Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Oficjalnie telefon znajduje się na liście Orange

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Update, dzisiaj był pierwszy raz kiedy zauważyłem że działa u mnie WiFi Calling. Wreszcie.

IMG_20211020_084036.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Próbuję i nic, jutro chcę wgrać PixelPlusUI, może poza MIUI VoLTE zadziała


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Mam drugą kartę SIM, prepaid do zielonej konkurencji, wsadziłem ją do drugiego portu SIM w swoim RN9 i wpisałem kod USSD aktywujący usługę u operatora - ikonka zaraz się pojawiła, wszystko super działa. Na normalnej karcie do Orange nie ma VoLTE nadal. W związku z tym mam 3 koncepcje:

1. Jest rzeczywiście jakieś zamieszanie na linii Xiaomi -> Orange, może któraś z firm złożyła niefajną ofertę, a Orange na niewspieranych urządzeniach blokuje VoLTE by nie obciążać linii (a konkurencja ma się dobrze z VoLTE u siebie)

2. Orange ma taką infrastrukturę, w której niestestowane urządzenia mogą powodować błędy,

3. Orange robi nas w bambuko.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Mój Xiaomi Mi 9 dostał dzisiaj update Androida z 10 na 11. I zauważyłem że mam ikonkę VoLTE przy zasięgu. Jednak każde połączenie jest zrzucane do 3G. Dzwoniłem na numer a2mobile, na numer Orange Nju oraz na numer Orange Flex (tutaj karta jest w telefonie Huawei i połączenie jest cały czas w LTE). Połączenie przychodzące do mnie też zrzuca od razu z LTE do 3G - tzn zanim jeszcze odbiorę połączenie.

A może to tylko ikonki... bo przy połączeniach mam także ikonę HD której wcześniej nie było. Niemniej ikona VoLTE dobrze wróży mam nadzieję. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Dzisiaj już trzyma mi połączenia głosowe w LTE. 👍


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Dodam jeszcze kolejną obserwację i bardzo duży plus. Wczoraj podczas rozmowy miałem inne połączenie przychodzące, do tej pory kończyło się to pocztą głosową. Teraz mam informację o połączeniu przychodzącym. Nie mogę od razu odebrać połączenia przychodzącego ale muszę obecne połączenie zakończyć manualnie i dopiero mogę odebrać połączenie przychodzące. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Ostatnio podczas połączeń zaczęła mi wskakiwać ikonka HD Voice'a, jednak nadal brak VoLTE i VoWiFi. Jednak widać że jest coś do przodu 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Twoje podpowiedzi sprawdziły się znakomicie, dzięki temu, mimo że mieszkam na terenie bialej plamy w sieciach komórkowych, od kilku miesięcy mogłam w domu odbierać połączenia i normalnie rozmawiać przez telefon. Za pomocą VoWiFi. Do dziś. Zaktualizował mi się system w smartfonie, mam Mi 11 lite, i koniec, już nie mogę ustawić VoWiFi, wpisywanie kodu po prostu nie działa. Jestem zrozpaczona. Czy jest jeszcze dla mnie jakaś nadzieja? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Niekiedy, jak ktoś ma jeszcze paczkę z starym softem, można próbować downgrade'ować - ściągasz stary soft, aktywujesz zaawansowane funkcje aktualizacji i bierzesz instalację z zipa, wybierasz paczkę i zatwierdzasz komunikat że starsza wersja.

Pytanie tylko czy ktoś taki soft z starszym numerkiem ma... W Mi Community w zakładce Pobierz MIUI jest zawsze najnowszy.