Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

Cześć. po zakupie i otwarciu telefonu okazało się iż telefon posiada tylko rok gwarancji w ustawieniach. przed zakupem dopytywałem o gwarancje i zostałem poinformowany że trwa w czasie całej umowy, wywnioskowałem z rozmowy że będzie trwać 3 lata czyli tyle ile będzie spłacany telefon. czy orange mnie okłamało dla celu pozyskania klienta bo teraz mówią że nie ma takiej gwarancji. wiem że jest możliwość dokupienia gwarancji a apple ale to duże dodatkowe pieniążki. 

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18720
  • 53606
  • 734

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

@Matii00 standardowo jest rok gwarancji producenta i rok rękojmi Orange, w sumie dwa lata. Odkąd pamiętam, tak było na urządzenia zakupywane w Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

na poprzednim iphone miałem gwarancje 2 lata w telefonie. czyli też tyle ile trwała umowa w orange. teraz gdy brałem kolejnego nowszego wziąłem go na 3lata mówiono mi było że będzie gwarancja przez całą umowę a gdy otworzyłem telefon gwarancja widnieje rok. trochę uszuści dla korzyści sprzedaży i zawarcia umowy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 270
  • 1015
  • 5

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

Ludzie decydujący się na zakup iPhone'a na raty mogą nie wykazywać się roztropnością, a ich decyzje często opierają się na tym, co chcą usłyszeć, a nie na obiektywnych faktach.

Produkty Apple zawszę mają 1 rok gwarancji producenta ( nie mylić z rękojmią ).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

zawsze jeden rok a jednak u mnie w iphone 12 poprzednim było 24 dziwne dziwne


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18720
  • 53606
  • 734

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

@Matii00 bez dodatkowego wykupienia rozszerzenia gwarancji, na nowy sprzęt jest rok + rok rękojmi, na sprzęt z outletu jest dwa lata rękojmi. Jak chce się więcej lub dodatkową ochronę, to trzeba dopłacić, najlepiej przy podpisywaniu umowy/kupnie urządzenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

wspominasz że to co chcą usłyszeć. czyli według ciebie pracownicy przed zawarciem umowy mogą kłamać żeby wcisnąć przedmiot ? już raz miałem prawie sprawę w sądzie z orange i dopiero po przed sądowym piśmie oddali pieniążki 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 270
  • 1015
  • 5

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

@ketrasaArtur  Rękojmia a gwarancja to dwa zupełnie inne twory. Tego się nie sumuje. Można oddać urządzanie na reklamację z tytułu rękojmi  nawet 2 dni po zakupie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18720
  • 53606
  • 734

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

@Matii00 jeżeli warunki gwarancji nie odpowiadają, to w przypadku zakupu u konsultanta, możesz zareklamować i poprosić o odsłuchanie rozmowy, albo jeśli to zakup u konsultanta lub w sklepie internetowym, to masz możliwość odstąpienia w terminie 14 dni od zakupu. 14 dni od odstąpienia dotyczy tylko klientów indywidualnych.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 24
  • 0

iPhone gwarancja rok, a raty 3 lata. Czy Orange też daje gwarancję?

posiadam zapisy rozmów z czatu, odkąd orange się wypieło na kliencie czyli na mnie zawsze je robię. gdyby nie one nie udowodnił bym że mnie oszukali 2lata temu. celowe wprowadzenie w błąd zrobili w później się wypierali a jak przedstawiłem dowody i poszło pismo przed sądowe dopiero się poczuli do winy.