Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie światłowodu


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłówód podłączenie

to ze go tam nie ma teraz nie oznacza ze w przyszlosci  nie bedzie mozna wykorzystac tego slupa aby podwiesic kabelek. dla orange wykorzystywanie slupow (o ile to ich slupy) to dobre rozwiazanie. i z takiego rozwiazania beda korzystac o ile beda mozliwosci.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłówód podłączenie

Na pewno prościej i taniej jest pociągnąć światłowód wykorzystując słupy. Gdzieś w okolicy splitter i rozciągasz po słupach. Tanio, bez zezwoleń i prosto w konserwacji.

Edit: Ładnie wygląda , jak w okolicy domów jednorodzinnych żadne kable nie wiszą w powietrzu. Tak może być w nowych osiedlach, w starych słupy telefoniczne to codzienny obrazek. I dobrze. Dzięki nim można szybko zmodernizować sieć. Instalacja po słupach do mnie trwała 45 minut. Starania o podłączenie 6 miesięcy. I tylko dzięki temu, ze kilku sąsiadów na światłowód na firmy. ( m.in. PZLA).

Anonim

Nie dotyczy

Światłówód podłączenie

@Kierus57nie powiem że taniej, kilka lat z wichurami co nawiedziły okolice, przetrzebiło trakcję Orange vs słupy, jakby tam światłowód mieli to koszty były by duże, ludzie z tego już u nas prawie nie korzystają, XXI wiek to domowe telefony na kartę, net od dostawcy dużego ziemią sobie leci (światłowód), jedyne słupy to Latarnie obsadzają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłówód podłączenie

@Anonimprzetrzebiło trakcję, bo nikt za czasów TP SA I Orange Polska nie wymieniał kabli, zarówno napowietrznych jak i podziemnych. U mnie w ulicy kabel miedziany lezy od lat 80 zeszłego wieku, wiele populacji gryzoni się na nim wychowało, i wielu techników  TP SA I Orange Polska nauczyło się je naprawiać. Ja pisałem o rozdzieleniu światłowodu po słupach do domów od splittera, który jest doprowadzony kanalizacją teletechniczna. Odległość splitter- punkt instalacyjny po słupach może w moim rejonie osiągać nawet 200m. I nikt nie narzeka. Po słupach na pewno taniej, bez zezwoleń, bez planów ( tylko odręczny plan, którędy idzie kabel i już). Tak było u mnie.Koszt instalacji : ekipa 120 Pln ( info od ekipy wraz ze spawaniem w splitterze i u mnie i kablem ok. 40m ). To dużo?

Anonim

Nie dotyczy

Światłówód podłączenie

@Kierus57masz rację co do kabli, część rwie się sama na mocnym wietrze, resztę rwią drzewa, pewnie masz rację że po słupach wygodniej, ale to musi być dzielnica z XX wieku, gdzie wszystko po słupach idzie, u nas na osiedlu zrobiono czystkę ze słupami, wszystko w ziemi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłówód podłączenie

Dlatego rozdzieliłem sytuacje na nowe i stare domy jednorodzinne. Pytanie, czy w nowych osiedlach domów jednorodzinnych koszty instalacji muszą być tak duże. Stad zapewne Orange Polska ( jeszcze) nie kwapi się do inwestycji. Ale już niedługo nie będzie miał wyjścia : uzbrajać teren lub kupić lokalnego IP. Bo ktoś to zrobi wcześniej.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłówód podłączenie

P.S. @Anonim napisał, że gdyby zerwało światłowód, to koszta byłyby duże...otóż prawda jest taka, że światłowód jest technologią dużo tańszą niż kable miedziane.

Anonim

Nie dotyczy

Światłówód podłączenie

@BORAXmoże masz rację, ale jak telefoniczne kable porwało, te nowe nawet, to wymienili, to co koparka przy drodze poniszczyła to łatali, dziwne trochę, jakby tak tanie światłowody były to by od łącza wstawili nowy kabel.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłówód podłączenie

@Anonimtrochę inna technologia( GPON i światłowód).

Anonim

Nie dotyczy

Światłówód podłączenie

Wiem że technologia inna, nurtuje mnie to, dlaczego lini nie oznakują, Osiedle się modernizuje, nieraz jeszcze będzie tam koparka kopać, teraz to nie wiadomo gdzie to idzie i na jakiej głębokości, Orange to ignoruje, potem ci co mają od nich net milkną, dobrze że ja mam od innego dostawcy net, szybko jest i gwarantowane 70% szybkości, jest szybciej a nigdy mniej, jakbym miał mieć 20%  do 50% gwarantowanej prędkości to bym podziękował, bo znając życie zamiast 1 klienta obsługują 2, zysk większy, jak klient to akceptuje to spok.