Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

Witam, od początku mam problem z zasięgiem w telefonie iPhone13 mini. Jestem po czterech rozmowach z konsultantami Orange i jednej ponad dwugodzinnej rozmowie ze wsparciem apple. Obie strony przerzucają problem na drugą stronę. Jestem po wymianie telefonu na nowy, wymianie karty sim, sprawdzeniu różnych kart w tym urządzeniu i dwóch diagnostykach przez wsparcie apple. Jestem posiadaczem dwóch telefonów tej firmy, iPhone XR oraz wspomnianego 13 mini. W urządzeniu XR obie karty śmigają jak należy i łączą mi z siecią LTE 1 kreska (to wina końca świata na którym mieszkam), w urządzeniu iPhone 13 mini tylko 3 kreski 3G. Według diagnostyki apple z telefonem jest wszystko w porządku. Zasugerowali mi dwie możliwości, jedna to sprawdzenie czy mój numer IMEI telefonu nie jest blokowany (sprawdziłem z konsultantem i nie jest) druga to brak kompatybilności urządzenia z siecią w mojej okolicy. Jak mogę to sprawdzić i czy jest jeszcze coś co mógłbym zrobić? Pozdrawiam Mateusz

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11613
  • 52

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

Masz słaby sygnał w twojej lokalizacji i niewiele da się zrobić 😎

iPhone ma wsparcia Vowifi w Orange i korzystaj z tego, inna opcja to zmiana operatora 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

Wszystko się zgadza, mam kiepski zasięg. Tylko sytuacja jest bardzo dziwna, tak jak napisałem na drugim urządzeniu zasięg jest normalny (zadowalający) mogę korzystać z internetu, na iPhonie 13 już nie. Co więcej żona też ma iPhone i działa tak samo jak na moim drugim czyli zadowalająco i nie służy tylko za przycisk do papieru 🙂

Dużo podróżuje po Polsce i zawsze ten telefon ma dużo gorszy zasięg.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11613
  • 52

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

@Matejkowic iPhone przyoszczedzilo na sekcji GSM i pewnie antena w nim słaba 😎

Tak to jest jak telefon ma mocne podzespoły i aparaty, będzie gorzej jak 3G wyłączą 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

No nic, trudno. W takim razie czekam na ostatnią deskę ratunku w postaci drugiej rozmowy z wsparciem apple, a jak nie, żegnam się ze światem wirtualnym 😄


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

@Matejkowic  może trafiłeś na jakiś felerny model ja mam iPhone 14 i nawet w dziurach jak mam 1-2 kreski wszystko śmiga, a czasem nawet pooglądam coś z serwisów streamingowych. Nie miałem 13 mini więc ciężko mówić, ale z 14 jestem bardzo zadowolony. A że kosztował tyle że mnie do tego czasu głowa boli to inna sprawa....

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 353
  • 1

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

Anteny w iPhone'ach nie należą do tych najlepszych na rynku.

 

Sam posiadam 13 Pro, wcześniej 12, SE i wiem co mówię. Mam porównanie do innych telefonów z Androidem i na ich tle nie wypadają najlepiej. Są dużo lepsze urządzenia w tej kwestii i to nie z najwyższej półki cenowej.

 

Kwestia ceny iUrządzenia nie ma tu nic niestety do rzeczy 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

Jestem świadomy ułomności anten w tym telefonie. Prywatnie iPhone używam od 5s z przesiadką co dwa lata. Co do wadliwości sprzętu, według apple wszystko gra. Jak pisałem wyżej na moim drugim iPhone Xr w takiej paskudnej dziurze w jakiej mieszkam, też wszystko obejrzę, sprawdzę. Może faktycznie iPhone 13 mini ma gorszej jakości antenę. Zaraz zbliża się wymiana wysłużonej Xrki i bije się z myślami, czy aby nie odgniewać się z Samsungiem i mieć na w razie czego jeden telefon z Androidem. Dalej mnie tylko zastanawia w jaki sposób mogę sprawdzić to co zaproponowali mi konsultanci apple czyli „kompatybilność antena -> urządzenie” i jego potencjalnym braku. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Problem z zasięgiem iPhone 13 mini

@Matejkowic  a ja tam nie narzekam na zasięg mojego iPhona 14. Tam gdzie wczesniej byl problem teraz jest ok. Moze poprawili cos w tym modelu??