Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie problemy z netem LTE, mieszkam w miejscowości Leonów koło Zgierza. Modem łączy się z masztem w Dąbrówce Wielkiej (90397) w godzinach popołudniowych transfery są bardzo słabe, prędkość skacze, może zbyt duża liczba użytkowników? W godzinach wieczornych i wcześnie rano osiągam prędkości do 20 mb/sekundę, popołudniami często spada to do 1mb albo skacze między 1 a 4 mb. Czy może będzie jakaś rozbudowa tego nadajnika?

 

 

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Czasami jest lepiej w 3G, spróbuj. Odnośnie rozbudowy nadajnika, to pewnie ktoś z Orange się odezwie.


Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Witaj na forum @donkacper 👋 Obecnie brak jest planów rozbudowy tego nadajnika. W momencie gdy masz niską prędkość spróbuj przełączyć się na 3G. Możliwe że będzie szybciej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

No niestety to jest minus stacji, na których jest tylko jedno pasmo LTE, ale musimy pamiętać że to nie jest internet który może robić za substytut internetu stacjonarnego (domowego) - charakterystyka sieci mobilnych na to nie pozwala, a tak wielu ludzi to wykorzystuje stąd potem wszyscy na tym cierpią 😉 Tak czy inaczej ja życzę wytrwałości i tego, żeby na stacji pojawiło się chociaż L2600 jak to często się zdarza na "wiejskich" obiektach.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Niestety nie jest szybciej.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

wiem, że nie jest to substytut ale w moim przypadku nie ma żadnego wyboru, niestety nie ma u nas linii telefonicznej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Może się okazać, że po wybudowaniu i uruchomieniu stacji Play (jest planowana obok wieży Orange), ruch abonentów tamtej sieci przejmie ich własna stacja, więc może trochę odciąży to L800. Pytanie na ile rzeczywisty ruch na stacji Orange generują abonenci Play? 😉

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Pojawił się nowy maszt , ale chyba T-Mobile a nie Play i niestety zaobserwowałem znacznie pogorszenie się jakości usług w moim domu, zasięg osłabł jakby wręcz nowy maszt go zakłócał. Masakra Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Nie ma sensu stawiania masztu T-Mobile obok Orange. To jest Play, co zresztą wynika z pozwoleń, jeśli nadal mówimy o Dąbrówce Wielkiej w okolicach węzła Zgierz.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Przeciążone LTE? Okolice Zgierz

Tak, o to miejsce chodzi, na mapach bts widziałem, że oznaczony jest jako T-MOBILE.

W każdym razie, może pora już na jakąś rozbudowę masztu Orange? Bo jest coraz gorzej.