Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 82
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

Mojego adresu brak, ale ja chyba jestem już objęty kpo:

jarekbachanek_0-1717506078129.png

Nie żeby to coś zmieniało w mojej sytuacji... 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Krajobraz pobojowiska po katastrofie KPO i FERC. Co nas czeka? – moderator Michał

25 ODPOW. 25

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

@jarekbachanek 

Jeśli byłeś we wcześniejszym konkursie, a beneficjent zerwał umowę, a teraz na nowej liście Cie nie ma, to prawdopodobnie po aktualizacji mapek niestety 'znikniesz'.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 82
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

Toś mnie kurde pocieszył... 

Adres wisi od jakiegoś czasu. składałem zgłoszenie jakiś rok temu i myślałem że to dlatego mnie ujęli. 

Swoją drogą dostałem dziś taką odpowiedź od CPPC:
jarekbachanek_0-1717506789356.png

 

Informują mnie o ujęciu w kpo mimo że napisałem im o tym w swojej wiadomości.

____________

* Wpis edytowałem. Ukryłem dane kontaktowe - Wiktor


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

@jarekbachanek 

Zostałeś ujęty w 5.**.**.**. Jeśli beneficjent odstąpił od umowy a w KPO nr 3 tj. 6.**.**.** nie zostałeś ujęty to wysoce prawdopodobne, że nie położą światła w Twojej lokalizacji.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 82
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

A jak i gdzie sprawdzić czy nastąpiło odstąpienie od umowy przez beneficjenta?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

@jarekbachanek 

 

https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiMmRhMDZiZWQtMGRlYS00ZmFkLWE1MTgtNDcwM2EwNTZhN2RlIiwidCI6IjVmZ...

 

Z tego co widzę połowa wioski na nowo będzie dorejonizowana, więc prawdopodobnie Fiber odstąpił od Twojego obszaru.

Nie ma co pisać do cppc, bo oni sami nie wiedzą dlaczego Cie nie ujęli (??).

Udaj się do każdego dostawcy, który jest dostępny u sąsiada i próbuj u źródła końcowego.

 

Vectra

Fiber Media

Orange

Nowanet

Inea

Netia

Plus

RFC

NETTE

Telekom

T-mobile

Play

Lukman

Crossan

 

Może z którymś się dogadasz, pytanie ile jesteś w stanie wyłożyć z własnej kieszeni, żeby opłacić przewód, koparkę i kilku ludzi.

Na KPO nie licz.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 82
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

U źródła końcowego?

Z częścią dostawców się już kontaktowałem, telefonicznie. Część nie obejmuje zasięgiem moich okolic. Większość gadała formułki w stylu "my nic nie możemy, to trzeba z fiberhostem bo na ich "teren" wejść nie możemy". itd. W piątek będę dzwonił do gościa co ma kontakt gościem od FH. Może się czegoś dowiem. Miał zerknąć w firmie czy da się coś zrobić w mojej sprawie. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

@jarekbachanek 

U źródła końcowego czyli ISP. Zakładam, że dzwoniąc na infolinie, informacji udzielała Ci Pani konsultant, która patrząc na swoje mapki, faktycznie widziała brak możliwości podpięcia, bo po prostu tego światłowodu fizycznie tam nie ma.

 

Dzwoniąc do nich musisz powiedzieć, że chciałbyś się dorejonizować na własny koszt, bo wątpię że na innych warunkach "wbiją łopatę".


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 82
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

Tak było, wtedy im mówiłem że chętnie dorzucę się do budowy linii no i właśnie wtedy używali wspomnianych wyżej formułek. Ale jutro spróbuję podzwonić i od razu będę mówił że chce dorejonizować na swój koszt. Bo póki co każdy mnie spławiał i nawet nie wiem jakie byłyby ewentualne koszta. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Trzeci nabór z KPO i brak mojego adresu na liście

W nadchodzącym konkursie KPO przyjęto kryterium aby podłączyć jak najwięcej domów za pieniądze jakimi dysponują co automatycznie wymusiło strategię aby objąć programem adresy od najniszej kwoty dopłaty a górna granica to prawdopodobnie 16500. Twój dom ma kwotę większą dlatego nie jesteś objęty nowym programem.

Ja na twoim miejscu poczekałbym na rozstrzygnięcie tego konkursu a potem zgłosiłbym się do operatora, który będzie budował w tym obszarze i zaproponował pomoc finansową oraz w uzyskaniu zgód. Jeśli to będzie mniejszy operator to może się zgodzi.