że nie da się tego inaczej rozwiązać. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

A dlaczego nie chcesz po WiFi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Używam swoich routerów w meshu. Mógłbym włączyć wifi na funboxie, tylko dla telewizji, ale to powoduje 2 sieci w domu, co jeszcze mogę przeboleć, tylko zasięg niezbyt. Mam pancerny strop i to wifi z funboxa ma słaby zasięg do samsunga - ledwo ledwo i przerywa. Muszę pomyśleć jeszcze jak to poprzestawiać, może znajdę jakąś lukę, żeby zasięg był ok. 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

@tomo360Może taka zabawka coś poprawi u ciebie  https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box#


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

LOL, no dobra, tylko wziąłem multiroom, a ten drugi dekoder jest jakiś przedpotopowy i nie ma wifi, więc już totalnie nie mam opcji, żeby go wpiąć do funboxa kablem. Generalnie stopień skomplikowania tego systemu jest hardcorowy, po co tak utrudniać życie klientowi. To wygląda jak usługa dla mieszkania 30m2, z dwoma telewizorami oddalonymi o 40 cm. To nie jest system do domu. Poczekam na IPTV w wersji 2.0 za 2-3 lata. Genialny internet i tak skopali usługę telewizji.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Ooo, chyba znalazłem rozwiązanie, żeby nie tworzyć dodatkowej sieci wifi, spróbuję z tymi urządzeniami, które przesyłają sieć w gniazdku elektrycznym. Do TV starczy jak to wyśle 10 mega, więc powinno być ok. Dam znać co wyszło, może się komuś przyda rozwiązanie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Spadek prędkości internetu po włączeniu TV

Rzeczywiście po podłączeniu czy to przez wifi funboxa, czy powerliny po domowej sieci, TV śmiga, a przy tym, nawet jak idzie na dwóch TV, nie zwalnia neta. Trochę szkoda, że dekodery wymagają wpięcie w jakiś sposób bezpośrednio do funboxa, bo to trochę obniża możliwości i wymusza nowe rozwiązania, jeżeli ktoś ma dom, no ale, już zdecydowanie bardziej polubiłem Orange Tv od nc+